Атопичен дерматит и себореен дерматит

  • 137 499
  • 406
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 209
На синът ми от доста време ту му се появяваха обриви по лицето ту изчезваха.Обиколих 2-ма алерголози.Казаха,че е с алергия към белтъка и с атопична кожа.Смених млякото с хипоалергрнно.Мазах с мустела,мих го със сапун себа мед.В един момент стана страшно.Цялата му главичка се покри с люспи,стигнаха до клепачите.Детето се белеше,като юфка.Беше грозна гледка.Заведох го на дерматолог.Жената само,като го видя и каза,че е себореен дерматит.Млякото и белтъка не са виновници.Изписа Елоком.Мазах го 3 дни.Още след първото намазване кожата му стана,като нова.Сега го мажа само с преварен зехтин,а къпането е само с вода и един път седмично във водата слагам от шампоана на чико за атопична кожа.Детето ми е,като чисто ново.Благодарна съм на тази жена.Определено ми върна спокойствието,а на детето здравата кожа Simple Smile

# 76
  • Мнения: 2 673
edna jena
писах на лични за координати..

Ние също се нареждаме с подобен проблем. Бяхме на кърма до трети месец, после на Нутрилон комфорт, сега на Фризопеп. Петната се появиха по цялото тяло, в началото само по бузите. На едната ръка петното се превърна в плака, вследствие на насложена бактериална инфекция. Минават САМО ОТ кортикостероидни препарати, но не мисля да продължавам вече с тях, защото имат смисъл САМО ДОКАТО СЕ ПОЛЗВАТ, после нещата се връщат с пълна сила, че и по-зле!!! Shocked Стигам до извода, че няма категорични мнения за начина на лекуване на проблема. Няма един план на лечение, а множество различни мнения на дерматолози и алерголози. Един казва- кръвен тест, друг го отрича. ЕДин казва АМ има значение, давай ХА, друг вика - не е от АМ. Един казва кортикостероиди, друг ги отрича и пр... Това ми говори само за некомпетентност и несигурност на повечето педиатри и специалисти. Crossing Arms

На нас А-Дерма вече не действа, просто го мажа от месеци но нещата се задълбочават, т.е проблема е "вътрешен", причината не е премахната. Къпя с Линолафет. Досега не бяха ми казвали да къпя РЯДКО, и къпя ВСЕКИ ДЕН Shocked Shocked Shockedнали след баня спи "като къпан" ooooh!и аз... Embarassed
Мажа с ТАЙС нон стоп по няколко пъти дневно. Лицето с лек кортикостероиден крем с АБ, а петното на ръката с Фусикорт, смесени с А-дерма. в мнооооого нищожно количество, а тооооолкова са силни, че макар и в такова количество изчистват обрива и плаките-.ползвам кремовете когато петната стигнат в най-тежкия си стадий, но просто БЕЗ ТЯХ НЕ може Rolling Eyes Rolling Eyes.На ФРИЗОПЕП сме и само на ХА-пюрета на ХИПП, оризова каша.


КОЙ Е НАЙ-ДОБРИЯ НАЧИН ДА СЕ ПРЕБОРИМ с УПОРИТЯ СЪРБЕЖ Cry Cry CryНяма ли да помогне ако правя от СМРАДЛИКА компреси, ..ама нали пак ще са мокри, ..знам ли..Ако има мехлем от СМРАДЛИКА???? Cry Cry Cry CryГоркото неможе да заспи, нито да спи от този проблем Cry Cry

# 77
  • Мнения: 1 640
"Лавена"имат крем против подсичане и крем обикновен със СМРАДЛИКА-"Бочко".Според мен ,опитай с краткотрайно накисване в леген/корито,ваничка/с отвара от смрадлика ,разредена с вода.Всъщност такова накисване за 5-10 мин правя често преди къпане/1път  на 10 дни къпя/,но не със смрадлика,а с лайка или пшенични трици.Правя отвара в гол.тенджера.После разреждам с вода.Сипвам и 1 суп.лъж.сода бикарбонат за омекотяване на водата.Содата ми я препоръча дерматоложката.
  След кисненето къпя детето с душ-олиото на Д-р Тайс.

# 78
  • Мнения: 275
Много ме вълнува тази тема , защото последната диагноза която ми каза лекаря беше атопичен или себореен дерматит бешеее....от толкоз четене из форума се обърках вече...значи второто  -себореен дерматит   а  предишната диагноза беше микоинфекция демек гъбички  newsm78  ....И от двете лечения няма ефект , но мисълта мие има ли из форумите инфо за точно описание на това как изглеждат тези кожни  проблеми ( като люспички ли са или като обрив пъпки newsm78 newsm78 )

# 79
  • Мнения: 241
Ето малко информация, която съм синтезирала през месеците, когато с беб4е имахме проблеми с АД:
1.Категорично при  атопична кожа се използва специална медицинска козметика, вярно - скъпа е , но определено си заслужава!Аз лично ползвах цялата серия на Себамед, но от А-дерма съм по-доволна.Много майки са доволни от Мустела Стелатопия, Атодерм , балсам на Д-р Тайс и т.н.На всяко бебе ще подейства различен продукт .За облекчаване на упорити сърбежи ползвах  овесени трици за вана Aveeno Colloidal Baby, но не знам дали тази марка е продавана в Бг.
2.След 6 месец  се ограничава мокренето /аз бих намалила къпането и преди 6мес/.Сега къпя бебе 1 път в седмицата със специален гел без сапун за атопична кожа, а в големите горещини може 2-3 пъти  седмично, но без сапун. След баня телцето само се загръща да попие водата, без да  се трие.
3.Обличат се само памучни, по-широки  дрешки .Да се избягват мъхести, вълнени, синтетични дрешки! Да не се претопля бебето.
4.Дрешките се изплакват допълнително, за да не остават следи от прах за пране.Гладят се. не се използват ароматизатори и омекотители.
5.Да се избягват плюшените играчки, които малките бебета често пъхат в устата си.Много силно дразнят кожата на лицето.Ако все пак се дават, да се замразяват предварително за 24ч. във фризера, за да се унищожат акарите.
6.Матрачето се излага често на слънце, чаршафчетата и одеалцата се изтупват често и се перат на висока температура.
7.В стаята , където спи  и седи бебето през деня да се почиства често праха .Да няма вълнени килими, мокети, китеници, одеала, стайни цъфтящи растения.
8.Късно захранване - след 6ти месец - бавно, хипоалергенно, внимателно се следи за евентуални алергични реакции най-вече върху кожата/сърбящи петна  и екземи по лицето,  скалпа, гърдичките, коленни и лакътни гънки/
9.Да се използва слънцезащитен хипоалергенен крем най-висок фактор /Има на Мустела и Euccerin  за атопична кожа  фактор 50/
Ще се радвам ако успея да помогна на някои Peace

# 80
  • Мнения: 21
Здравейте
Аз съм поредната отчаяна майка, на чието дете е закачен етикет АД. Няма лечение,само кратка ремисия. Тези лекарства,които изписват освен вреда не оказват никакъв друг ефект.Това е проблема на кортикостероидите - потискат,но не лекуват. Докато се използват е добре,като се спрат - проблема се завръща отново с още по-голяма сила. Моля ви ако знаете нещо безобидно и ефикасно пишете.Късмет.

# 81
  • Мнения: 48 265
Ето малко информация, която съм синтезирала през месеците, когато с беб4е имахме проблеми с АД:
1.Категорично при  атопична кожа се използва специална медицинска козметика, вярно - скъпа е , но определено си заслужава!Аз лично ползвах цялата серия на Себамед, но от А-дерма съм по-доволна.Много майки са доволни от Мустела Стелатопия, Атодерм , балсам на Д-р Тайс и т.н.На всяко бебе ще подейства различен продукт .За облекчаване на упорити сърбежи ползвах  овесени трици за вана Aveeno Colloidal Baby, но не знам дали тази марка е продавана в Бг.
2.След 6 месец  се ограничава мокренето /аз бих намалила къпането и преди 6мес/.Сега къпя бебе 1 път в седмицата със специален гел без сапун за атопична кожа, а в големите горещини може 2-3 пъти  седмично, но без сапун. След баня телцето само се загръща да попие водата, без да  се трие.
3.Обличат се само памучни, по-широки  дрешки .Да се избягват мъхести, вълнени, синтетични дрешки! Да не се претопля бебето.
4.Дрешките се изплакват допълнително, за да не остават следи от прах за пране.Гладят се. не се използват ароматизатори и омекотители.
5.Да се избягват плюшените играчки, които малките бебета често пъхат в устата си.Много силно дразнят кожата на лицето.Ако все пак се дават, да се замразяват предварително за 24ч. във фризера, за да се унищожат акарите.
6.Матрачето се излага често на слънце, чаршафчетата и одеалцата се изтупват често и се перат на висока температура.
7.В стаята , където спи  и седи бебето през деня да се почиства често праха .Да няма вълнени килими, мокети, китеници, одеала, стайни цъфтящи растения.
8.Късно захранване - след 6ти месец - бавно, хипоалергенно, внимателно се следи за евентуални алергични реакции най-вече върху кожата/сърбящи петна  и екземи по лицето,  скалпа, гърдичките, коленни и лакътни гънки/
9.Да се използва слънцезащитен хипоалергенен крем най-висок фактор /Има на Мустела и Euccerin  за атопична кожа  фактор 50/
Ще се радвам ако успея да помогна на някои Peace
много добре си го казала!
всички тези неща трябва да се спазват, а кортикостероидите само когато много се влоши положението
аз лично бих добавила и щадяща, здравословна храна, без изкуствени химикали, оцветители, консерванти и т н

# 82
Здравейте, синът ми е на 3 месеца и преди половин месец му бе поставена диагноза себореен дерматит. Имаше обрив на дясната бузка, на главичката и вратлето. По съвет на педиатърката бяхме на преглед при дерматолог, който без никакво колебание ни изписа веднага Elocom мехлем, каза, че при следващия преглед, ако не е помогнал, ще му предпише и хапчета. След като детайлно проучих въпроса взех решение да не мажа тримесечното си синче веднага с кортикостероиди. Страничните им ефекти са много и много неприятни. Сред най-леките са увреждане на надбъбречната жлеза и изоставане в растежа и развитието. Потърсих помощ от хомеопатията. Свързах се с д-р Михайлов, който освен хомеопат е и акушер- гинеколог и следеше бременността ми. След едноседмично лечение с хомеопатично лекарство, обривът изчезна и досега не се е появявал отново. Силно се надявам да не се повтори. Моят съвет е да се потърси решение първо в алтернативната медицина, която ако не помага, не вреди и едва след това да се прибягва към кортикостероидна терапия, която може да даде нежелани ефекти дори и в по-късна възраст. Ако някой желае да опита - оставям координати на д-р Михайлов, на който съм изключително благодарна : GSM- 0889 312 745, адрес на кабинета - бул. "Стефан Стамболов", ет.2 / сградата на Ефория Зограф/ , тел- 02 9883953

# 83
Здравейте мили мамачета! Като прочетох всичко написано до тук от Вас мисля да не слушам повече педиатърката ни. Но моля- може ли някой от вас да ми каже дали 2 намазвания по лицето на 3-месечният ми син с Елоком мас ще му навредят по някакъв начин. Благодаря Ви предварително! Grinning

# 84
  • Мнения: 106
Миналата година имахме същия проблем, беше ужасно.Забрави за адвантана и mustelata, нямат никакъв ефект, забрави също и за Dr.Theiss и за повечето продукти, вече не помня имената на всичко що изкупих.Единственото което помогна беше A-derma exomega, невероятен крем, всичкият ад изчезна за 5-6 дни и вече година ни помен от гадните пъпчици,бузките ни бяха като шкурка(да не дърпам дявола за опашката).По същото време лекувахме проблема от няколко месеца чрез хомеопатия и нямаше никакъв ефект,а когато го намазах с този крем - чудо-   Praynig
Кремът е козметичен а не кортикостероиден и е специално за атопичен дерматит.Препоръчах го на момиче.чието дете имаше сущият проблем и резултатът беше същият

Успех Peace

PS: Не го мажи с адвантан много е вреден.Този крем струва около 30 лв. но е невероятен и е доста голям 200 мл.

# 85
  • София
  • Мнения: 431
И моятсин е с АД и се опитваме да го излекуваме с хомеопатия. Притеснява ме това, че хомеопатката каза да не го мажа с абсолютно нищо (дори зехтин), защото променя липидния състав на кожата, а вие пишете, че мажете с козметика.
мо С2 - не се притеснявай, не вярвам 2 намазвания да навредят, но за в бъдеще имай предвид, че кортикостероидите са вредни, особено за лицето. В повечето случаи става въпрос за вреди от продължително лечение с кортикостероиди.

# 86
  • Мнения: 332
http://www.nhif.bg/bg/questions.phtml?startFrom=3                                           

# 87
Здравейте! Може ли някой да ми каже каква точно диета трябва да се спазва или трябва да ми го каже лекар.
Не можах да намеря какви точно храни трябва да избягвам.Става дума за по-голямо дете на 31г.
Мерси.

# 88
# 89
  • Мнения: 1 640
bendji2710, прочети всички теми ,посветени на АД тук,във форума,ако имаш възможност.
Иначе-избягват се рибата,меда,бобовите храни,но най-вече пакетираните готови храни,съдържащи консерванти,оцветители,аромати изкуствени,въобще Е-та.Примерно това са чипс,царевични пръчици,снакс,готови сладки,рула,пасти,бисквити,дори сладолед.Естествено,че не може напълно и безвъзвратно да ги изключиш от менюто си,но поне ги ограничи до минимум.Например моето дете яде мн.рядко гризки,само когато много ми се примоли,аз не купувам и не държа такива храни у дома.
  Оцетът,туршиите и подобни-не!

Общи условия

Активация на акаунт