Изпитани рецепти

  • 16 136
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
ДОБРЕ ДОШЛИ В СКРОМНАТА МИ ТЕМА!

Тук ще споделям рецептите, които съм пробвала и са ми харесали. Надявам се да ги харесате и вие.

СЪДЪРЖАНИЕ:

Ястия без месо:

Картофи запечени на фурна с чесън

Ястия с месо:

Пиле със зеленчуци

Тестени продукти:

Ябълково-канелени мъфини

Последна редакция: ср, 03 апр 2013, 10:28 от aliyn89

# 1
  • Мнения: 0
Картофи запечени на фурна с чесън

Продукти:
1-2 кг. картофи
2 гл. червен или бял лук
2-3 скилидки чесън
1 ч.л. сух розмарин
60 мл. олио
черен пипер
сол

Начин на приготвяне:
Обелете и нарежете картофите в предварително намазнена с олио тава. Нарежете на ситно лука и чесъна в купичка (ако имате чопър, по-добре става като той си ги наситни). Прибавете към тях розмарина, олиото, черния пипер и солта. Разбъркайте сместа и с нея залейте и разбъркайте картофите. В предварително загрята на 220 градуса сложете картофите да се пекат и периодично разбърквайте.
Картофките стават много вкусни. Ако розмаринът не ви харесва като подправка, може да пробвате с мащерка - така е в оригиналната рецепта, към която не мога да сложа линк, защото ми го отчита като рекламен спам, но е в gotvach. bg. Лично аз предпочитам розмарина.

# 2
  • Мнения: 0
Пиле със зеленчуци

Продукти:
1 тарелка пилешко филе
2-4 тиквички
2 моркова
2 гл. лук
2-3 чушки
1 буркан гъби
олио
сол

Начин на приготвяне:
Пилешкото леко се задушава в тиганче с малко олио до побеляване на месцето. През това време се режат зеленчуците. Слагат се в предварително намазнена тава, заедно с гъбките, и се осоляват. Към тях се добавя пилешкото и се сипва малко водичка. Оставя се в предварително загрята фурна и се пече до омекване на зеленчуците. От време на време може да разбърквате.
Стават много вкусни. По желание може да се сложат и други зеленчуци.

# 3
  • Мнения: 0
Ябълково-канелени мъфини

Продукти:
2 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода, предварително забъркана с киселото мляко
1/2 ч.ч. олио
2 ч.ч. брашно
1 ч.л. канела (може и повече ако сте фенове като мен)
1-2 ябълки (1 - ако е по-голяма, 2 - ако са малки)

Начин на приготвяне:
Всичко се разбива в последователността на изброените продукти. Разлива се във формички за 12 мъфина. Отгоре се посипва с предварително смесени захар и канела. Пече се за около 20 мин. на предварително загрята на 220 градуса фурна. Може да станат и по-бързо, затова ги наблюдавайте.
Мъфините стават много вкусни и мекички. Аз много пъти съм ги правила.

Общи условия

Активация на акаунт