Февруарски недоспали мами на кресливи господа и дами

  • 41 111
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 388
peteto28, Криси е страхотен бонбон  Hug. А кака Ивет е истинска малка принцеска. Много е чаровна. Да са ти живи и здрави! Малееее, че са ни хубави дечицата  Heart Eyes! Ма верно да се чудим коя снахичка да си изберем  Laughing. Поне избор има хихихи
Това за мазането с кремовете - абе и аз четох такова нещо, че се спирало приема на вит Д, ама нещо не съм много съгласна  newsm78. Ще се аргументирам, пък може и да съм в грешка - първо, слънцето е достатъчно силно, за да може да бъде спряно от някакви си кремчета (колкото и да са добри те); второ - бебешката кожа е толкова нежна, че според мен ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да има някаква защита. Естествено, че не си излагаме децата на пряка слънчева светлина, но нека като едно морско чедо (бургазлийче съм си  Laughing) да кажа, че слънчевите лъчи се разнасят и от вятъра и пак се изгаря. Ето например - като отидете на плаж, дори да стоите под чадър пак изгаряте. Това е заради вятъра. Та това е моята хипотеза по въпроса  Peace! Нека всеки сам да си прецени дали да маже бебчовците, или да си го спести.
Ние днес излизахме и беше адска жега. Едвам издържахме час и нещо и се прибрахме. Обилно намазах Калоян с кремчето, че ме беше страх да не изгори, че то нашето дете нали не стои само в количката, та се и носихме. Излязохме облечени по къс ръкав боди, гащеризонче с презрамки и дълго крачолче и чорапки и накрая се прибрахме само по боди, по боси крака и с шапка  Sunglasses. Голяяяяма жега беше  #Crazy!

# 721
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449

Добро утро, МамЧета!

Ето, "поръчката" от Бъни...  Wink
Малко захаросани пеперуди, дано ви харесат...
Не празнувам рождения си ден и не го обичам,
затова любезно ще ви помоля  Praynig да минем без честитки...

За албума - Ох, не знам как да го обясня по-лесно,
затова ще кажа, че е в кодекса на семейството ни,
в интернет пространството да не се качва конфиденциална информация...
Затова и не съм във Facebook групата, не използваме социални мрежи...
Бягам от тях като дявол от тамян, така да се каже...  Mr. Green
 
Дано проявите разбиране и не ми се разсърдите...
Всеки има своите странности и разбирания, възгледи и философия...

За слънцезащитния крем - Преди време купих Alverde с фактор 30,
мирише доста неприятно, бих казала...
Ползвала съм го само два пъти и всъщност нямам впечатления...
Освен, че е мазен и остава бял филм...
По-нататък може да взема нещо на Tepfer или Alphanova bebe`, или Sante`,
но излизаме само след 17:00 часа...
и тогава Слънцето не е толкова страшно...

Ами, това е засега от мен...
... продължаваме да се търкаляме из къщи в буквалния и в преносния смисъл...
Малко се разстроихме  от пюрето с кайсии,
ама и като цяло нещо не ми харесват, тези които вземам в момента...
Пак ще сменяме марката... Аман!

Пожелам Ви, хубав ден на всички!
... И отивам да стерилизирам бутилки...  Whistling

# 722
  • София
  • Мнения: 23
Butterfly Grinning Аз съм родена на 01.06 и изглежда е от зодията, ама и аз хич не си падам по рожденният си ден, та те разбирам чудесно Simple Smile И за снимките те разбирам!

Мажа с Мустела 50 ама съвсем тъничко, защото иначе остава бяло и ме дразни- прилича на някакъв германски турист!

# 723
  • Мнения: 0
май всички близнета не си тачим рожденнния ден Simple Smile)))

# 724
  • Мнения: 388
Eййй и аз съм близначе, ама си обичам РД  Laughing! Е, повече си обичам ИД, но и РД си го обичам и си го празнувам. Колкото повече празници - толкова по-добре  Peace!
Пеперудке щом не желаеш няма да ти честитя РД  Wink. Само ще ти пожелая да си жива и здрава, за да можеш да се радваш на дечицата си, а и те на теб!
Относно албума - твое си е правото да си решиш дали да качваш снимки или не. Щом това е твоето решение - няма лошо  Stop.
Ей мами днес е голяма жега, така че леко със слънчицето Wink.
Хубав ден на всички  Hug!

# 725
  • Мнения: 168
Добро утро и от нас! Навън е страхотен ден, дори се навих да излизам рано-рано с бебок под мишница, ама и бебок и мъж спят, затова си изпих кафето, проведох дискусия със свекървата за захранването и реших да сваря картоф за малкия мъж.
Нашето кремче за слънце е Мустела 50 фактор, но не го използваме много, защото не знам тук ли къде четох, че тези кремове възпрепятстват усвояването на витамин Д, а и на бебета до 6 месец не им е необходим. Но все пак, ако е много слънчево и не мога да го предпазя съвсем го мацвам лекичко. Доволна съм , но остава много бял, ама то така трябвало за бебета пак поради някаква причина четена някъде из форума. Лек ден Ви желаем и приятни разходки!
Редактирам поста, че видях много сладко боди на Дани на мама Петя из снимките "Татковия мъж, маминото бебе" и много ми хареса, да попитам откъде е Simple Smile

alexksa Бодито е от Джъмбо .  Оправих си и аз снимките.

# 726
  • Мнения: 85
Пеперудке аз ти го честитих първа още преди няколко дни newsm62 щом не искаш няма да се повтарям,но се чувствай поздравена! smile3525
Аз съм лъвче ама също не обичам големи празненства за РД-то ми...а уж сме ярки много!Празнувам си го само със семейтвото или с ММ и доста скромно.Ама чак пък да не обичам да ми го честитят....винаги е приятно когато хората се сетят за теб, особено тези на които държиш.А още повече да ти го покажат с подарък или изненада.На Рд-то ми винаги се радвам вътрешно,държа се сдържано,и не си навирам РД-то в лицето  на всеки срещнат,но за мен си е специален ден... не като всички останали .А РД на моята кукла е най-големия празник за мен ,раждането на нов живот е най-прекрасното нещо на света,което не мога да не уважа.Бих искала  и тя да го чувства така и да не го подценява никога,даже и на 70! LaughingАма това си е мое мнение не ангажирам никой с него:)))

За кремчето п/в слънце и неусвояването на вит.Д...мисля,че е голям мит това.Все пак по косата има кожа,където ние крем не мажем и за бебето е достатъчно , през дрехите минават УВ лъчите,и в офиса през прозорците даже,а и крема не  е 100+ фактор 100% защита няма от нищо!

Mama Alya моя чопър е с 3 двойки ножове и се справя с най-малкия картоф и малко АМ перфектно без 1 буца,стария не се справяше с по-малкото ножове.По ми е лесно едно бръъм и е готово:))) Joy

# 727
  • София !
  • Мнения: 1 240
Включвам се на бързо , по - късно повече  Mr. Green !!

Пеперудке - Щом не желаеш няма да ти честитим !! За албума , всеки си знае , не можем да те задължим , това си е товето решение  Wink !!

Относно РД - Аз съм скорпион , много си го обичам даже  Mr. Green . Обичам си празника , обичам да го празнувам , дори и да празнувам в къщи , след това винаги ходим някъде   bigdance2 . Е миналата годна пропуснахме че оставаше с тоя тумбак  preggo , в някоя дискотека да се весна примерно  hahaha , и щях да съм атракцията на вечерта  Joy . Може би щях да изглеждам така   261uu или така  newsm57 .. шегата на страна , но ние с ММ докато бях бременна няколко пъти излизахме вечер на заведение с приятели или на пицария и едва издържах нямах търпение да се прибираме , честно казано не ми се и ходеше ама за да не му откажа , пък и да се разнообразя малко че с моята проблемна бременност само в къщи бях , ама най вече заради плЮскането ходех  eat  Joy . Сега ще кажете тая голяма свиня е била през бременността  Mr. Green , похапвах си доста , не съм се ограничила и до декември бях + 5/6кг. , и после по празниците бая похпанах и качих  още толкова  Blush . Сега ми остават още 3кг. поне да сваля за да си дойда на моето тегло , и ми се иска + поне още 2/3 , ама ще видиме .. В крайна сметка здраве да е пък другото все ще си дойде на мястото !!!!


А пък за РД на детето нямам търпение  newsm44 !! Че то си е както неин така и мой празник  Wink   ura

Последна редакция: пн, 17 юни 2013, 15:28 от bunny : )

# 728
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Ааааа, Бънииии, хубаво се посмях с твоя пост  Mr. Green  ...

Е, аз бях +15 кг до края на бременността, защото и забременях с поднормено тегло...
Като родих станах съвсем нормална за месец-два и после пак се почна надолу...
Вие искате да сваляте, аз някъде назад писах , че се надявам да кача малко...
Дори сега пия Мерц, та малко ми се отвори апетит...
Това беше едно от нещата, за които исках да поговорим...
Вие, Мами, как сте с косопада?

На мен доста интензивно ми капе в момента... и затова пия витамините...

# 729
  • София !
  • Мнения: 1 240
Косопад - Не искам да се хваля е да не се развали , но нямам и се надявам и за напред да е така !!

Качих няколко снимки от днес на Габи , може да ги видите  Hug !!

# 730
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile
Ние бяхме при баба малко и нямаше нет та съм пропуснала няколко страници. На кой да пиша за парола за албума, за да кача и аз малко снимки?

За това хомеопатично средство за кърмата също искам да питам Леда може ли да се пие без да съм ходила при хомеопат или си трябва консултация Simple Smile Извинявам се, ако в глупав въпроса, но честно казано само съм слушала за хомеопати и как обстойно преглеждат и разпитват преди да изпишат нещо и не знам как точно се процедира Simple Smile а искам и аз да позасиля кърмата.
Само на кърма сме и ние все още и се надявам да е така още поне до 6-тия месец.

# 731
  • София !
  • Мнения: 1 240
На кой да пиша за парола за албума, за да кача и аз малко снимки?

На мен или на Vili_R  Peace , ей сега ще ти пиша аз  Mr. Green

# 732
  • Мнения: 338
Здравейте мамитааа! newsm51 Благодаря на всички,който са писали за кремчетата!  bouquet Аз се сетих,че имам на мустела от мин.година 50+ и май ще я мажа с него...Все още ме е страх,че може да се абсорбират разни неща в кожата й...            Ползвах го за баткото,че и за мен като бяхме на морето,ама той тогава беше на година и 5мес...Vili_R,това за вятъра,което го казваш май си е точно така! И ние се носим много,става  й тъпо в количката и айде на ръчички...в кенгуруто де...Аз задължително й слагам шапка...,но ръцете си ги напича..Не знам да е слънчасвала досега,обаче аз в неделя слънчасах и днес цял ден ми е лошо,тъй  че,мами,пазете се и вие,не само бебоците!
И като съм тръгнала да предупреждавам да ви кажа да се оглеждате  и за змии!!!! Ние наскоро засякохме един смок в парка и добре,че навреме го видяхме,излязъл от шубрака,че щяхме да минем отгоре с количките ,ужас! #Shocked #Crazy

Албумът е страхооотееен!Не само хубави снахи,но и зетъове-всичките са хубави също! Heart Eyes
Сем.Тодорови(peteto28),страхотни сте! щом и до Бачково сте стигнали - евала!И на мен ми се ходи много,обаче сме много зле с оргарнизацията и с колата също Sad А на Vili_R: откровено ти завиждам,че живееш в Бургас,любим град Heart Eyes и особено през лятото Simple Smile))

Buterfly_Lovehunter, и аз  ти честитих вече,ама не се сърди,то е с най-добро чувство! Heart Eyes И на мен моят рд вече не ми е интересен....Да не говорим,че вече 3 поредни години съм бременна на рождения си ден,или съм кърмачка,а тъй като съм на 26ти дек..съм и брем. или кърмачка и на нова година и съответно---пълен трезвеник по празниците...
За сметка на това ,откакто родих осъзнах,че рд на детето  е всъщност празник на майката и го празнувам с най-голямо удоволствие! Simple Smile

За косопада-първите 2 месеца след раждането опада половината ми коса,обаче сега спря.Buterfly_Lovehunter,ако ти имаш такъв проблем,може да опиташ и с любимите ми соли на Шуслер Simple SmileОт тях обаче не се качва тегло Simple Smile)))

piipsпо принцип е винаги хубаво да се консултираш и с лекар,обаче тъй като тук има много мами,пробвали хомеопатията,мисля,че нашите консултации в случая ще са ти достатъчни Simple SmileСамо някой да пише как се пие.

Да ви се похваля,че вече се обръщаме съвсем сами от гръб по коремче Simple SmileИ въобще сме станали много въртящи се и вече трябва да внимавам,да не я намеря някой ден на пода...Simple Smile

# 733
  • Мнения: 388
Здравейте мами  Hug!
Днес моят разбойник ми разказа играта  ooooh!. Пууууу то не беше рев, тръшкане, лигавим се да се носим ...... а се бяхме отучили. Не ми е ясно защо пак е решил да се глези ....  Crossing Arms! Направо издивях  #Cussing out. Имахме уговорка да излезем сега в 18ч в парка, а нашият след 1 час рев и тръшкане заспа в 17,50ч. Е как да го събудя?! Отказах се да излизаме.
За косопада - оооо нещо страшно е при мен. Навсякъде ръся косми и май ще ходя да се подстрижа малко. От доста време не съм ходила на фризьор и косата ми е пораснала много.
pum_pall - аз съм си бургазлийче, ама за съжаление от вече 10 год живея в София  Confused. Ние бургазлиите много си държим на града и дори да минат 30 год от както не съм в града ще си твърдя, че съм си бургазлийка. Много си обичам града, но за жалост не съм си ходила от 2 год. Миналата год., заради бременността се отказахме да пътуваме. Много ми се иска тази година да отидем, но с бебо май няма да се хванем да пътуваме. Ще видим де .... то има време  Laughing.
Бъни - абе много ти се смях на поста  Joy. Сигурна съм, че не си била нито като  newsm57, нито като   261uu. Оооо видях снимчиците, които си качила. Абеееее бубата много красива бе! Пу-пу заплюта снахичка    lovekiss.
И ние днес правихме нова фотосесия и ще кача след малко Wink.

# 734

Общи условия

Активация на акаунт