Идеи за булгур

  • 31 618
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз го направих със зеленчуци, но не съм много очарована. Може би грешката ми беше, че предварително го накиснах за около 30 мин. във вода /така пишеше на опаковката/ и той стана много кашкав. А дали може да се запържи предварително като булгура?

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Кое си накиснала, булгура ли? Не бива - той е като ориз, ориза нали не го киснеш? Или говориш за жито? Аз и него не кисна. Може да се запържи малко като ориза.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Да булгура - така пишеше на примерната рецепта на опаковката. Но щом може да се запържи, сигурно ще стане по-добре

# 18
  • Мнения: 8 769
Mамчета, купих си някакъв булгур, на чиято опаковка пише"IZZI" на "Инком". Много ситен ми се види, за разлика от онзи, който баба ми приготвяше. Сега смятам да го готвя. Въпроса ми е дали си увеличава обема, подобно на ориза, та да знам колко да сложа?
МЕРСИ!

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, както ориза и булгура увеличава обема си

# 20
  • Мнения: 27
Майка ми прибавя булгур на постните сърми със зелеви листа - става супер, особено на Бъдни вечер.

# 21
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Peti
Майка ми прибавя булгур на постните сърми със зелеви листа - става супер, особено на Бъдни вечер.

МНОГО ДОБРА ИДЕЯ! Hands Clap  Hands Clap   Гладна съм вече !!! Hamburger   Hamburger   Hamburger   food002   food002   food002   food002

# 22
  • Хасково
  • Мнения: 995
Аз сготвих по рецептата на boo булгур с месо но вместо месо сложих пилешки воденички /и не сложих зеленчуци/ само домати. Стана перфекта!!! Облизахме си пръстите! Grinning
Някой все пак не е ли пробвал баница с булгур?Моят съпруг иска да му сготвя!

# 23
  • Мнения: 8 769
Цитат на: NadiaNGX

Някой все пак не е ли пробвал баница с булгур?Моят съпруг иска да му сготвя!

Бях писала по-горе,че съм пробвала-ама друг да я прави....ще се пробвам някой ден АЗ да я спретна....да видим какви ще ги надробя Grinning Действай по интуиция, Надя!

# 24
  • Мнения: 1 533
А какъв вкус има тоя булгур като се сготви бе хора! Първата ми асоциация като го чуя е - храна за кокошки! Ще взема да забъркам и аз нещо с булгур, като прочетох цялата тема и се заинтригувах.

# 25
  • Мнения: 8 769
Цитат на: _kalina_k
А какъв вкус има тоя булгур като се сготви бе хора! Първата ми асоциация като го чуя е - храна за кокошки! Ще взема да забъркам и аз нещо с булгур, като прочетох цялата тема и се заинтригувах.

Вкуса му е хубав-на булгур! Grinning

# 26
  • Мнения: 1 533
Цитат на: Туфи
Цитат на: _kalina_k
А какъв вкус има тоя булгур като се сготви бе хора! Първата ми асоциация като го чуя е - храна за кокошки! Ще взема да забъркам и аз нещо с булгур, като прочетох цялата тема и се заинтригувах.

Вкуса му е хубав-на булгур! Grinning


Е, нЕмам повече въпроси, всичко ми се изЯсни Laughing

# 27
  • Мнения: 3 379
Вдигам темата, тъй като намерих рецепта за прословутата баница с булгур и се оказа, че тя се води Новогодишна баница  Simple Smile А нали идат празници...

Ето я и нея:

Новогодишна баница с късмети

ПРОДУКТИ:
1 кг брашно
200 мл мазнина
400 г булгур
400 г натрошено сирене
сол на вкус

ПРИГОТВЯНЕ:
От брашното, малко вода и сол се омесва тесто. От него се разточват кори, които се изпичат. Приготвя се плънка от сварения булгур и натрошеното сирене. Корите се слагат една по една в тава, намазана с мазнина, като се ръсят с мазнина и плънка. След нареждането на половината от корите се слагат клончета от дряново дърво, които означават различни неща - например къща, щастие, любов и т. н. Слага се и метална пара, която носи най-голямо щастие. Последната кора се поръсва само с мазнина. Баницата се пече в умерена фурна.

Взех я от тук

# 28
  • Мнения: 3 251
Цитат на: SZA
Вдигам темата, тъй като намерих рецепта за прословутата баница с булгур и се оказа, че тя се води Новогодишна баница  Simple Smile А нали идат празници...

Ето я и нея:

Новогодишна баница с късмети

ПРОДУКТИ:
1 кг брашно
200 мл мазнина
400 г булгур
400 г натрошено сирене
сол на вкус

ПРИГОТВЯНЕ:
От брашното, малко вода и сол се омесва тесто. От него се разточват кори, които се изпичат. Приготвя се плънка от сварения булгур и натрошеното сирене. Корите се слагат една по една в тава, намазана с мазнина, като се ръсят с мазнина и плънка. След нареждането на половината от корите се слагат клончета от дряново дърво, които означават различни неща - например къща, щастие, любов и т. н. Слага се и метална пара, която носи най-голямо щастие. Последната кора се поръсва само с мазнина. Баницата се пече в умерена фурна.

Взех я от тук

MMMMMMMM за Коледа майка ми винаги я прави,препича малко повечко корите и слага мнооого сирене и най -отгоре я намазва с разбито яйце.Сега като им отидем на гости пак ще я има на трапезата,то остана като традиция от баба ми .... Laughing
П.П. не е отбелязано в рецептата,че булгура е полусварен,за около 5 минутки във вряща вода се слага,като се извади се отцежда и се измива за да не се слепне.

# 29
  • Хасково
  • Мнения: 995
Някой пробвал ли е с готови кори тъй като аз не мога да меся и точа Embarassed
Ако има такива моля да споделят става ли

Общи условия

Активация на акаунт