не иска зеленчуковите пюрета!!!!Какво да правя

  • 1 154
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Значи не само нас спасява тиквата  Twisted Evil
Моят син обича плодови пюрета, обожава каши, ноооо зеленчуковите пюрета са ни проблем. Днес за първи път си изяде цялата доза. Приготвям само домашни. Каквото и да слагам винаги прибавям тиква. Днес яде спанак+карфиол+тиква. Добавям извара, масло и 1/4 жълтък през 2-3 дена.
Желая ти успех, аз също се притеснявам, когато не иска да яде  Sad

# 16
  • Мнения: 27 524
И моя хубостник се опъва на зеленчуковите и аз правих малко манджа с грозде-разбивам пюрето в кухненския робот с вода,добавям му и АМ,понякога и каша и става една такава манджа и с биберона.Така яде без проблем,но знам,че не бива дълго.Но посвикна с вкуса и днес му дадох моркови с лъжица и яде.Докога,не знам,но хапна.Дано и утре се преборим.Иначе пробвах с какви ли не зеленчуци и е голяма потрес,все едно кой знае какви гадости му давам.Те за нас не,че не са, де...  Stop
Знам,че се гнусят много от бучки разни или ако е прекалено гъсто.Та мога да те посъветвам да му ги предлагаш "гладички" и не прекалено лепкаво-гъсти  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
И моя хубосник не ги харесва много - но като сложа малко захар и адапте май са му по познаги на вкус- нали досега все сладичко е похапмал- знам защото от всичко което е ял и аз съм опитвала- любопитство- даже и кърмата #Crazy
Отначало ми прамеше муцунки но с шишето го излъжа да свикне с вкуса и ако е на кев продължаваме с лъжицата
Ще свикне- новичко му е

# 18
  • Мнения: 57
Oффф, скъпа моя какво да ти кажа, минала съм през какви ли не мъки с това ядене и в момента пак е така, но горе-доло съм хванала цаката. В настоящия момент ползвам следния трик: когато започнем да обядваме с голям зор се стига до средата на бурканчето, преди време лъжех детето с шишето с вода (като и го покажех -тя отваряше устата ,а аз пъхам веднага лъжицата),но вече захитря и не се лъже, затова пък пребягнах към плодовото пюре- когато се насити на зеленчуковото и давам две/рти лъжичко плодово, тя се разяжда и аз пак и давам зеленчуково - това е единствения начин да си го хапне цялото.
   А не е изключен и варианта да се е наплашила от лъжичката (ако си доста упорита с даването) когато си играе и я давай да свиква с нея ,тя сама ще си я слага в устата, а може да и стале любимата играчка- разбираш ли каквоискам да ти кажа , въпроса е да и е интересно да се храни.

# 19
  • Мнения: 7 640
А не е ли рано за сирене на този етап?
Питам понеже и ние сме на същото дередже с пюретата. Само че аз давам Ганчев. Яде ги ама с триста зора. Виж каша не отказва. Не съм давала плодови пюрета още.
аз давам сиренце колкото кубче бульон, изкиснато от сутринта. Препоръчва се при бързорастящи деца, ако рабира се няма алергия към крявето мляко.
С пюретата сме на двете крайности- младежът лапа като ламя, а госпожицата- ако изяде 50 мл, е добре.
Пробвах с шише, не ще.
Пробвах разни видове пюре- няма особена разлика. Оставаме на Ганчев с надеждата да порастне и прояде.
Ще следя темата

# 20
  • Мнения: 7 640
момичета, а какво правите, когато детето не иска повече от 60-70 гр пюре?
Давате АМ до количеството, което обикновено яде, или го оставяте така?  newsm78

# 21
  • Мнения: 4 068
Ние ядем по половин бурканче пюре само. Обаче явно и стига защото не иска мляко след това. Само няколко глътки вода пийва и изкарва така 4 часа до следващото хранене. Аз обаче нали все трябва да се притеснявам за нещо та се притеснявам, че яде малко. Луда работа. Ще видим на консултацията как е.

# 22
  • Мнения: 7 640
да, познато. Моята госпожица изяжда по 60-до 90 гр, ако я излъжа Close. После си допива 60 мл мляко и си трае 4 часа до следващото.
Чудя се дали няма да свикне да си чака млякото и да не прояде пюрето newsm78, ама гладна да я оставя не ми се ще

Общи условия

Активация на акаунт