За още едно мъжко име

  • 4 596
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Никога не би ми хрумнало името Явора.  Rolling Eyes

А Яни за мен е галено име - от Янко, Янислав... Може и от Яна, Яница. Laughing
Имам позната, която по подобен начин кръсти сина си Дани ooooh! ...на дядо си Йордан. Еми не ги разбирам тези напъни, честно казано. Какво му има на името Йордан?! Но свят голям, хора разни.  

Тинтири_минтири, готино мнение, много ми допадна начина ви на мислене с мъжа ти Hug И верно, това Боби е доста изнервящо обръщение, аз също му се дразня. Ако все пак решим да е Боян, то не бих го наричала така. Боян си е достатъчно хубаво и кратко Peace

Полезни са ми различните гледни точни. Не за да ми формират вкуса, а за да ми избистрят мисълта Wink

Последна редакция: ср, 03 апр 2013, 21:58 от Hokey Pokey

# 31
  • София
  • Мнения: 44 133
Яни е точно толкова галено, колкото и Янко Simple Smile Янислав пък на мен е точно такова напънато да бъде изкуствено удължено.
Яни или Янис са си съвсем ок, но ако човек му допадат... иначе - имена колкото иска човек Simple Smile
Иначе в БГ целите имена са си точно Яни и Янко... Това са си форми на Йоан, така че  това -слав е напълно абсурдно, прилепено Wink

# 32
# 33
  • Варна
  • Мнения: 193
Сега видях - Яни било съкратено от Йоан. Янаки = галена форма на Яни. Винаги съм си мислела, че е обратното.  Grinning

Колкото до Боби... хората изпитват естествена нужда да съкращават, да се обръщат към близките ласкаво и гальовно. На Явор му викаме Яво. Но за всички, които са извън семейния кръг, той е или Явка, или Яворчо. Последното откровено ме дразни, ама какво да се прави. Та и с Боян така. Но може би съществува и този момент, че когато детето порасне достатъчно, то самото ще покаже на останалите как предпочита да го наричат.

С второто(ако беше момче) бяхме включили и името Боил като възможност. ''Велможа'' от старобългарски. И Борил.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 133
А таткото няма ли предпочитание към някое от трите?

# 35
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На Боян вкъщи и да не му казвате Боби, но е много вероятно приятели и познати да го наричат така. Пък и на детето може след време точно това обръщение да му хареса, няма гаранция, че децата ни ще имат същия вкус за имена като нас  Peace . На мен галеното Боби много си ми харесва даже, но аз съм пристрастна - и сестра ми, и зет ми са "Боби".  Grinning

# 36
  • Мнения: 8 903
Hokey pokey, редактирала си началния пост. Бъркам ли темата или там беше писала името на баткото и това, че той държи към  него да се обръщат с цяло име, а не с разни кратки форми? Успява ли да се наложи? Може пък и малкия да успее. Боби не ми харесва / безполово, че и безвидово/, но пък Боян ми харесва много. Независимо, че се римува с името на баткото, произхода на двете имена е толкова различен, че прави римуването съвсем ненатрапчиво.
Сетих за друго българско име, което пак се римува с името на баткото Grinning, но все пак ще го пиша - Огнян.

# 37
  • Мнения: 0
Не грешиш, Блу. Да, бях го писала, но после реших, че не е съществено кой как се казва в семейството. И да, наистина баткото не се обръща на съкратени имена, с каквито се опитват да го наричат. Явно си харесва името и поправя хората Rolling Eyes. Но той си е характер от малък и предполагам от значение е и моментът, че ние с баща му никога не сме му викали по някакъв подобен начин. Не че не се обръщаме гальовно към него... Wink
Ако решим да е Боян, ще е същото предполагам... навън ще му подвикват Боби, Бобо, а той няма да се обръща  Thinking

Относно коментарите Яни кокошката ли е или яйцето, не ми се навлиза в спорове. Написах на мен как ми звучи. А и няма кой знае какво значение, защото не е вариант за новия ни наследник Simple Smile

Уф, написателствах се Joy

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 09:07 от Hokey Pokey

# 38
  • Мнения: 69
Hokey Pokey, много хубав избор и аз съм за Явор с две ръце и така гласувах.
Само на мен ли ми харесва на галено Боби  Laughing

# 39
  • Мнения: 2 138
Не виждам връзка Боян - Боби на галено..
Към  Борислав ,как да е обръщението ? Боби,Мони,Дани,Краси и пр.са приети и за двата пола.
Явора - така се казва племеницата на Яворов .
Явор - Явора красиво звучат и за двата рода.

Последна редакция: сб, 06 апр 2013, 23:07 от красива белла

# 40
  • Мнения: 723
Явор!  Peace (без колебание)

# 41
# 42
  • Мнения: 15 379
Ясен ми харесва най-много.

# 43
  • Мнения: 2 208
Боян ми харесва най-много Peace

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 14 071
Явор.

Общи условия

Активация на акаунт