Отговори
# 675
  • Мнения: 681
Естествено, че всички доктори заклеймяват прашките, ама то ако седнем да слушаме докторите, направо да тръгваме към моргата. За кола-маската пък какво казват или за маникюра...

# 676
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Носете си, каквото ви е удобно. Прашките по принцип не се препоръчват, заради хемороидите, които могат да се появят, както и разни кондиломи, фисури и други болезнени гадости. Ама то реално от какво ли не могат да се натрапят, пък не може всичко да се откаже...а и в крайна сметка сме бременни, не болни и не би трябвало да променяме тотално начина си на живот, на ядене и стил на обличане.

Ей, да ви се похваля, че вчера видях щъркел  Laughing Сигурно 90 процента от вас са срещнали още преди месеци, ама за мен си е новина, защото всяка година виждам първия щъркел юли месец   hahaha

# 677
  • Мнения: 4 709
Аз пък да си призная, така и не свикнах с тази мода с прашките, и съм само на бикини, имах си едни по разшльокани дето ги ползвах преди, само по време на цикъл, а сега все още ми стават и си кретам с тях, но не знам дали ще устискат до края, че им взех душата.
Кате направо си е новина, аз не съм виждала, а може и да не видя скоро.

# 678
  • Мнения: 0
Момичета, в крайна сметка всички ние сме големи хора и всеки преценява кое е добре за него и кое не  Naughty Аз просто споменах какво ми е казала лекарката и тъй като това ми е първа бременност стриктно спазвам нейните препоръки, защото и имам пълно доверие, но всеки сам преценява за себе си  Wink

# 679
  • Мнения: 96
Gina,разбира се,въпросът за хигиената не подлежи на обсъждане,аз също нося И прашки,просто там отзад винаги си живеят бактерии,които така по-лесно преминават отпред и...
Бих искала за проба да видя ,дали мога да качвам линк,затова ще кача количката,която аз харесах и ако има някой с мнение за нея-моля...http://www.detski-sedalki.com/britax-b-smart4-%D0%B4%D0%B5%D1%82 … D1%87%D0%BA%D0%B8

# 680
  • Assenovgrad
  • Мнения: 60
Близначе, ти наистина си герой мила! Стискам палци и дай Боже всичко да е наред! И въпреки че около теб всичко е натоварено в момента мисли само положителни неща, за да радваш бебо и вярвай, че нещата ще се оправят!  flower

# 681
  • Мнения: 351
Здравей те момичета интересни теми се дискутират днес .Влизах само за малко но нямах време да пиша и сега ви изчетох и реших да пиша.Относно кървенето и мене ме е страх от секциото болката след това и кървенето но знам че няма как трябва да преминем през това ;колкото повече наближава времето толкова ме е страх а като дойде момента не искам да мисля.Прашки откакто забременях не нося а си купих бекини защото и аз знам че не е много желателно.

Близначе направо ти съчувствам пламнала ти е главата знам какво е и на мен все за всичко разчитат но всичко ще се оправи.

# 682
  • Мнения: 233
И аз си ходя само с прашки и никога не са ми правили забележка лекарите - просто бикини не търпя  Whistling

# 683
  • Assenovgrad
  • Мнения: 60
Момичета, относно кървенето, една позната, която вече е мама сподели, че при секциото кървенето не е чак толкова продължително като при нормалното раждане, тъй като при самото раждане ти изчиствали част от кръвта, но разбира се всичко е много индивидуално. Някои от вас които вече са раждали имат ли такива наблюдения?

# 684
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
darissss, раждах нормално  и почти два месеца си кървях доволно. Моя близка приятелка, роди секцио и тя почти 2 месеца си покървя, но по-леко. Тук вече може да се говори и принципно, защото моя цикъл обикновено е като Ниагарския водопад и разбирам обилното кървене, докато при нея сигурно е по-различно.

# 685
  • София
  • Мнения: 50
Аз кървях мнгоо малко време след секциото ми, да кажем - 3 дена. Още не ме бяха изписали, и казах на доктора ми  и той: айде идвай да те прегледам, не е хубаво да не кървиш. Прегледа ме, след прегледа отново ми текна много слабо кръв, продължи 2-3 дена и спря. След няколко дена вдигнах тепература, отидох на гинеколог, да ме провери, оказа се, че температурата е от гърдите (задържане на кърма) но и в матката съм задържала кръв, та пих някакво лекарство Метергин, за да ми тръгне пак кръвта. Пак тече около седмица и окончателно спря. Така че, внимавайте, не е хубаво и мнгоо бързо да спира тая кръв.

# 686
  • София
  • Мнения: 1 318
Раждах със секцио, кръв ми тече около 5-6 дни, лохи имах още няколко дни, т.е. за около 10тина дни всички течове приключиха.

# 687
  • Мнения: 4 841
При секцио се прави кюртаж, та затова кървенето не е толкова много. Кърви се обилно първите дни, като първия ден кръвта слиза на талази все едно с литрите. Особено след химичния масаж усещаш как "олекваш". Аз спрях да кървя още в родилното, но поне 2-3 седмици ми прицапваше леко розаво та щях нещях трябваше да нося превръзка (мразя превръзки, ползвам тампони). Към 40тия ден си ми дойде нормален цикъл.

При всеки е индивидуално. Има тема за секциото така че на който му е интересно може да попрочете там и ако нещо не е дискутирано - да пита. Също така днес с приятелка дискутирахме, че второто секцио боляло по - малко понеже така или иначе корема ти малко или много вече е безчувствен (това пак е индивидуално). Аз след секциото така и не възстанових онази чувственост която си имах, а коремчето си ми беше спецално   Kissing Heart Heart Eyes luvbed място  Tired


Аз кървях мнгоо малко време след секциото ми, да кажем - 3 дена. Още не ме бяха изписали, и казах на доктора ми  и той: айде идвай да те прегледам, не е хубаво да не кървиш. Прегледа ме, след прегледа отново ми текна много слабо кръв, продължи 2-3 дена и спря. След няколко дена вдигнах тепература, отидох на гинеколог, да ме провери, оказа се, че температурата е от гърдите (задържане на кърма) но и в матката съм задържала кръв, та пих някакво лекарство Метергин, за да ми тръгне пак кръвта. Пак тече около седмица и окончателно спря. Така че, внимавайте, не е хубаво и мнгоо бързо да спира тая кръв.


аз също при изписването бях задържала кръв, но не ми е правило проблем. По мое настояване ме изписаха така, понеже иначе трябваше да ме кюртират, а аз отказах. Изписаха ми хапчета, които така и не пих, но нито съм имала проблем нито температура.

# 688
  • Мнения: 681
Какво значи химически масаж и как така ще се прави кюретаж?

# 689
  • Мнения: 5
Аз съм раждала нормално и на 14 я ден вече нямах и спомен от кървене , а до преди това ми беше като зацапване само.На 20я ден вече се бяхме награбили с моя хубостник/то бехми още младоженци тет се вика/. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт