Колко струва раждането?

  • 6 459
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
900лв, секцио по желание бившата Тина Киркова толкова ще трябва да плата аз Peace

Уууу много бе... Money

# 16
  • Мнения: 4 965
Аз родих секцио при шефката на родилно, бях в самостоятелна стая и ми носиха храната в стаята, стоях 1 месец, сменяха бельото всеки ден, всичко беше на ниво - отношение, професионализъм, хигиена, подкрепа и т.н.
Не платих нищо.Не са ми и искали (с изключение на 1 "лекар", за който съм писала в черния списък и бях вдигнала луд скандал, но няма стадо без мърша).
При изписването занесох в отделението торта и бонбони - все пак хората го заслужаваха.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 603
Бях с направление за секцио, не ми искаха пари, но все пак за благодарност, че ми спасиха бебчо ръснах 700лв. в Шейново. Но там ми скъсаха нервите с така наречения ВИП, ужасни условия, 0-ви грижи за майката!

# 18
  • Мнения: 5 370
Mи нищо не съм плащала за самото раждане-непланирано секцио в Правителствена. Условия-ВИП, апаратура модерна. Отношение на персонала-7 по шестобалната. Единственото платено нещо е ЖК и един пакет изследвания накрая.
А, и бях с ангажиран лекар, при който си ходех на частно.

# 19
  • Мнения: 5 622

 Теб за Варна едва ли ще те устройват цени, но можем да бъдем полезни на други майчета....

В Майчин дом-Варна,което е частна клиника, за секцио платихме 1000 лева. Аз лично стоях 4 дена.   

Храната е по меню и на корем, но първоначално, след секцито има  2 дена на неприятно захранване..демек почти гладуваш-сокове, супички, кисели млекца, фрикасенца...

Ние лично предпочетохме да ги дадем тези пари и да получим фактура накрая за платеното,а не да отидат в джоба на някой лекар, без болницата да печели от това, следователно "спонсорираме" мизерията  Confused

# 20
  • Мнения: 644
900лв, секцио по желание бившата Тина Киркова толкова ще трябва да плата аз Peace
При кой ще раждаш?
Аз платих 600лв, секцио, в същата болница.


Аз пък 300лв.преди година рпи Григорова.

# 21
  • Мнения: 2 534
Ако нямаш намерение да ангажираш определен лекар за раждането не е нужно да плащаш нищо.
Както направих аз

# 22
  • Мнения: 5 103
900лв, секцио по желание бившата Тина Киркова толкова ще трябва да плата аз Peace
При кой ще раждаш?
Аз платих 600лв, секцио, в същата болница.


Аз пък 300лв.преди година рпи Григорова.

При Тодоров

# 23
  • Мнения: 1 858
Аз платих 5 кинта без майтап Wink

# 24
  • Мнения: 3 360
Ако нямаш намерение да ангажираш определен лекар за раждането не е нужно да плащаш нищо.

 NaughtyТочно така!

# 25
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ако нямаш намерение да ангажираш определен лекар за раждането не е нужно да плащаш нищо.

 NaughtyТочно така!
Абсолютно вярно! А да ангажираш лекар означава, че той поема ангажимента през целия девети месец да ти е на разположение 24 часа (моя беше от средата на осми - 280 лв, в това число са 50лв за болницата,по 15лв на акушерката и детската лекарка)

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Платих само абонамент за консултация и наблюдение 160 лв (за 2004г) в Шейново.

# 27
  • Мнения: 8 505
Самото раждане-нищо (ако не мислиш да си наемаш лекар).Аз платих 120лв-100лв за епидурална упойка и 20лв за хапчето,с което ми предизвикаха раждането.В Шейново.

Последна редакция: нд, 29 яну 2006, 17:28 от reflex

# 28
  • Мнения: 2 777
Раждах в Шейново без предварителна уговорка и не платих нищо освен 150 лв. за епидуралната упойка, която си поисках и не се поема от здравната каса.

# 29
  • Мнения: 2 494
Раждах в Окръжна с предварителна уговорка, лекарката ми каза "Като мине раждането и сте живи и здрави ще ми дадеш колкото имаш възможност".
Така че ми излезе 250 лв-много бях доволна от лекарката и от целия екип, с изключение на 1 доктор и 1 акушерка, дето си мислеха, че са велики.
Отделно взехме почерпки за акушерките, защото са страхотни и го заслужават.

Общи условия

Активация на акаунт