СЕДМИ клас - втори срок - 12 тема

  • 24 842
  • 732
  •   1
Отговори
# 180
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
При нас казаха, че по указания от РИО, годишната оценка не можело да е по-висока от тази на НВО, но в обратна посока не важало.

Ами обратният вариант - ако цяла година ученик реди двойка до двойка, и до двойката пак двойка. Пък на изпита къде преписал, къде играл тото и върже четворка?  Mr. Green Четворка ли трябва да се остави, за да са спазени инструкциите на МОН?  Mr. Green

При нас по английски като нищо може и така да се получи - като гледам нивото на примерните тестове, девойката би се справила доста по-добре от текущите им контролни, те са по-висока летва. Mr. Green

# 181
  • Варна
  • Мнения: 4 295
При нас по английски като нищо може и така да се получи - като гледам нивото на примерните тестове, девойката би се справила доста по-добре от текущите им контролни, те са по-висока летва. Mr. Green

А при нас това важи за химията и физиката. Simple Smile

# 182
  • Мнения: 9
Здравейте, може ли да дадете малко инфо за Великденско Математическо състезание /къде се провежда, къде става записването и т.н./ Предварително благодаря.

# 183
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
А, по химия и физика си я гонкаме яко вкъщи, казали сме, че каквото й помогнем сега, нагоре трудно.

# 184
  • Мнения: 397
Ganis, благодаря много за решението на зад. 24! Неоценима помощ!

Върнаха ли се вашите деца от изпита в Регалия? На мойта умница й се е сторил лесен т.е. умерен! Ще видим резултатите.
Ваканцията свърши, започва последната отсечка от 7  клас. Останаха още само по-малко от 2 месеца. Успех на всички деца в темата и спокойствие на родителите им!

 

# 185
  • Мнения: 4 936
още към 11 започнаха да излзиат деца, което ме навява на мисли, че са се отказали от втория модул.
Моят не е решил последната задача, у дома 30 мин след като се прибра си я реши чисто сам и умря от яд, че не е намерил еднаквите триъгълници...


Ганис, имаш ли налесно задачи, подобни на 24 от Софроний - където в остроъгълен триъгълник са построени две видочини и се търсят разни работи.. иска ми да се да му дам подобни да решава..

# 186
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Някоя добра душа ще сподели ли днешния изпит?

# 187
  • София
  • Мнения: 5 131

Ганис, имаш ли налесно задачи, подобни на 24 от Софроний - където в остроъгълен триъгълник са построени две видочини и се търсят разни работи.. иска ми да се да му дам подобни да решава..

Трябва да имам:) Да пусна ли? Само да се поразровя и мога да пусна в пощата. Като пусна, ще ви пиша, дами Wink

# 188
  • София
  • Мнения: 5 131
Някоя добра душа ще сподели ли днешния изпит?
Мад, днес по мат ли е бил или по бел?

# 189
  • Мнения: 6 488
Някоя добра душа ще сподели ли днешния изпит?
За кой изпит питаш?

# 190
  • София
  • Мнения: 18 041
Някоя добра душа ще сподели ли днешния изпит?
Мад, днес по мат ли е бил или по бел?
математика

Голд, ето ти една много хубава задача.Изисква и  едно много хубаво построение. Не че няма решение  и с друго построение. Едното е по-стандартно, но другото определено трябва да се покаже на децата, за да се сетят да го ползват.

Във вътрешността на равнобедрения триъгълник АВС  (АС=ВС) е избрана точка  М , такава че  <MBA =30 градуса, а  <MAB=10 градуса.Ако  ъгълът между бедрата на триъгълник АВС е  80 градуса,  намерете на колко е равен <AMC.

Последна редакция: нд, 07 апр 2013, 14:54 от Tropical Paradise

# 191
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Според мен днешния в Регалия е с 1ви модул мааалко по-труден от предния; затова пък 2ри модул е мааалко по-лесен от предния; Това е мое мнение. Успях да "изчисля" колко ще има моята математичка и резултатът е - толкоз колкото имаше и на предния Grinning  4,70 беше и май там ще си останем.
Нямам скенер у нас, освен това така е мазала и писала по теста, че ... само 2ри модул става за качване - утре ще кача 2ри модул, за 1ви някой друг да качи - няма изчистване нейния тест....хем я помолих с моливче само да си драска...

# 192
  • София
  • Мнения: 18 041
Според мен днешния в Регалия е с 1ви модул мааалко по-труден от предния; затова пък 2ри модул е мааалко по-лесен от предния; Това е мое мнение. Успях да "изчисля" колко ще има моята математичка и резултатът е - толкоз колкото имаше и на предния Grinning  4,70 беше и май там ще си останем.
Нямам скенер у нас, освен това така е мазала и писала по теста, че ... само 2ри модул става за качване - утре ще кача 2ри модул, за 1ви някой друг да качи - няма изчистване нейния тест....хем я помолих с моливче само да си драска...

Стига бе, стана ми интересно, предходният втори модул на Регалия беше наистина  много лесен. Накъде по-лесен е този? Rolling Eyes

# 193
  • Мнения: 4 936
Ганис, Русалке, балгодаря!

И нашия тест е замазан, и отиде на урок с него - ще го решават на урока - като се  върне ще сканирам и пусна на @

# 194
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Ами обратният вариант - ако цяла година ученик реди двойка до двойка, и до двойката пак двойка. Пък на изпита къде преписал, къде играл тото и върже четворка?  Mr. Green Четворка ли трябва да се остави, за да са спазени инструкциите на МОН?  Mr. Green

Точно такъв случай имаше миналата година в нашето училище - през цялата година детето се движеше между 2-3-4, а на изпита преписа и изкара малко над 5,50. Мисля, че имаше и проверка някаква, но майката ходи, разправя се нещо с учителката и успяха да му пишат 5 Shocked в дипломата ooooh! Учителката си знаеше способностите на това дете, наясно беше как е постигната тази отлична  оценка и въпреки всичко е направила компромис.
При нас още в началото на учебната година заявиха, че няма да има разминаване по-голямо от една единица между годишната оценка и тази от НВО.

Общи условия

Активация на акаунт