СЕДМИ клас - втори срок - 12 тема

  • 24 907
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 007
обикновено на човек като му "върви" едно, му върви и в друго. Математиката не е нито само аритметика, нито геометрия. Тя е философия, процеси, твърдения, формална логика, която е вградена във всички науки, включително в лингвистични модели. Дори има идея, че разбирането на език е нещо като "умствена статистика и математика". Както се вижда, математиката не е никакъв проблем за повечето деца, докато изразяването и езикознанието, което се учи по български е. Момичетата и момчетата са изравнени като оценки по математика, а по български момичетата са доста по-добре от момчетата. Но това е при изразяването и боравенето с езика най-често, не толкова по отношение на формалните знания и логиката/математиката на езика.

Полека, че отново ще се върнем на книжките, които децата не четат, а трябва Laughing Ако не четеш И класика, няма шанс да напишеш читаво съчинение, да не говорим за есе. Есето предполага доста широка обща култура и стабилни знания, а не "пиша каквото ми дойде". Съвременните четива надграждат и е хубаво да ги има, но е абсурдно да не можеш да ги сравниш с това, което е било преди тях. А изучаваните в седми клас произведения са от период, за който децата имат само бегла представа. Освен ако нямат лоши майки, които понякога насила да ги запознават с едно-друго.

# 61
  • Мнения: 6 661
Ганис,честит празник на дъщеря ти, на голяма патерица!  bouquet
Благодаря за темата!  bouquet Аз се записвам на 5-та страница,но от няколко дни съм работеща жена и времето не стига за всичко. Особено когато си свикнал да си бъдеш вкъщи и да имаш мноооого такова. Wink
В малко неподходящ момент започнах работа,точно сега ,май щеше да е по-добре девойката да не остава сама,но няма начин. Не е единствена,ще трябва да се справи.  Simple Smile
В неделя е на поредния пробен изпит във Веди.  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
В училище децата учат езикознание, а то си  е предимно теория. Както се вижда, чудесно минават тестовете с теорията и знаят сто литературни фигури, видове изречения и какво ли не още (част от които изобщо не съм подозирала, че съществуват, а друга част научих на стари години, и то пак свързано с модели), но това не им помага никак, когато трябва да напишат нещо, изразяващо собственото им мнение или  литературно произведение. Аз може да съм невероятен експерт по езикознание, но пак да не мога едно свястно съчинение да напиша. Общата култура е друго нещо и тя се добива отвсякъде, не само от писани източници. На класиката като литературни произведения хубавото й е, че доста от авторите се придържат максимално до особеностите на епохата във всяко едно отношение. Спомням си, че аз за пръв път разбрах за Инквизицията от Парижката Света Богородица, и това ме накара да потърся повече информация по въпроса чисто исторически.

# 63
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
В сайта на Регалия са качени вече оценките от БЕЛ! Някой питаше по-напред...

Щерката яко се е издънила на теста - има 46 точки  Tired , а уж всичко й е ясно и знае... Crossing Arms
С преразказа заедно връзва 78 , което е 5,29 като оценка. Средната оценка от изпита е 4,83...ама мен това не ме грее... Tired Ще валят яко тестове по БЕЛ у нас!!!  #Cussing out

# 64
  • Мнения: 5 374
Математиката развива ума така, както никоя друга наука. Да не говорим, че е в основата на всичко. И това не е преувеличено, субективно мнение. Насочвам децата си да се  занимават с математика не за да знаят доживотно как да смятат лица на триъгълници, а за да развият  мозъците си , защото това ще им е от полза нататък.

# 65
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Насочвам децата си да се  занимават с математика не за да знаят доживотно как да смятат лица на триъгълници, а за да развият  мозъците си , защото това ще им е от полза нататък.
Много точно казано и напълно подкрепям. Само ще добавя, че не се отнася само за математиката!!!  Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 268
В сайта на Регалия са качени вече оценките от БЕЛ! Някой питаше по-напред...
Непокорна, може ли линк - не намирам резултатите, само отговори на задачите?

# 67
  • Мнения: 5 374
и аз не  виждам резултати...

# 68
  • София
  • Мнения: 268
http://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/piz_7kl_2013/otg … 2_bel_300313.html

50 т. първи модул и 29 т. на втори. Какви са максималните точки за всеки модул, знаете ли?
Оценка 5,32 -о още трябва за СМГ!

# 69
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
 Mr. Green
Изпреварили са ме!!!

# 70
  • Мнения: 1 674
И при мен в началото не се виждаше. Рефрешнах страницата и ги видях.

85точки - 53/32 - 5.54.

Гледам, че е доста добър резултат на общия фон.

Грешките в теста си ги знаем, направо ме изумява защо ги прави. На тестове по принцип е много добър.

# 71
  • Мнения: 5 374
уф... ние сме златна среда - 4,82... за никъде с този резултат

# 72
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Браво на детето на paleto!!! Завидях!!!  Mr. Green
G..D.. , то и ние за никъде не сме с тази оценка...

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 16:49 от НеПоКоРнА

# 73
  • София
  • Мнения: 268
Право на детето на paleto!!! Завидях!!!  Mr. Green
G..D.. , то и ние за никъде не сме с тази оценка...
Браво - 85 точки сега, значи поне 95 на изпита Simple Smile
Изводът е ясен - тестове до дупка!
При нас тренировките ще трябва да се преместят от стената - на бюрото ooooh!

# 74
  • Мнения: 28
Здраваейте!
Стефан, благодаря. Задачата е елементарна, но чак сега забелязах, че чертежът, който ми е дала дъщеря ми е грешен - на нейния чертеж тя е направила ъглополовяща на ъгъл А, вместо на ъгъл С. ooooh!  Както и да е ...
Имам три алгебрични задачи, които после ще дам на дъщеря ми, но на мен математиката не ми е силна, затова ще ги напиша тук ще съм благодарна, ако някой ми помогне, защото аз ако ги решавам съвсем ще я объркам. Wink
1зад. Произведението от корените на уравнението / х - m - 1/ = 5 е :
а)m^2 - 2m - 24
б)m^2 + 2m - 24
в)m^2 - 10m + 24
г)m^2 + 10m + 24
2зад.Ако а е параметър, а хе променлива, многочленът, равен на израза А=(х-а-1/2)^2 , има коефициент на члена от първа степен -7 при а, равно на:
а)-4  б)3  в)-3  г)4
3 зад.
Ако 4а^2 + 4ас + 2с^2 - 4с + 4 = 0 , намерете стойността на израза 3а^2 +с

Мерси предварително!

Общи условия

Активация на акаунт