Дебели сме

  • 966
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 930
Дълго се чудих дали да го пиша тоя постинг......
Моят Пресиян е вече на 3 месеца. Роди се 3250 гр.
 Първият месец беше 5060, вторият 6450. На последната консултация везната беше категорична7900!!!
Много наддава- само на кърма сме. Храним се горе долу 6-7 пъти на денонощие. Някои ще кажат какъв и проблема на тази...ами притеснявам се, ту се успокоявам, че няма проблем, ту изпадам в невероятна паника- педито ни се скара последния път- да минем на диета....Е как да стане- та той като е гладен -пищи, като го сложа на гърдата и се успокоява милия и така блажено ме гледа.
Гризе ме съвестта на моменти да не повредя детето, лекарката каза, че ще си докараме някой рахит- ми , нормално, притесних се.
Кажете как да я въвеждам тази диета, щото хич не се справяме  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 4 381
На един и същи кантар ли ви мерят? Това с диетата няма да се стане на тази възраст. Момата също много наддаваше и нашата лекарка също ни плашеше с рахит, но момата се развива страхотно. От както проходи, започна само да расте на височина, стопиха се гривничките и е на път да се превърне в грациозна дама.
Сега е момента бебчо да папка, след 3-4м. нещата няма да изглеждат така. Довери се на бебчо и не се притеснявай. Рахит не се развива от бързо качване на килограмите. Не знам защо лекарите толкова обичат да ни плашат с това. Познавам момиченце, което имаше начална форма на рахит и изобщо не наддаваше, беше кльощава и майка й се чудеше как да я нахрани. Това само за сравнение, че не е от значене кг.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Нали през първите няколко месеца бебетата растат възмутително много, защо се шашкаш!? Още повече, че го кърмиш! Боже, как ми се караха на мен, Мая беше на 10 месеца, че не стига, че е кърмена, ами и наддала с килограм... Плю!  #Cussing out
Възможности всякакви има за усилен растеж, но на този етап е съвсем нормално да наддава човекът така хубаво, пу пу! Моля ти се, гледай си кърмачеството и бебочеството, не се занимавай с празни тревоги!
Поздрави!

# 3
  • Мнения: 643
Не се паникойсвай толкова, надава си детето и е само на кърма, тогава какво толкова те притеснява, като вземе да дивее след някой друг месец ще го видиш какъв снажен ще стане. А вашето педи, как я вижда тази работа с диетата на вашата възраст newsm78?

# 4
  • Мнения: 1 930
Идеята е да суче само от едната гърда и да премахнем кърменето след 21 часа - като се разплаче в 2-3 обаче ....освен топла кърма друго не помага

# 5
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
 
Ами и мойто прасенце на 3 месеца беше 7 600. Сега е 9 200. Живея в чужбина и тук на никой това не му изглежда ненормално. Напротив.... само ми повтарят как явно българските бебета били като исландските -  големи.  Mr. Green

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
А на дължина как е?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 381
Идеята е да суче само от едната гърда и да премахнем кърменето след 21 часа - като се разплаче в 2-3 обаче ....освен топла кърма друго не помага

Да, нали няма тя да слуша как бебето реве от глад Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 1 586
Аз специално съм ровила да открия някъде някаква статия, говореща за връзката бързо наддаване-рахит при новородени кърмачета. Е, не открих нито една такава чужда статия... Това си е направо един от българските педиатрични митове, които никак не са малко май Wink.

Кърми си при поискване и не се притеснявай Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 915
Малки бебета, особено пък кърмени, не се слагат на диета.
Следващите месеци детето ще стане по-активно физически, а и естествено ще почне да качва по-малко. Не се тревожи.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
След толкова много отговори по темата ти вече мога спокойно да напиша:
АЗ КАЗАХ ЛИ ТИ Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 9 905
добре, явно тук всичко е нормално. Синът на Гея е 7900 - нормално е. Моят е 5500 - също нормално, а се роди по-едър. Тъй ли?

# 12
  • Мнения: 252
абе стига глупости диета я сиго храни нали  е спокойно като е нахранено давайму колкото иска и си свиркай Whistling Whistling Whistling

# 13
  • Мнения: 1 383
Вече сте на 3 месеца, може би ще намали наддаването. И моят бебо първите 3 месеца наддаваше по 1 000- 1 500, но после започна нормално. Е, на 7 месеца е 10 кг., но не се притеснявам. Освен това с нарастване на възможностите му започна да яде по-малко, цоква да засити глада и хуква след първата му попаднала играчка.

# 14
  • Мнения: 3 777
добре, явно тук всичко е нормално. Синът на Гея е 7900 - нормално е. Моят е 5500 - също нормално, а се роди по-едър. Тъй ли?
Тити, моя син се роди 4 килограма.
Първия месец не наддаде нищо, спадна. Изцяло на кърма беше.
Следващия наддаде 1 кг, след това наддаваше средно по 200-300 грама.
Сега е на годинка и е почтиии 10 килограма.

Няма норми. Hug

# 15
  • Мнения: 1 547
Радвай се, Гея. Радвай се. Да е жив и здрав големия юнак!

Няма норми. Синът ми се роди 4.500 кг. Сега, на годинка, е почти 13 кг, но са се скрили и бузи, и гривни, защото от 1 месец вече само стиска устата и не иска да се храни нормално.  Crazy Вече много ми липсва времето, когато бяхме само на кърма  Flutter Защото сега не яде през деня, а нощем виси на цицата. Откачила съм  #Crazy

# 16
  • Мнения: 535
Значи не мисля, че има за какво да се притесняваш. На вашата възраст бяхме 8400г и 68 см. Така, че.... успокой се и давай на бебо да яде!
При мен пък продължи да си наддава с по кило и сега сме 9500 даже и повече, защото последната ни консултация беше преди две седмици;)

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
добре, явно тук всичко е нормално. Синът на Гея е 7900 - нормално е. Моят е 5500 - също нормално, а се роди по-едър. Тъй ли?
Естествено!Всяко дете си има индивидуалност, собствен метаболизъм и апетит.Аз съм метър и ше'йсе и нещо и съм 50 кила, считам се нормална.Тия дето са по 45 или 60 килограма на тази височина за ненормални ли да ги броим Shocked
Важното е да се храним здравословно!Оттук нататък всичко е ген и структура.А от кърменето по-здравословно не се сещам Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 254
бе Гейо, 'ко се шашкаш... Е, то ти се шашкаш за всичко де  Mr. Green

Моя 'убавец е по-зле от твоя...
роди се 3.350
1 месец - 5.000
2 месец - 6.800  Shocked
Пък сега на третата консултация кой го знае.... ша земе да е чукнал десетака  Joy

На мен не ми е ясно как се налага диета на бебе... Кат ревне, ще му викаш "Преско, майко, ти си на диета.. Стига рева!"
А между другото, аз по съвет на педито го храня Иво на режим още от началото (тогава бях тъпа и я послушах за режима и после Иво свикна и така си и остана)
От началото на първи месец (не от раждането ми един месец след това...) е на 6 кратно хранене, а от началото на 2ри на 5кратно....
НАли при поискване се наддава повече... Та чудех се ако бях чела тогава, това което съм чела сега и не бях го хранила с режим дали щеше да наддава по повече от 1.800 на месец... Тоз въпрос ме мъчи от известно време..

Мойто педи не ми е казвала да го минавам на диета Ивчо (той сам си се отказва от храненията) и все ми вика, че си е много добре детето...

Та няма от какво да се притесняваш! Радвай се, че има какво да щипнеш  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 340
Аз специално съм ровила да открия някъде някаква статия, говореща за връзката бързо наддаване-рахит при новородени кърмачета. Е, не открих нито една такава чужда статия... Това си е направо един от българските педиатрични митове, които никак не са малко май Wink.

И аз.  И питах тукашната педиатърка-- не беше чувала за връзка между рахит и наднормено тегло.  Дори ме попита дали нямам предвид обратната връзка-- защото рахита се предизвиква от НЕДОСТИГ на вит Д, а не от прекалено много. За БГ педиатрични митове нямам думи...
   

# 20
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Аз моята дъщеря съм я захранвала изкуствено поради  мед.причини не можах да я кърмя пък и тя не искаше 2-3 пъти мъчихме детето със мед.сестрата за по 40 мин и врещи и се дърпа на 8 дена беше и се отказахме но на 2 месеца беше станала 6.300кг и лекарката ми се скара не заради друго ами да не получи алергия никога дори не ми е споменавала думата рахит #Crazy беше много доволна от мен че следвам препоръките и а и си ме съветваше като майка на 3 деца много е печена и съм много доволна от нея още повече елате сега да видите щерката като манекенка е и е много пъргава много подвижна децата щом станат на по 9-10 месеца и проходят вече няма да има проблем с кг.Така че не се шашкай ами си го кърми щом и двамата си искате няма по хубаво от това (въпреки че не съм кърмила ти го казвам).Послушай другите майки кърмачки които те съветват правилно.

Общи условия

Активация на акаунт