търся рецептата против шипове от предаването "На кафе"

  • 17 939
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Ще съм ви много благодарна, ако някой я знае, да ми я напише Simple Smile

# 1
  • Мнения: 0
Ще съм ви много благодарна, ако някой я знае, да ми я напише Simple Smile

Това намерих в едно интервю на Дончо Тонев, същата рецептата представи и при Гала:

Дончо Тонев: Шип по врата, по коляно, по гръбначния стълб се лекува с две кокоши яйца. Те се слагат в един буркан, заливат се с 200 г оцет, кисне 3 дни, вади се ципата, прибавя се 150 г терпентин, разбърква се добре, става едно бяло като боза, слагат се в шише, реже се един вълнен парцал. Трябва да се знае къде е шипът и първите 3 дни се маже вълненият парцал и се държи 6 минути. След това се увеличават с по 2, до 20. Когато шипът е на петата обаче системата е друга. Бурканче от детски храни напълнете до половината с течен пчелен мед. Сложете 100 г сяра за пиене. Сместа от тях става като каша и се прави колкото бучка захар тесто, залепва се долу на петата на шипа, превързва се и така се спи през нощта. Правят се 10 процедури. Като през това време кракът не се мие.

# 2
  • Мнения: 0
Здравейте! Ако още има интерес към рецептата, ето я:
     В буркан се слагат 2 яйца и се заливат с винен оцет докато се покрият добре /човекът повтори няколко пъти, че оцетът трябва да е ВИНЕН, а не ябълков/ и така престояват 3 дни. За тези 3 дни черупката вече се е разградила и се маха ципата на яйцата. Сипва се около 150мл. терпентиново масло и сместа се разбива хубаво с миксер. След това се сипва в стъклена бутилка. Преди употреба бутилката се разклаща и от сместа се слага върху вълнен парцал и първите 3 дни се държи по 6 минути, а след това с всеки следващ ден се увеличава с 2 минути и така докато се стигне до 20 минути. Правят се 40 процедури /тук не разбрах дали общият им брой е 40 или 40 по 20 минути/. Накрая човекът уточни, че за всичките процедури се ползва същият парцал, без да се пере/.

 А другата рецепта за шипове в петата /казана пак от него в същото предаване/ е:
Сяра за пиене /от аптеката/ се смесва с 1/2 /половинка/ буркан пчелен мед и се разбърква докато стане като тесто. Взема се една част и се сплесква. Налага се на петата, поставя се парче найлонче и върху него се обува чорап и така се преспива през нощта. Сутринта се избърсва и се намазва леко с мас. Процедурата се повтаря 10 вечери.

           Надявам се, че съм помогнал. Поздрави!

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте! Ако още има интерес към рецептата, ето я:
     В буркан се слагат 2 яйца и се заливат с винен оцет докато се покрият добре /човекът повтори няколко пъти, че оцетът трябва да е ВИНЕН, а не ябълков/ и така престояват 3 дни. За тези 3 дни черупката вече се е разградила и се маха ципата на яйцата. Сипва се около 150мл. терпентиново масло и сместа се разбива хубаво с миксер. След това се сипва в стъклена бутилка. Преди употреба бутилката се разклаща и от сместа се слага върху вълнен парцал и първите 3 дни се държи по 6 минути, а след това с всеки следващ ден се увеличава с 2 минути и така докато се стигне до 20 минути. Правят се 40 процедури /тук не разбрах дали общият им брой е 40 или 40 по 20 минути/. Накрая човекът уточни, че за всичките процедури се ползва същият парцал, без да се пере/.

 А другата рецепта за шипове в петата /казана пак от него в същото предаване/ е:
Сяра за пиене /от аптеката/ се смесва с 1/2 /половинка/ буркан пчелен мед и се разбърква докато стане като тесто. Взема се една част и се сплесква. Налага се на петата, поставя се парче найлонче и върху него се обува чорап и така се преспива през нощта. Сутринта се избърсва и се намазва леко с мас. Процедурата се повтаря 10 вечери.

           Надявам се, че съм помогнал. Поздрави!

Не ми стана ясно кое се ползва от яйцето, ципата или жълтъкът с белтъка ?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 050
Яж аспержи. Преди време си нараних(остъргах) костта на рамото и започна да натрупва калции. Това е като ошипяването. Така започнах да търся начин да премахна ошипяването и го прочетох някъде. Купувах си бурканче аспержи и ядях по една на ден. Стигаше ми за седмица. Болките намаляваха и накрая изчезнаха. Движенията отначало бяха ограничени, но после се оправиха. Аспержите имат много микроелементи. Може би това е, което не достига и микроелементите помагат да се разнесе шипа.

Другото, което знам е вода от сварени картофи, да се пие. Една жена била обездвижена от артроза и не можела да ходи. При артрозата се натрупва костно вещество върху ставите. Сетила се , че майка й пуска картоф в чайника за да махне накипа. И започнала да пие отварата и станала от количката.

Общи условия

Активация на акаунт