ОКТОМВРИЙКИ - Тема 7

  • 25 395
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз пия витамини още от самото начало. Моят док ми каза да ги взема, защото тогава беше точно сезонът на грипа. Но не съм се замисляла дали влияе на нещо друго.
Аз имах доста силно гадене на моменти, но съм повръщала само 2-3 пъти. Към 12та седмица приключиха тези неразположения.

# 736
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Ами с какво ли не пробвах и с ментови бонбони...ама ефект никакъв...и вода не можех да пия  Crazy
Като родя се надявам да ми мине  Laughing
Пък какви неща ми се ядът диня,пъпеш,череши  Laughing
Хуба буба пиех витамини от 4 г.с, но след като почна гаденето ми казаха да ги спра докато не ми размине,така че определено не си се заблудила,доколкото знам от желязото идва гаденето,сега от днес съм ги извадила пак тия витамини и мисля да ги почвам,пък дано не ми става много лошо.Бях решила да не пия защото си е синтетика,но докато не ми дойде апетита и пазара не се напълни с плодове и зеленчуци ще ги пия,няма начин.
П.П момичета на 50страничка сме желаещи за направата на нова тема?

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 13:57 от Questo sono io

# 737
  • Мнения: 43
Сега се сещам да ви питам и нещо друго..Вие ползвате ли някакви кремове,четох,че гърдите трябва да се подготвят за кърменето...на мен може би ми е още рано,но вие ще кажете ако ползвате кога сте започнали и какви са те.И също и кремове за стрии,още не са започнали да ми излизат,но сигурно скоро ще започнат,аз си имам малко на дупето и паласките от едно рязко отслабване след прекарана ангина,но специално за тези стрии от бремеността трябва да се подготвя Sad

# 738
  • Мнения: 43
Ами с какво ли не пробвах и с ментови бонбони...ама ефект никакъв...и вода не можех да пия  Crazy
Като родя се надявам да ми мине  Laughing
Пък какви неща ми се ядът диня,пъпеш,череши  Laughing
Хуба буба пиех витамини от 4 г.с, но след като почна гаденето ми казаха да ги спра докато не ми размине,така че определено не си се заблудила,доколкото знам от желязото идва гаденето,сега от днес съм ги извадила пак тия витамини и мисля да ги почвам,пък дано не ми става много лошо.Бях решила да не пия защото си е синтетика,но докато не ми дойде апетита и пазара не се напълни с плодове и зеленчуци ще ги пия,няма начин.
П.П момичета на 50страничка сме желаещи за направата на нова тема?
Ох,пъпеш и черешки и на мен много ми се ядат...Сега наблягам на ябълки,че били много полезни за бебето и банани също хапвам от време на време.А относно витамините аз ги пиех два месеца и ги пиех вечер,вие както казвате,че от тях сигурно повръщате,аз може би и заради това,че ги пиех вечер не съм повръщала,зная ли...

# 739
  • Мнения: 5
Ами по телефона-не,тя е искала да ми каже вчера,но ми е звънила  в 8ч вечерта и видях телефона си доста късно.За нея добри резултати за,когато рисковете са 1:1000,но сега пък ме жегна за тези хормони.Ясно е,че ще ходя във Фемина за ФМ,но до тогава ще психясам.Успокоявам се,единствено,защото гледам,че не почти всички казват да повторят изследването.А тези хормони нямам идея каква роля играят.Сега си гледам резултатите от БХС от 1-та бременност,но нищо не разбирам,а и нямам разяснения,тогава са ми били :
afp 27.6,az imam 0.97
fb-HCG 19NG/ML-1.18
Ue3 4.78NMOL/L 0.56
И сега ми се виждат,че са били ниски,но нямам таблица-от...до

Май една и съща генетичка ни се е обаждала - доц. Стоянова. Аз бях при нея миналата седмица в Европа. Не препоръчва на всички да повтарят. На мен снощи ми каза, че всичко е наред и да забравя, нямало нужда да правя повече. Така че провери се пак или потърси и друго мнение. Успех  Hug

# 740
  • Мнения: 316
Здравейте, и от мен, тъй като едва днес реших да се регистрирам пиша за първи път, но и аз мисля че ще се ражда бебче през октомври, та за това към тази група.
Да си споделя моите особености:
-със зимното напълняване съм качила около 2,5кг
- гаденето продължи около 2 седмици, без повръщане /какъв късмет/ и вече може да ми стане зле само при неприятни миризми, които за мен могат да са дори цветя или парфюм, но гледам да бягам та да не се дразня
- правих БХС в майчин дом- София, казаха че са ок резултатите, но пък за мое щастие си имам друг проблем--- рутинната цитонамазка показа ПАП 3б, а биопсията след това CIN 3, та сега се опитвам само да съм спокойна и да  вярвам че всичко ще мине нормално, няма да се налага секцио и като се роди бебче да се размина с лека конизация
 Спокойно бременеене на всички  Hug

# 741
  • Мнения: 7
Lady Ice, добре си дошла!
Моето скромно мнение е, че между пола и килограмите и другите там бабини приказки (остър корем, ниско или високо го носиш и още куп други) няма никаква зависимост. С дъщеря ми качих има няма 10 кг. и за 1 месец свалих 14. Колежката ми с момче качи 40 кг. и след 8 месеца има за сваляне още 20.
Аз с първата си бременност не съм си мазла гърдите с нищо. АГ ми казваше да си подготвям зърната за кърменето, защото ще видя зор в началото, но и това изобщо не съм го правила. Изкарах късмет и не съм имала абсолютно никакъв проблем с кърменето. Явно гърдите ми и в частност зърната не са ми толкова чувствителни и нежни Simple Smile . Но пък познавам майки, които голяма зор видяха, някои дори не можаха да кърмят. Иначе направих грешката да не си мажа гърдите с бадемовото масло и резултата беше на лице - стрии  Mr. Green

# 742
  • Мнения: 43
Lady Ice, добре си дошла!
Моето скромно мнение е, че между пола и килограмите и другите там бабини приказки (остър корем, ниско или високо го носиш и още куп други) няма никаква зависимост. С дъщеря ми качих има няма 10 кг. и за 1 месец свалих 14. Колежката ми с момче качи 40 кг. и след 8 месеца има за сваляне още 20.
Аз с първата си бременност не съм си мазла гърдите с нищо. АГ ми казваше да си подготвям зърната за кърменето, защото ще видя зор в началото, но и това изобщо не съм го правила. Изкарах късмет и не съм имала абсолютно никакъв проблем с кърменето. Явно гърдите ми и в частност зърната не са ми толкова чувствителни и нежни Simple Smile . Но пък познавам майки, които голяма зор видяха, някои дори не можаха да кърмят. Иначе направих грешката да не си мажа гърдите с бадемовото масло и резултата беше на лице - стрии  Mr. Green
Аз питах предималко,но никой нищо не каза за стриите...значи да си взема бадемово масло,така ли и кога да започвам да се мажа?

# 743
  • Мнения: 316
аз също се мажа вече няколко седмици, но използвам масажен крем с много приятен аромат / по препоръка на позната/, мажа коремче, дупе, гърди, та и крака малко, всеки път след душ /понякога по 3 пъти на ден/
 за зърната незнам с какво е добре да се мажат  Thinking

# 744
  • Мнения: 43
аз също се мажа вече няколко седмици, но използвам масажен крем с много приятен аромат / по препоръка на позната/, мажа коремче, дупе, гърди, та и крака малко, всеки път след душ /понякога по 3 пъти на ден/
 за зърната незнам с какво е добре да се мажат  Thinking
Сподели какъв е този крем,как се казва Simple Smile

# 745
  • Мнения: 5
За първи път реших да си направя самоделно кремче, защото за стрии вярвам повече на чистите масла, отколкото на кремовете в аптеките. Забъркала съм си масло от шеа и кокосово масло с витамин Е и парафин и започнах плескането. Имам някои стари стрии и знам, че кожата ми яко се цепи, но се надявам да не заприличам на петниста крава. Някакъв целулит ме мори в момента и се чудя с какво по-напред да си мажа бедрата ... Успокоявам се, че целулитът се маха със спорт, а не с мазилца и карам само на подобряване еластичността на кожата.
С килограмите съм с 6 назад. Откакто забременях свалям стремглаво. Може би заради гаденето, липсата на апетит. Но и бързо качвам, така че чакам да спрат симптомите и да видим с каква скорост ще тръгне стрелката нагоре. Ако изобщо спрат, че надеждата ми все повече намалява  ooooh!

# 746
  • Мнения: 316
Сподели какъв е този крем,как се казва Simple Smile
трябва да погледна довечера като се прибера от работа, че хич ме няма с имената, но нали така или иначе е важно да се хидратира кожата
ако сме предразположени към  стрии никакви мазила скъпи или евтини няма да ни спасят

# 747
  • Мнения: 7
Bellaa, това е моят опит, лично на мен бадемовото масло ми помогна. Мажех си корема и кръста винаги след баня и не ми се появиха стии. Не си мажех гърдите и ми се появиха  Mr. Green .
Сега вече съм почнала, взимам си го от аптеката. Но сигурно има и други добри варианти.

# 748
  • Мнения: 43
Bellaa, това е моят опит, лично на мен бадемовото масло ми помогна. Мажех си корема и кръста винаги след баня и не ми се появиха стии. Не си мажех гърдите и ми се появиха  Mr. Green .
Сега вече съм почнала, взимам си го от аптеката. Но сигурно има и други добри варианти.
Ок,мерси,значи като изляза ще си взема и започвам да се мажа Simple Smile

# 749
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Деси Беси а кокосовото масло от къде го купи?Аз мисля да поръчвам от нета тъй като не знам къде да търся тук...но ще се радвам да споделиш ако в Пловдив го има някъде така или иначе ходя честичко ще си купя от там. И още нали е нерафинирано твоето кокосово?Аз мисля да го смеся с бадемово масло,много го харесвам досега само за ръце го ползвах тъй като иначе кожата ми беше по скоро мазна отколкото суха.Иначе за зърната не знам какво да взимам...от сега са ужасни ..та ще ми трябва май

Общи условия

Активация на акаунт