Успешно "олежани" бебета - тема 8

  • 15 446
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Пак съм аз хихихи.. )))Реших да започна с оризова каша. Стефи ти как я приготвяш ,ще давам две лъжички първия ден.))) пише 100 мл.вода и 100 мл.мляко то много ще стане и 25мг каша..))) аз ще я правя само с вода и от ратвореното мляко за пиене слагам в кашата нали така..))колко каша и колко вода слагаш? Утре сме на преглед одеве се сетих и незнам ако имаме ваксина ще изчакам със захранването ,но все си мисля че на навършени 5месеца май нямаше ваксини или се лъжа ..)))

# 676
  • Мнения: 1 270
Лаленце аз слагам 1 лъжица каша и прибавям вода примерно 3-4 лъжици и така на око приготвям. По техните критерии ми става много рядка. 2-3 пъти я правих с кърма, сега направо с вода я давам и не отказва. Аз правя по 2 лъжици, но винаги се налага после да направя още 1 лъжица.После го кърмя бебенцето на мама  Heart Eyes Еййй мноог ми е сладък вярвате ли ми, напарво ми идва да го мачкам, мачкам..кой знае после какъв мутант ще стане с пъпки по носа  hahaha
Пфууу, събуди се.После ако има време ще се включа пак.

# 677
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Мерси много..)))Ами и аз първо ще предложа без АМ,незнам какво съотношение да направя налие стартирам с една ,две лъжички нали с толкова тръгнахте .)))

# 678
  • Мнения: 2 211
кой знае после какъв мутант ще стане с пъпки по носа  hahaha

 Joy Joy Joy  има да се чопли пред огледалото... да ама после пак ще стане голям пичага Емко-бадемко

# 679
  • Мнения: 1 270
Лаленце давай без АМ. 2 лъжички забъркай  Peace
Аз пък днес се хваля как ще давам каша от просо и едната мама ми вика - О ще въвеждаш глутен. Ама верно хич ме няма със захранването  Joy
Днес най-накрая купих лятно чувалче. Обзаведохме се и с цели 3/три/ бодита потник от 4 магазина. Оказаха се дефицитна стока. Естествено тези от по 17 лв. и нагоре ги потминавах. Маман и тя намаза едно блузле и общо взето май остана само за памперси пак  Joy

# 680
  • Мнения: 4 651
Абе момичета, защо я давате тая оризова каша без мляко? До една годинка всяко основно хранене трябва да е млечно, а ако не е млечно да има месо  newsm78 Отделно с мляко вкусът е много по- добър. Аз бих слагала АМ. За сега се справям с кърма, но имам една кутия АМ за всеки случай.

За количествата: на 40 мг течност, слагам една лъжица.

# 681
  • Мнения: 894
Лаленце, не е ли по-добре да направиш оризовата каша с АМ, а не с вода? Все пак Алия познава вкуса на АМ. Никол не искаше да яде оризовата каша с вода. Тогава Жени ме посъветва да й сложа кърма и се получи. Сега слагам вътре тиква или нещо друго, което харесва. Аз я правя на око и никога не спазвам пропорциите, които са дадени на кутията.Получава се смес, която не е нито много гъста, нито много рядка. Започнахме с безмлечна оризова на Милупа, сега ядем безмлечна оризова на Хип. Като първа храна я ядохме 10 дни. После минахме на тиква. Вие с какви лъжички мерите? newsm78
Стефи, тези препоръчителни количества и за кърмени бебета ли важат? ThinkingМина ли ти главоболието?
Фусти, имам каша от просо, купена от магазин ДМ и на нея пише, че не съдържа глутен. Правилно си се ориентирала. След два-три дни и аз ще я давам, но първо трябва да приключим с ябълката.  bouquet
Попи, солиден зеленчук сте дали на Мимето да хапне. hahahaПоне ще прогони ирландските вампири. Heart Eyes
Днес, по примера на Стефи, реших да се чишкаме. Отказах се засега да повтарям този експеримент. В момента, в който сложих пликчета на Никол, бях опишкана. Десет минути по-късно последва същото и дотам приключихме. Mr. Green

# 682
  • Мнения: 894
Фикси, на зеленчуковите пюрета пак ли слагаш кърма? Кога успяваш да се изцеждаш? Никол суче толкова често, че рядко имам в излишък 50-60 гр. Цяла нощ ме източва и сутрин чувствам гърдите си празни. Днес бяхме навън, оризовата каша не се хареса с вода и съответно не се яде, а резулатът сега е много често кърмене. #Crazy

# 683
  • Мнения: 4 651
Лали, за да имаш успех с "чишкането" трябва горе долу да я хванеш кога върши работата. Обикновено след сън и кърмене. Аз няколко дни махам памперса на следобедния сън и не се напишква, докато спи. Е, за вечерния му идва много + суче 2-3 пъти и пишка съответно.

Аз меря с обикновена супена лъжица. Ако не се бъркам една е 5 грама суха каша. Като захранвах си правех едно такова количество и вече броя лъжици на ден мерех с лъжичката на детето, която е чаена лъжица (1-2-3 и т.н).

# 684
  • Мнения: 965
Фикс, предполгам, защото ще яде само 2 лъжици, а после ще си дояде млякото....

Лаленце, за първите дни, съвсем малко каша, разреждаш, докато се получи желаната консистенция. После, аз правя така - ако на кутията пише примерно 50 гр каша в 200 мл, преценявам, че моето ще изяде примерно 25 гр и съответно течността ми е наполовина - 100 мл. Разбра ли ме? За другите ти въпроси, няма да пиша, пратила съм ти таблица  Laughing

Ние днес се прибрахме... няма такова диване, 2 часа съм я успивала в колата - от Бургас до СЗ ни извади душичките. Къде са тея деца, които заспиват още щом се качат по колите  #Crazy

Фусти, чувала тънък като чаршаф ли е /поне аз така си го представям летния/, че от ebay летните все дебели ми се виждат  newsm78

Попи, и аз бях в дилема за това гърне, знам, че до тогава не могат да се контролират. В крайна сметка реших, ако иска-иска.
Днес знаете ли какво стана, като си говорим за л...а. Сияна като отидохме при баба й, пак със запек и аз се сетих, че предния път, по Коледа, пак там се запече. Викам си, това дете също като мен, на чуждо място не може да ходи. Последните дни едни топчета пак ми сервира. Прибрахме се, ака 2 пъти тази вечер. Първият път беше в гърнето, а на морето не искаше да стои на гърне. Чудя се дали пък не й е по-лесно в седящата поза да ака  newsm78 Гледах миналата година, че точно седящ, с изправен гръб е най-лесно на човек да се изходи....

Дормикиндът го спрях, вчера ходихме да й баят, някви клечки гасиха пък у нас, не ги разбирам тези работи. Ще видим....

Лали, не ги гледай количествата, Сияна яде по 120 гр пюре, а дебелее като мен  Joy

# 685
  • Мнения: 4 651
Фикси, на зеленчуковите пюрета пак ли слагаш кърма? Кога успяваш да се изцеждаш? Никол суче толкова често, че рядко имам в излишък 50-60 гр. Цяла нощ ме източва и сутрин чувствам гърдите си празни. Днес бяхме навън, оризовата каша не се хареса с вода и съответно не се яде, а резулатът сега е много често кърмене. #Crazy
Лали, не слагам, но той не яде повече 5-6 лъжици зеленчуково пюре. Останалото му ядене е сухоежбина- парчета краставица, картоф, биксвита, авокадо, круша, понякога половин пюре от круша и два пъти на ден по около 50 грама каша. После си суче и ей го млякото. В началото обаче слагах по 30-40 грама, за да е познат вкуса. Но той ядеше поне по 100 грама, после отказа да яде и спрях да слагам мляко.
Мисля си, че дори и да не слагаш съвсем кърма, ако имате нощни хранения - не е проблем. Обаче, ако е само на АМ детето, като му заместиш храненето с гола каша и няма кога да си изпие млякото.

Иначе цедя между храненията, понякога се случва и в 9 да си изяде само кашата и малко биксвита и да не суче до обед, пак изцеждам. Съхранявам в хладилника и така имам 80-100 грама за двете каши. Иначе ми е голям стрес да бързам и да се цедя, че да не озверее от глад и да не иска да яде, а направо да суче.

# 686
  • Мнения: 894
Жени, нищо чудно Сис да не иска да ходи на чуждо място. Аз също съм така. Извън пределите на дома забравям да я свърша тази работа, а ако сме на почивка, ми трябват 4-5 дни да се климатизирам. Пък докато се климатизирам и станало време да се прибираме. Joy Никол и тя яде около 100-120 гр., но нещо доста натежа напоследък, та нищо чудно да й лепне  всичко като при мен. hahahaВ колата и ние сме имали доста изпълнения, защото Никол я влачим навсякъде с нас. Спомням си, че съм подскачала с нея на ръце, седнала на задната седалка, а ММ шофираше и цялата кола се тресеше.  Mr. Green
Фикси, това вашето изобщо не е лесно. Нямате  режим на хранене, а просто ядете, каквото поиска.  Хич не ти е лесна на тебе. Супените лъжици препълнени ли са 5 гр.? На Никол й разтварям 2 с.л., но препълнени - това яде след обяд.  Днес ми се развали пасаторът и не можах да пасирам пащърнака и моркова, които бях приготвила за преди обяд. Наложи се да предложа хипско пюре, което имах - тиквичка с картоф. Започна да се муси, да й се гади и не й го дадох. Отворих друго - тиква с картоф. Тази комбинация тя я обожава, когато й я приготвям аз, но едва изяде около 100 гр. от купеното. Бяха големи мъки. После се зачетох в съдржанието на тези пюрета и видях, че в тиквичката с картоф имало ориз. Може ли да се приеме, че съм въвела ориза, след като сме яли оризова каша?  newsm78

# 687
  • Мнения: 965
Може ли да се приеме, че съм въвела ориза, след като сме яли оризова каша?  newsm78

може   Grinning

# 688
  • Мнения: 747
Фикс, благодаря за идеята, че и на мен цеденето ми е филм на ужасите. Все трябва да има някой да го наглежда или да прибегна до услугите на Бейби ТВ  Mr. Green
Ние утре вкарваме картоф и ми е едно ентусиазирано тази вечер  Heart Eyes
Жени, съжалявам за гадното пътуване, Боби вече и той не спи в колата и трябва да го държа на ръце. Носим кошницата само за камофлаж пред полицаите.
Лали, първите дни са наистина много обезкуражаващи. Ние днес също имахме доста аварии, може би 5 и към 7-8 успешни опита плюс едно ако  Joy Преди малко си говорихме с мъжо, че Боби ни излиза по-евтин от кученце на този етап. Харчи по един памперс през нощта и някое друго пюренце.
Фусти, как ще купуваш от тези позлатени бодита  ooooh! малиии много скъпи бе. Аз си накупих едни потничета, не бодита и тениски и най-скъпото ми е от 9.90
Лаленце и аз правя кашата едно към гьотере  Laughing Сложила съм я от една кутия от АМ, която бях разпечатала и после хвърлих млякото и отмервам с мерителната лъжичка. Харесва ми, че се съхранява по удобно от онези пликове. За към 50-тина грама каша слагам малко по малко от две мерителни лъжички.
Иначе главата ми мина още от сутринта и после ме заболя наново, защото говорих със свекито, която от вчера вече е на калните бани. Тя ми сервира новината, че не и харесвала обстановката и ще си идва в събота  #Cussing out Поне и поръчах да ми купи пащърнак от там  hahaha аман с тоз моя пащърнак вече
Добре де момичета, как става номера с пасирането на толкова малко количество храна? Ами аз съм запланувала утре да претрия през цедката за една лъжичка картоф. Иначе ще трябва да направя голямо количество, което аз да си изпапкам
Лека вечер мацки

# 689
  • Мнения: 4 651
Лали, режим си имаме, предлагам му твърда храна 4 пъти на ден в едни и същи часове. Разбира се +- понякога. Друг е въпросът колко яде.  Ако се загледа по масата, когато вечеряме получава парче нещо извънредно

Жени, ние успяваме да пропътуваме около 4 часа без да е болезнено прежвяване Simple Smile. Обикновено първия половин час гледа пътя удивен, после спи два часа, а последните 20 мин вече крещи не ще да седи на стола. Иначе като е с мен в града, кротува. Явно свикна, че и да вика и да не вика, няма да мине номера и да се занимавам с него.

Стефи, поне 100 грама правя, за да се пасира добре. Къде ям, къде хвърлям. Сега като бяхме на село, поне кученцата намазваха. Ама то и как да сваря по- малко. Едно картофче, малко морков, малко пащърнак, кубче месо или друго, пък вода и то ей ги мин 70- 80 грама.

Лека нощ от мен!

Общи условия

Активация на акаунт