Работа мечта си търсим - 30-та късметлийска!!!

  • 48 711
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Не знам трудов опит или трудов стаж имате предвид. Защото за трудовия стаж  има и един друг момент. Аз съм на 31. В едната трудова книжка имам около 6 години стаж, в другата, която дори не я знам къде е - около 2. Работя от 17-18-годишна с много малки прекъсвания. Сега пак не съм на трудов договор. По документи излиза, че 6 години нищо не съм правила...
И аз имам описани в книжката само 4 години от общо 10, но поне в автобиографията си пиша всичко. Когато 30-годишен човек ми подаде автобиография без никакъв трудов опит в нея, просто не изглежда добре.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 78
Не знам трудов опит или трудов стаж имате предвид. Защото за трудовия стаж  има и един друг момент. Аз съм на 31. В едната трудова книжка имам около 6 години стаж, в другата, която дори не я знам къде е - около 2. Работя от 17-18-годишна с много малки прекъсвания. Сега пак не съм на трудов договор. По документи излиза, че 6 години нищо не съм правила...
И аз имам описани в книжката само 4 години от общо 10, но поне в автобиографията си пиша всичко. Когато 30-годишен човек ми подаде автобиография без никакъв трудов опит в нея, просто не изглежда добре.

В този ред на мисли мога ли да попитам някой по-компетентен от мен - майчинството описва ли се като стаж в трудовата книжка или си остава да виси в регистрите на НОИ?
Между другото и аз имам около три сезона работа без трудов договор, но въобще не си правя труда да ги споменавам в автобиографията си - може би това е един от недостатъците на кандидатурата ми  newsm78

# 17
  • Мнения: 491
И мен това със трудовия стаж ми е малко странно.Почти на  31 години съм ,от 2007 съм с трудов договор, от 2009 декември съм в майчинство, от 1 година на пазара на труда.Нормално е от 25 да съм почнала да работя. Не ми дълъг трудовия стаж имам 3 години прекъсване, заради здравословни причини на детенце и липса на баби, но пък няма да излизам в майчинство.Кой вариан е за предпочитане- липса на дълъг стаж или тепърва излизане в майчинство?Като студентка съм ходила на стаж в кантори, но не са ме осигурявали , трябва ли да го пиша в CV- то?
Аз съм на мнение , че ако са решили винаги могат да изтъкнат причина , поради която да не те вземат.На последното интервю ми казаха , че много съм се задържала при работодателя ми.

# 18
  • Мнения: 341
Ама, момичета, в автобиографията не пишете осигурителния си стаж, а трудовия - да знаят хората какво малко от малко можете да вършите и сте вършили. Което е практика, пишете го практика. Не мога да ви разбера, кандидатствате за нова работа - какво значение има дали са ви осигурявали, дали го имате в книжката - пишете го, не е като допреди 5-10 години да не е бачкала половин България на фиктивни или без договори. ooooh!

# 19
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Записвам се да следя темата.
Успех на всички!

# 20
  • Мнения: 356
И аз отново тук.
Успех на всички

# 21
  • Мнения: 397
strega, в трудовата книжка майчинството си е стаж-не пише, че е майчинство. Като приключиш с дадена работа, накрая ти слагат един печат, на който пише еди колко си години, месеци и дни стаж-при мен е почти шест години, като две съм ползвала за детенцето ми, но това го има само в НОИ Laughing Не си правя труд да го споменавам.

Иначе и мен ме осигуряваха на 4часа  преди години и сега вместо пет имам три и малко години /впоследствие минах на 8часа/, та на 30години в момента имам близо десет години трудов стаж, и какво от това, още съм си в темата.

# 22
  • Мнения: 63
Записвам се в новата темичка и продължавам да чакам развитие по програмата "Старт в администрацията" която се точи вече 2 месеца... Thinking

# 23
  • Варна
  • Мнения: 78
Благодаря ти, Золка. Важно е да го знам, защото при мен това са цели 4 години   bouquet

Записвам се в новата темичка и продължавам да чакам развитие по програмата "Старт в администрацията" която се точи вече 2 месеца... Thinking
Ако не е тайна, кога чакате резултатите или ви забавят умишлено?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 058
Дано ни е на късмет новата тема  Hug
Успех на всички! Дано има повече и по-привлекателни нови обяви този месец!

# 25
  • София
  • Мнения: 410
За съжаление търсенето на работа в областта на образованието ми се вижда мисия невъзможна, особено пък за жена и то без опит. Предишната ми работа беше свързна в много малка степен с това което съм учила, но все пак си беше в областта на търговията - а на мен търговията не ми присърце. От миналата година пускам CV-та, и само на две интервюта съм ходила. Опитавам се да си намеря и работав други области, но пак без опит и стаж нищо не става.
Дано темата е късметлийска за всички следящи я!

# 26
  • Мнения: 1 732
Моля обяснете ми защо когато разберат,че съм съкратена ме третират като уволнена?
 ooooh!
А ти как разбираш, че те третират като уволнена?
Мен два пъти ме съкращават, вторият път закриха цялата фирма. Не мога и с тази вина да живея. Mr. Green
Просто в бранша, в който бях, нещата тотално се закучиха, но това изобщо не означава, че аз съм била най-некомпетентната и затова мен са съкратили.

# 27
  • Мнения: 62
 Записвам се да следя темата. За жалост и моето търсене продължава  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 3 069
Записвам се и аз. Утре имам интервю в една от тези фирми, където и здрасти на колегите се казва на английски и съм се спекла, защото по обективни причини последните години изобщо не съм го практикувала. Късмет на всички  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 435
Записвам се и аз. Утре имам интервю в една от тези фирми, където и здрасти на колегите се казва на английски и съм се спекла, защото по обективни причини последните години изобщо не съм го практикувала. Късмет на всички  Simple Smile

Искрено ти пожелавам успех! Повече самочуствие и ще се справиш!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт