Стара Загора 73 -

  • 110 272
  • 741
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 200
Къде се намира Малък град?

Зад "телевизионния сервиз"; влиза се през тунелче на блока на "Отец Паисий", подминаваш на ъгъла един китайски магазин за чанти, обувки, и парцалки..


MTV  ,мерси за разяснението.Днес мисля да го посетя да видя какво ще открия,че определено нямам никакво време до рожденния ден.

# 31
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Мерси, Тони, ще го потърся!  Hug

# 32
  • Мнения: 191
Привет на всички!Предстой ми пътуване петък и събота до вашия град.Имам молба да ми кажете какво интересно има да се види там и в околностите му.Благодаря предварително за отговора

# 33
  • Мнения: 74
Здравейте,

Някоя мама има ли инфо какво се случва с предстоящата електронна система за кандидатстване за ДГ. На сайта на общината са публикувани критерийте, но няма инфо за дата за стартиране, ще има ли тестов период.

Благодаря предварително за инфото.

# 34
  • Мнения: 20
eli_ym здравей.  Hug
От това, което питаш незнам точно в какъв смисъл имаш в предвид, какво може да се види - забележителности, заведения или нещо друго, но ще ти отговоря за забележителностите.
Ето линк за много от тях: http://www.nasamnatam.com/grad/Stara_Zagora-zabelejitelnosti.html

Друго, което бих ти препоръчала е храм-паметникът „Рождество Христово“ или т.нар. златни кубета, който разбира се е в Шипка, а не в Стара Загора.Има и много други неща в околието ни, но най-добре е да питаш Гугъл.Той знае всичко.  Simple Smile
Лек път ти желая и хубаво изкарване в нашият град.   bouquet

# 35
  • Мнения: 7 995
Здравейте,

Някоя мама има ли инфо какво се случва с предстоящата електронна система за кандидатстване за ДГ. На сайта на общината са публикувани критерийте, но няма инфо за дата за стартиране, ще има ли тестов период.

Благодаря предварително за инфото.

Имаше инфо.... 7 май или нещо такова беше. Не помня.

# 36
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Пускам пак информацията http://starozagorskinovini.com/news/index.php/mainnews/mestna-vl … nite-detza-v-tzdg
От вчера пуснаха критериите за прием.

# 37
  • гр. Стара Загора
  • Мнения: 2
за ТЮЛА и аз да се изкажа... има магазин за платове до механа Каручката... ако се сещате... има лятна градина и точно до нея е и магазина...

иначе и аз почнах да правя ту-ту поличка от остатък от пердета... но си останах с правенето, че то органзата я обгарям на свещ, че иначе се разнищва, а то било много играчка... иначе преди време поръчах от Аксесоари Подарено, като ми се видяха най-евтини... питала съм в поне около 5 сайта преди поръчката...

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Тъъъй, не знам кой се опитва да пренебрегне Дудъл или Дидипедия по отношение забележителностите в нашия град, но да питаш Гугъл какво да гледаш в Стара Загора е все едно да искаш доктор по ядрена физика да излекува двустранната ти бронхопневмония... Може и да опита, ама... Резултата - неясен... Мда...!
И като ме пита някой с "предстой ми пътуване до вашия град, какво да видя", директно бих го пратил във "Версай"...

Приемът на документи за детските градини ще стартира "СЛЕД 12 МАЙ"... Което може да означава тринадесети, но може и да означава всяка следваща дата... Няма точна информация... Предварителната "слухова" информация е за 15 май, но не е потвърдено... И това е от преди...
Няма тестов период - право в реална среда...
Освен това, в критериите и правилата има неясноти, така ли никой мислещ и грамотен не ги прочете тези правила...? Например, К12 гласи "Родителят, който подава заявлението, да няма изискуеми данъчни задължения"... Ама за кои "данъчни" задължения иде реч - местни данъци и такси или задължения към републиканския бюджет... Че двете удостоверения се вадят от съвсем различни места...
Или пък точка 3.4... "Получаването на входящ номер за УЧАСТИЕ в класирането става при навършването на минимална възраст в годината на прием: за първа група в детска градина и ОДЗ - 3 години"... Е, па ако детето ми е родено на 28 ноември, какво правя...? Мога да се регистрирам в системата едва след 28 ноември ли...? Когато годината е почти изтекла и всички деца родени в първите 8 месеца на годината са заели абсолютно всички места в градините... Това си е стопроцентова дискриминация на децата родени в последните четири месеца на годината... Ако пък са искали да кажат друго, ми да са го казали като хората... Не е ясно...!
И други такива неяснотички има, ама тези ми "избодоха" очите най-много...

# 39
  • Мнения: 20
Тъъъй, не знам кой се опитва да пренебрегне Дудъл или Дидипедия по отношение забележителностите в нашия град, но да питаш Гугъл какво да гледаш в Стара Загора е все едно да искаш доктор по ядрена физика да излекува двустранната ти бронхопневмония... Може и да опита, ама... Резултата - неясен... Мда...

Е, мисля, че добре се справи "Дудъл" с забележителностите ни в предвид линка, който ми е предложил.
Имате да добавите нещо пропуснато ли?

# 40
  • Мнения: 467

Приемът на документи за детските градини ще стартира "СЛЕД 12 МАЙ"... Което може да означава тринадесети, но може и да означава всяка следваща дата... Няма точна информация... Предварителната "слухова" информация е за 15 май, но не е потвърдено... И това е от преди...
Няма тестов период - право в реална среда...
Освен това, в критериите и правилата има неясноти, така ли никой мислещ и грамотен не ги прочете тези правила...? Например, К12 гласи "Родителят, който подава заявлението, да няма изискуеми данъчни задължения"... Ама за кои "данъчни" задължения иде реч - местни данъци и такси или задължения към републиканския бюджет... Че двете удостоверения се вадят от съвсем различни места...
Или пък точка 3.4... "Получаването на входящ номер за УЧАСТИЕ в класирането става при навършването на минимална възраст в годината на прием: за първа група в детска градина и ОДЗ - 3 години"... Е, па ако детето ми е родено на 28 ноември, какво правя...? Мога да се регистрирам в системата едва след 28 ноември ли...? Когато годината е почти изтекла и всички деца родени в първите 8 месеца на годината са заели абсолютно всички места в градините... Това си е стопроцентова дискриминация на децата родени в последните четири месеца на годината... Ако пък са искали да кажат друго, ми да са го казали като хората... Не е ясно...!
И други такива неяснотички има, ама тези ми "избодоха" очите най-много...

Аз се обаждах да питам специално за тези двете дали съм ги разбрала правилно.
За К12, защото пише че директорът ще прави служебна проверка и значи не би трябвало да си вадя никакви удостоверения. Казаха, че правилно съм разбрала. Трябвало само да "чекна", че нямам, а после като го записват те вече имали система да си проверят на място веднага.
За точка 3.4 ми казаха следното: щом през 2013 година детето ми навършва три години мога най-рано през 2013 да кандидатствам за участие в класиране, без значение месеца на раждане. Т.е. не можело двегодишно дете да вземе входящ номер отсега. Специално ги питах и аз за сина ми, който е роден октомври 2010 и ми казаха, че като пуснат записването мога да пусна заявление и да вземе входящ номер. Остава да чакаме  Praynig Peace Дано съм била полезна на чудещите се мами и не само.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371
Тъъъй, не знам кой се опитва да пренебрегне Дудъл или Дидипедия по отношение забележителностите в нашия град, но да питаш Гугъл какво да гледаш в Стара Загора е все едно да искаш доктор по ядрена физика да излекува двустранната ти бронхопневмония...
Сякаш жена ти е доктор...или ядрен физик  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Е, мисля, че добре се справи "Дудъл" с забележителностите ни в предвид линка, който ми е предложил.
Имате да добавите нещо пропуснато ли?

Тънкият хумор в моята реплика ти бяга, защото не ни познаваш... Wink
Дълго е за разказване... На маса, бира, мезе и ЖЕНСКО събиране... Само тогава става...

# 43
  • Мнения: 20
Е, мисля, че добре се справи "Дудъл" с забележителностите ни в предвид линка, който ми е предложил.
Имате да добавите нещо пропуснато ли?

Тънкият хумор в моята реплика ти бяга, защото не ни познаваш... Wink
Дълго е за разказване... На маса, бира, мезе и ЖЕНСКО събиране... Само тогава става...

 Peace

# 44
  • Мнения: 25
Здравейте искам да питам някой знае ли колко струва престоя за една вечер в дъжавното АГ

Общи условия

Активация на акаунт