Най шокиращото нещо което сте виждали в държавата в която сте

  • 13 307
  • 194
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 257
G&J, да не ме разбрахте вие погрешно  Embarassed на моя в бг много си му хареса  newsm47 и всяка година сме там, само от някои неща доста си се поучиди  #Crazy
Разбира се, че не съм разбрала погрешно, напротив, стана ми мило и забавно. Flutter Споко, всичко е наред! Hug

# 136
Аз трудно се шокирам, но действително ми направи впечатление, поне в началото вече не, че жените ходят с ролки и пижами в маркета. Дори при тинейджърите е на мода да ходят с едни панталони, които приличат на долнище на пижама. А пък имаме една съседка, която не си сваля нощницата, дори пощата ходи да си взема така облечена.  Whistling

# 137
  • Мнения: 6 167
Тук ме шокира, че все дават предимство на пешеходците на пешеходната пътека. Голям шок.  Няколко пъти бях на една крачка да сгазя хората. Невинни хора, италианци, ходещи си смело, пресичащи.
А аз айдееееееееееее, минавааааааааааам. паи сеееееееееее. Шока си беше реален. Сега като видя пешеходна пътека има няма хора аз забивам спирачки.
Другото нещо са тия колкоездачи с клинчета в ярки цветове, каски и ръкавици... много .... хомо. за какво тренират тия хора.. стават все повече!!!

# 138
  • Мнения: 5 476
За Италия бих казала че има много неща,които са странни.
 Мен например ,преди години ме впечатли дългото годеничество,което имаше тук(казвам имаше,защото сега нещата леко се променят)...като студентка имах колежки,сгодени почти откакто са станали на 16,знаеха че ще се омъжват след примерно 10 години #Crazy,но това което ме отврати е че мисленето им е насочено все към материалната страна на нещата(говори се кога ще се купи къща,кой какво ще им подари и т.н.),и макар че са "сгодени"това по никакъв начин  не им пречи да се "забавляват" с други мъже.
  Някак се губи смисъла на брака...любовта не намира място там newsm78..
 

# 139
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Мамо от Китай, а не те ли побърква секненето на носовете?
И ходенето по пижами? Или лицемерието. Или това, че масата
няма течаща вода. Да не говорим, че нямат фурни, т.е. кексове,
мусака и пр. йок. Изключвам богаташите.




 Всичко което си изброила ме дразни адски много, но фурни си има които обичат да готвят, иначе в останалото време се хапва навън.Другото което ме дразни е прекаленото собственическо чувство, моя дом е моята крепост, и мразя да повтарям да се пази чисто, да се събуват обувки, ама кой те слуша и заради такива забележки ме мразят, че не съм им давала свобода.Даже наскоро бабата на съпруга ми по майчина линия ни дойде на гости да видят как сме направили ремонта, и ние с малката си спим в стаята, те си влязоха разгледаха поседна бабката на леглото и аз същисана #Crazy.Така че много се радвам че скоро се връщам и няма вече да ме мразят Crazy Laughing

# 140
  • Мнения: 7 914
Мамо от Китай, а не те ли побърква секненето на носовете?
И ходенето по пижами? Или лицемерието. Или това, че масата
няма течаща вода. Да не говорим, че нямат фурни, т.е. кексове,
мусака и пр. йок. Изключвам богаташите.




 Всичко което си изброила ме дразни адски много, но фурни си има които обичат да готвят, иначе в останалото време се хапва навън.Другото което ме дразни е прекаленото собственическо чувство, моя дом е моята крепост, и мразя да повтарям да се пази чисто, да се събуват обувки, ама кой те слуша и заради такива забележки ме мразят, че не съм им давала свобода.Даже наскоро бабата на съпруга ми по майчина линия ни дойде на гости да видят как сме направили ремонта, и ние с малката си спим в стаята, те си влязоха разгледаха поседна бабката на леглото и аз същисана #Crazy.Така че много се радвам че скоро се връщам и няма вече да ме мразят Crazy Laughing


а-а-а Nushinka, ти нали щеше да ни разказваш по подробно за Китай?

Бях чела някъде че средния работен ден в азиатския район бил 15-16  #Crazy часа понеже всеки гледал да ходи преди шефа и да си тръгва след него newsm78?

Така ли е наистина или е някаква журналистическа измислица? newsm78

# 141
mogat svobodno da s ekupiat narkotizi a lekarstva - ne  #Crazy

# 142
  • Мнения: 1 072
Сетих се и друго, март 2001 год. , врьЩаме се от Олимпийския стадион след ма4а Рома_Ливерпул по аутобана някакво зверско задрьстване заради катастрофа, 1. 4аса ноЩес. Фиат засе4е Смарт с Френска регистрация, за малко да се ударят.  Шофьора на Смарта излезе от колата, заряза вратата отворена и запо4на да бие Шофьора на фиата. Оня 4овек отнесе бая тупаници, една жена и едно дете пиЩяха вьв фиата през цялото време. Никой не се намеси, ни един мьж не излезе да се опита да укроти оная отка4алка от Смарта. #Crazy

# 143
  • Germany
  • Мнения: 1 262
От скоро съм в Германия, чак да се шокирам не, но доста странни неща има:

 - всяка втора по-възрастна двойка е със спортна кола/БМВ - последни модели/ #Crazy - ами те едва се движат, но са се нацедили там;
 - в петък , в тъмницата и дъжд или сняг - те тичат по парковете и тротоарите - да ги питаш къде са се разтичали - и аз обичам спорта ама тяхното е прекалено...
 - на немците всичко им е скъпо - дори да си имат деца - един познат на мъжа ми го попита дали не му е скъпо да има дете,  #Crazy;
 - голям проблем при търсенето на жилище имаме- всички искат семейства без деца #Crazy, дори и тези по първите етажи;
 - децата им са най-мръсното и сополиво нещо, което съм виждала - но с това вече свикнах Rolling Eyes
 - ужасно праволинейни - никаква мисъл не протича в главите им...

ами в общи линии е това Laughing

# 144
  • Мнения: 1 610
От скоро съм в Германия, чак да се шокирам не, но доста странни неща има:

 - всяка втора по-възрастна двойка е със спортна кола/БМВ - последни модели/ #Crazy - ами те едва се движат, но са се нацедили там; имат пари , харчат си ги!
 - в петък , в тъмницата и дъжд или сняг - те тичат по парковете и тротоарите - да ги питаш къде са се разтичали - и аз обичам спорта ама тяхното е прекалено... - аз също бягам независимо от метеорологичните уловия и смея да твърдя, че не съм се разболявала от 3 години -
 - ужасно праволинейни - никаква мисъл не протича в главите им... - това в какъв смисъл?


Освен всичко друго според някаква статистическа агенция в Ирландия / дано не се лъжа/ германиците са сред най-умните нации, а българите сред най-последните редици. Както искаш така го разбирай!

# 145
  • Germany
  • Мнения: 1 262
rien,

Това за възрастните двойки, които карат спортни коли го казвам в смисал, че в БГ едва ли ще г видиш, ами чудно ми е - поне на мен, а за парите изобщо въпрос и не ставаше!!! Wink

Ами явно имаме различни разбирания за спорт, всеки сам за себе си решава как ще се грижи за здравето си и тялото си - аз принципно не обичам да търча в студа или в тъмниците - но това пак казвам е мое мнение, ако ти го правиш и се чувстваш добре - аз съм ОК  Grinning

Праволинеен човек не си ли срещала, че ме питаш в какъв смиал??? Със сигурност си срещала...

А освен това по изследвания на МЕНСА българите са на второ място по интелект - това ТИ го разбирай както искаш Mr. Green Mr. Green

Поздрави Laughing

П.С. Извинявай ама не те разбрах - казваш ми че българите са тъпи и се слагаш в числото на тъпите без да ти мигне окото?? #Crazy

# 146
  • Мнения: 1 610
Само цитирам изследване, на което може да се вярва. СТатистическата грешка при такива иследвания е доста малка. ТЕстовете на Менса покриват предимно българи, които имат желание, информация и елементарен шанс да влязат в редиците на членовете, ако си платят членския внос /което не направих/Не мога да приема аргумента ти. Незнам какъв ти е погледа за българина, но очевидно никога не си живяла в провинцията . Щом ти е толкова високо и погрешно мнението за българите- ЗАПОВЯДАЙ НА СЕЛО! Това за липсата на мисъл у германеца бе повод за въпроса ми, а не праволинейността!

# 147
  • Мнения: 181
В Италия ме шокира как колегите като се върнахме от обяда си взеха пастите и четките за зъби и си ги измиха на мивките в тоалетната  Shocked (това в добрия смисъл)
В Чехия ме шокира зелевата салата със захар (ама свикнах) и звучното секнене (е, с това не можах да свикна).

# 148
  • Мнения: 927
За мен най-6окира6тото не6то бе6е като виждах как покрити изцяло в 4ерно жени се свалят и дават номерата си на мъже. Това ме впе4атлява6е преди 7 години, от тогава видях кви ли не не6та, дори съм имала 3 предложения за по- специално приятелство от жени, 1-та от които от Саудитска Арабия.

# 149
  • Мнения: 118
мене отдавна не ми правят впечатление лошо облечените жени и ужасно невъзпитаните деца;но друго искам да кажа-скоро чух статистика за най интелигентна нация в света-българите сме на 2 място след израел.

Общи условия

Активация на акаунт