ЮЛИ не е далече - столчета, колички, дрешки купуваме вече - тема 21

  • 20 162
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 255
Много ви благодаря момичета за отговорите за коланите на количката.Мисти,не купуваме с два коша за да спестим парички.Но вчера като видях как стоят нещата с летния кош,може и да ни се наложи да вземем и зимен.За това ви попитах за вариант.С едно одеалце отдолу мисля,че ще се получи.Близначе,и твоята няма зимен.Ти как си го измислила?

Таничка,първо браво!!3 деца!!Пожелавам ти го от сърце!За раждането да ти кажа,мисля,че щом имаш високо кръвно не може да раждаш нормално.Та нали и по време на самото раждане вдигаш кръвно.Много е рисковано.Стискам палци всичко да е наред и бебето да постои още малко.А за секциото не се притеснявай.Има случаи когато след него може да се роди нормално.

# 61
  • Мнения: 4 709
Агнес вкара  ми мисли с тези линкове за слинг, само едно не разбирам, че мен без нищо да нося си ме боли гърба и кръста почти постоянно, ако трябва да влача бебето постоянно на гърдите си, ще умра. Като се сетя, че най-близката градинка е в центъра, и е на 30-40 мин от нас, без да нося нищо, не знам как ли ще е ако трябва и бебе да мъкна  newsm78 За мен все пак от количката по-добро няма. И като пазаруваш нещо има и кошница, и нещата на бебето си ги слагаш в чанта и не мъкнеш нищо. Мисля, че не виждам смисъла от подобна вещ. Иначе навремето баба ми имаше такова, но му казваше цидилка май, и в такова е връзвала бебетата за да ги носи нанякъде, а после пък докато работи, ги връзва под някое дърво и те спят в него като хамак.

# 62
  • Мнения: 4 841
Слинга има много приложения, не само да носиш бебето вътре за разходка. Пък и аз съм с дискова херния, така че обеснявай ми на мен за болките в кръста и гърба  Rolling Eyes кенуруто ми натоварваше адски много рамената.
Може да го носиш във вас докато вършиш някаква работа примерно. Можеш да го кърмиш на вън без да има "зрители" понеже лично на мен ми се случи да ме наблюдават как уж кърмя и да минават и надничат (това сигурно поне 40г мъж). Аз не съм спирала да си кърмя на вън, но си бах намерила подходящо място, където да не предизвиквам интерес, а и да смущават и мен. Със слинга, никой дори няма да знае, че кърмиш, понеже бебето е скрито.
При мен с две деца с малка разлика смятам ще е удобно. Голямото дзверо има огромно желание освен да бута количката да се и вози в нея и затова си мисля, че слинга ще ми е от полза.

# 63
  • Мнения: 4 709
Ааа аз ще се пробвам да се инатя и да не я нося из къщи, а за кърменето навън е като се сетя, че тук единствените пейки са пред общината и няма никакъв вариант да се скриеш, а пък в градската е пълно с пенсионери, кучкари и какви ли още не, там пък изобщо, та ще пробваме и там да е на режим, като каката и да не се сеща навън за ядене. Дано ми мине номера, но с първото не съм кърмила навън не смятам да го правя и с второто.

# 64
  • Мнения: 318
Момичета, благодаря ви за окуражителните думи  Hug
За слинга - и аз съм решила да ползвам, най-вече заради кърменето и носенето на бебето.
Ето и от мен малко линкове :
http://missby.wordpress.com/2010/05/12/no-sew-ring-sling/  как да си направим слинг с халки без шиене
http://sling.beinsa.info/  - тук също има начини на връзване.
( Съжалявам,ако друг преди ги е пускал и се повтарям)
Като идея за който обикаля вторите употреби - аз така се сдобих с два за по 5 лв бройката . ( Но те са със закопчалки ( не изцяло парче плат, което га се увива ) - можете да проверявате и там. Аз единия го продадох, а другия е много плътен и няма да ми върши работа през зимата. Ще търся нещо по-леко за начало.
Моята приятелка си отгледа бебето в слинг, беше адски доволна. И на мен ми се струва мъчение с това овръзване, но предполагам,че като свикнеш няма проблем .

# 65
  • Мнения: 11
На мен ми допада идеята за слинга, но се чудя в горещините бебока няма ли много да се запарва като е допрян до майката...

# 66
  • Мнения: 681
Таничка, кофти работа с това кръвно! Според мен по-добре да почваш лекарства, както и да спреш солта и негативните мисли, разбира се. А с такива приказки докторките семейни приятелки ще докарат на всеки високо кръвно. Не мога да повярвам, че в Бургас няма свесен ехограф с доплер. Нали беше най-добрият град за живеене?! Възмутително! Помисли за идване в София наистина. На мен при всеки преглед ми пускат и доплера.

Ще ме прощавате, но аз тоя слинг не го разбирам. Няма да се омотая в такъв пищимал за нищо на света. Може би сте забравили какво значи 35 градуса жега. Миналото лято беше голямо изпитание за мен и си спомням всеки един ден. Да не говорим, че не можех и да се къпя нормално. Такава пот се лееше, а ходех чисто гола. Не вярвам тази година да е по-хладно. Да не говорим, че тъкмо си се отървал от тежестта в корема и айде пак наново. И как ще гледаш къде стъпваш по българските улици?.... Според мен е направо опасно. Гледах един клип за баща, който се мъчеше да напъха едни близнаци в слинг, ами те се изплъзваха като котета, само дето нямат нокти.

близна4е, ама готини са ни таваните, а? Понагърчени, да има за кво да се хваща окото! Важното е майка ти и баща ти да се оправят бързо.

# 67
  • Мнения: 11 747
Таничка, 70лв е първия преглед при Балев. Според мен виж телефони от нета на клиника Темелков и питай прави ли доплер. 15мин е прегледа при него.

Сандалка, объркала си ги съвсем Яковите. Максим Яков е бащата, хвалят го като гинеколог. Борис Яков е сина, той единствен прави амниоцентеза във Варна. Баща му не прави. Борис Яков чак светило...  Thinking  той е дечко, бре, 79-ти или 80-ти набор беше.

# 68
  • София
  • Мнения: 216
За слинга да си кажа: аз много исках да нося Стани със слинг, поръчах си, ушиха ми го, с халки, ала бала, ми нито един единствен път не успях да го сложа вътре, така че да ми е удобно и на него и на мен, а опитвах, много опитвах, беше страхотен, но не съм го ползвала никога, купих си кенгуру, ползвахме го като ходихме по Витоша на разходка, че из планината с количка си е драма, невъзможно даже, обаче с кенгуруто си го носехме и аз и мъжа ми и е много удобно, до магазина съм го ползвала няколко пъти, но най-вече за планината, сега пак ще си го ползвам.

Ахи, хълца девойката и още как и то от няколко седмици ми се струва, много е готино Simple Smile

Аз похвалих ли ви се, че мацката май се обърна с главата надолу, не че за секцио има значение, ама вече не ме рита в пикочния мехур и 3 вечери не съм ставала да пишкам, кеф Simple Smile

Гифт, за коланите, аз Стани от новороден си го вързвах, не са му убивали, пък и свеки обърна количката на 1-вата му разходка, така че го и спасиха (но той беше зимно бебе и с дебелите дрехи е едно, а новородено по боди с колани ми изглежда друго, та затова сега ще взема и кош за новородено)

Сандалка, все се каня да те поздравя с нещо любимо, айде поздрав и за който харесва групата разбира се: http://www.youtube.com/watch?v=qSYouIbLthM

# 69
  • Мнения: 11 747
Гифт, и аз щях да пиша за коланите, че до колкото знам, се дава новороденото да се вързва с тях, не остават под него. В този кош не е достатъчно затворено и защитено и трябва да е вързано. И аз поради няколко причини, но и тази в това число, реших, че ми трябва кош за новородено.

# 70
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Ахи, хълца девойката и още как и то от няколко седмици ми се струва, много е готино Simple Smile

Ама как хълца бе момичета? Звучи много сладко, ама не мога да си го представя.

# 71
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ахи, хълца девойката и още как и то от няколко седмици ми се струва, много е готино Simple Smile

Ама как хълца бе момичета? Звучи много сладко, ама не мога да си го представя.

Ритмично почукване  Laughing И моята хълца от време на време, ама на мен не ми е много приятно  Simple Smile

Гери, поемам вината и си нося отговорността за
Скрит текст:
черешите
...или поне, докато ги няма на пазара  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 4 709
Иве блазе ти, моята е с краката точно върху мехура ми, отново, и имам чувството, че ще направя някое възпаление, ако не се помести. Отвратително е. Днес дъщерята направи извода, че вече не съм с дебело шкембе, а с бременно, нещо вика ти е пораснал корема тази седмица  #Crazy

# 73
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Ахи, хълца девойката и още как и то от няколко седмици ми се струва, много е готино Simple Smile

Ама как хълца бе момичета? Звучи много сладко, ама не мога да си го представя.

Ритмично почукване  Laughing И моята хълца от време на време, ама на мен не ми е много приятно  Simple Smile


Ааааа, ясно почукване и аз имам от време на време, но не съм знаела, че е в резултат на хълцане. Много интересно почукване, все едно иска да излезе  Hug

# 74
  • Assenovgrad
  • Мнения: 60
Това с похълцването е много странно усещане и на мен лично не ми е неприятно  baby_neutral
Аа момичета искам да ви попитам, тъй като уча биология и някои новости, които чета из нета направо ме шокират според вас има ли нещо вярно? Като например, че бебето си върши нуждите в амниотичната течност и после пие от нея, че около 27 г.с. започвало да вдишва от амниотичната течност, което ми е още по-чудно тъй като всеки знае какво се случва, когато в дробовете попадне вода и дори това с похълцването ми е странно, въпреки че наистина и аз усещам подобно нещо, а може и просто да наподобява на такова. Мисълта ми е, че попринцип всяко нещо, което се случва като приемане или отдаване на в-ва и кислород от майката към бебето и обратно се осъществява чрез плацентата и по-точно пъпната връв. Какво мислите вие? Дали наистина нещата стоят по такъв начин, че дори теоретично медицината не може да ги обясни с точност?

Общи условия

Активация на акаунт