Кога кашата с лъжица?

  • 2 625
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 959
Ние още не сме почнали с пюретата и кашите , но съм твърдо за лъжицата, бебо трабва да свиква.

# 16
  • Мнения: 27 524
Съгласна съм.Но то тогава ще му остане само сутрешното шише с мляко.Той отдавна яде само 3 пъти.И в тази връзка тогава-кога напълно се премахва шишето? newsm78

# 17
  • Мнения: 3 360
Само с лъжица я давам-бавно и славно! Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз и пюрета и каша давам и с шишето и с лъжица- кога както поиска - защото нещо бързо му писва с лъжицата а и не долюбва зеленчуковите пюрета- ама днес ме изненада лигави се с шишето а с лъжица омете цялото пюре #Crazy
С кашата сме по- добре почти цялата може да я изяде с лъжица но когато иска- но не се притеснявам ще се научи- няма голям човек който да яде с биберона нали!?!?

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз никога не съм давала кашата с биберон. Винаги с лъжица

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Съгласна съм.Но то тогава ще му остане само сутрешното шише с мляко.
Мен това точно ме радва. По-лесно ми е да измия купичка от каша, отколкото шише и най-вече биберон (който ми остава някак мазен дори след миене)

# 21
  • Мнения: 1 410
Давам само млякото с биберон. Още от началото на захранването дайстваме само с лъжичка.

# 22
  • Мнения: 948
Шишето го използвам само за млякото.Иначе всичко останало - каши и пюрета давам с лъжичка. Wink

# 23
  • Мнения: 410
Моята щурачка започнах да я запознавам с лъжицата още от самото и раждане.Давах и капките за колики с лъжичка (разбира се ,бебешка-силиконова) и тя с охота и без съпротива прие лъжицата като нещо нормално.
Сега ядем пюретата и кашата с лъжица,а от време на време и млякото, което нормалните бебета пият от шише Mr. Green (но сега я дразнят зъбите и при продължително сукане я болят венците).
Бебетата ще растат и шишето  Misc Baby Bottleпостепенно ще отпадне от ежедневието им,така че продължавай смело с лъжицата  feeding

# 24
  • София
  • Мнения: 15 222
Кашата с лъжица-от самото начало. Никога не съм я давала с биберон.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз кашата съм я давала с лъжица от самото начало.
Смятам, че можеш да започнеш да даваш кашата с лъжичка и да не правиш 250 грама, а по-малко количество (примерно към 120-150 гр), но по-гъста. Така хем ще е по-хранителна, хем ще ти е по-лесно да я даваш с лъжичката

# 26
  • Мнения: 27 524
Така ще направа,мерси.Понеже той заспива към 18 часа и се буди към 21 да хапне набързо и е сънен и аз бутам биберона,за по-лесно и по-бързо.Наобяд пък си яде зеленчуците,а сутрин само мляко.И то за тая каша не ми остава кога,освен за вечеря.Но ще се почнем с лъжицата,той е свикнал вече с нея.

# 27
  • Мнения: 5 577
Детето само показва за лъжицата, ето моя син - все още съм му давала с биберон. На 1.4. сме.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Каша съм давала само с лъжичка.
Само да вметна, че според мен е по- добре да даваш поне 2 пъти АМ на ден. Като няма къде да вместиш кашата, не е голям проблем. А и всеки ден ли ядете каша newsm78

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 765
В началото давах ту с шише , ту с лъжичка . Както пожелае госпожицата . Започвах с лъжичка и като започне да реве , слагах в шишето , разреждам малко колкото да тече и давам . Тя е доста лакома и не можех да и насмогна с лъжичката .  Wink

Общи условия

Активация на акаунт