Фотография - 77

  • 48 032
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Бостън
  • Мнения: 13 633
Дарлинг, иди си виж и проучи църквата. Ще се изясни и светлина налична и бели тавани/стени за отразяване ако се наложи и фокални дължини. Т.е. иди с наличните ти обективи и замери.


 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 61
  • Мнения: 453
Влизам да изохкам: Коя беше програмката са възстановяване на изтрити снимки от картата? Картата не е форматирана. Благодаря ви!!  bouquet

Алекс, аз снимам събития с 2 тела за всеки случай. на Никон Д800 слагам 50 на 1.4, а на Никон Д90 - 24-70 на 2.8 и светкавица. И ги редувам. Д90 + светкавицата за кадри, които задължително трябва да имам, Д800 без светка за по артЪ изпълнени, но внимавам фокусът да е където трябва. за щастие, църковните обреди се правят по 3 пъти.  Laughing

# 62
  • Мнения: 161
Влизам да изохкам: Коя беше програмката са възстановяване на изтрити снимки от картата? Картата не е форматирана. Благодаря ви!!  bouquet

R-Studio, Data Rescue PC

# 63
  • Мнения: 2 028
благодаря на всички, които се отзоваха по питането ми...  Hug
засега отзивите са 50% "без светкавица не можеш", 50% "действаш без светкавица"...
накрая ше взема да фърля цялата работа...  Crazy  

ох, Дес, абе, малее...  благодаря ти Heart Eyes
Иренка, много ти благодаря за включването, много ми е полезно всичко, което написа, много...
Мире, благодаря ти...
Ани, благодаря за жеста, ще помисля още за светкавица...
Агент, май така ще направя, ако ми остане време през седмицата ще се разходя до църквата...
Кукле, благодаря ти, успякояващо е това за трите пъти  Laughing

ще покажа после, разбира се, независимо от резултата...  Peace








Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 06:08 от Аlexandra

# 64
  • Мнения: 453
Villysweety, златна си!! Току-що си намерих кадрите на ... друга карта  Laughing
Поне придобих навика да си заключвам готините кадри ин камера.
Алекс, а защо не си наемеш светка? Тия дни за първи път наех един широк обектив от Фотопавилиона, нямаше проблем. Първо пускаш молба за одобрение, одобряват те, запазваш си техниката за дадения ден и така.

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 08:57 от кукла

# 65
  • Мнения: 17
Здравейте! Включвам се рядко, но поне гледам да е с нещо полезно. За сватби и кръщенета - всеки снима много различно. За сватби най-предпочитани са вариотата - 14-24, 24-70 и 70-200, повечето снимат с две тела. Аз предпочитам съвсем различно - снимам само с твърди обективи, което си е голям зор, но пък картинката си заслужава усилието. Основно с 85 и 24, надявам се да доимам и 35, предполагам, че той ще замени 24. Но преди снимах с 50мм основно, сега ми е малко скучен като дължина, ни тясно, ни широко и не го ползвам много. Но ако някой сега започва да снима събития, мисля, че най-добре ще му се получи с 50мм, с това се изкарва съвсем спокойно цяло кръщене, всичко друго са екстри. Ако имате д7000, д700 и д800 и съотвено Канонските им еквиваленти, аз не бих ползвала светкавица в църква, разваля атмосферата, според мен. Ама това е как аз виждам нещата, всеки харесва различни снимки, не мисля, че има правилно и неправилно. Основен довод е обаче, че детето е достатъчно шашнато по време на кръщенето и една светкавица ще го разреве още повече предполагам. А ако имате едно 70-200 и издържате тежестта му, ще е супер, ще можете да хванете моменти от близо, такива моменти, при които не върви да се приближите много. Най-вече следя за емоционалните моменти и гледам да не изтърва основните случки. Правя малко общи планове, останалото са близки, защото съм забелязала, че това ценят родителите.
Александра, да не си посмяла да хвърлиш цялата работа, кръщенето е най-лесното нещо за снимане, винаги еднакво, настройките едни и същи, ако имаш въпроси, пиши ми на лични, ако мога с нещо да помогна Simple Smile И с безшумни обувки задължително Simple Smile
Дано не съм ви досадила или прозвучала като многознайко, но на мен ми беше много трудно като започвах и откривах тепърва кое как се случва Simple Smile

# 66
  • Мнения: 200
Здравейте! Включвам се рядко, но поне гледам да е с нещо полезно. За сватби и кръщенета - всеки снима много различно. За сватби най-предпочитани са вариотата - 14-24, 24-70 и 70-200, повечето снимат с две тела. Аз предпочитам съвсем различно - снимам само с твърди обективи, което си е голям зор, но пък картинката си заслужава усилието. Основно с 85 и 24, надявам се да доимам и 35, предполагам, че той ще замени 24. Но преди снимах с 50мм основно, сега ми е малко скучен като дължина, ни тясно, ни широко и не го ползвам много. Но ако някой сега започва да снима събития, мисля, че най-добре ще му се получи с 50мм, с това се изкарва съвсем спокойно цяло кръщене, всичко друго са екстри. Ако имате д7000, д700 и д800 и съотвено Канонските им еквиваленти, аз не бих ползвала светкавица в църква, разваля атмосферата, според мен. Ама това е как аз виждам нещата, всеки харесва различни снимки, не мисля, че има правилно и неправилно. Основен довод е обаче, че детето е достатъчно шашнато по време на кръщенето и една светкавица ще го разреве още повече предполагам. А ако имате едно 70-200 и издържате тежестта му, ще е супер, ще можете да хванете моменти от близо, такива моменти, при които не върви да се приближите много. Най-вече следя за емоционалните моменти и гледам да не изтърва основните случки. Правя малко общи планове, останалото са близки, защото съм забелязала, че това ценят родителите.
Александра, да не си посмяла да хвърлиш цялата работа, кръщенето е най-лесното нещо за снимане, винаги еднакво, настройките едни и същи, ако имаш въпроси, пиши ми на лични, ако мога с нещо да помогна Simple Smile И с безшумни обувки задължително Simple Smile
Дано не съм ви досадила или прозвучала като многознайко, но на мен ми беше много трудно като започвах и откривах тепърва кое как се случва Simple Smile
Благодаря Янче, изключително интересно и полезно ми беше да те прочета. Страхотно снимаш и кръщенетата и сватбите - всичко. Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 12:00 от Stone River

# 67
# 68
  • Мнения: 2 028
Яна, изключително благодарна съм за отделеното време   bouquet
имам няколко въпроса, ще пиша на лични...

# 69
  • Мнения: 11 328
Потвърждавам написаното от Яна за сватбите.
Аз лично нося всички обективи и в зависимост от големината на цървката, ги сменям.
С 70/200 ми е трудно и трябва да вдигна двойно исото заради скоростта, че иначе давам много фира, нали съм трепетлика. За общи планове ползвам един 17/35 на Сигма и сега дебна един 24/70 никонски, че ще го ползвам и за студиото.
Макроснимките ги правя с 100 - пръстени, букети, детайли.

little dancer von Arwen Abendstern auf Flickr

# 70
  • Мнения: 22
Не че ще ми се наложи в близко бъдеще да снимам, но ми беше много интересно да прочета вашите препоръки за сватби и кръщенета.

Запис от мен с едни люляци, които не бяха особено свежи докато реша да ги снимам, но все пак...


IMG_9646copy10-22 di SINCERITA_11, su Flickr

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Алекс, никаква работа няма да фърляш!
Имаш невероятен усет за композиция и сюжет - на кръщенето ти е мястото.

кръщенето може би ми е най-любимото нещо за снимане и съм пристрастна

# 72
  • София
  • Мнения: 250
Алекс, питай дали церемонията ще бъде в църквата, защото в повечето църкви кръщенетта ги правят в една стаичка отстрани. Там обикновенно е доста тясно и ако има много гости няма да имаш много възможности. Ако е така задължително широко варио, да не ти се окаже твърде дълга 50-ката. Аз наскоро си взех тамрон 17-50/2,8 плюс това че 7д се справя добре на високо исо, мисля че е добър вариант. Ако смяташ че ще ти свърши работа пиши на лични(стига събитието да не е на 12.05 когато ние ще правим кръщене:)).
Успех от мен и ще чакам с нетърпние снимки, сигурна съм че ще си перфектна.

# 73
  • Мнения: 616

Алекс, успех с кръщенето!

Така, или квадрат?  Thinking


Sarah 4 by Nellinda, on Flickr

# 74
  • Мнения: 0
Алекс И аз не мисля, че трябва да се отказваш, кръщенето като цяло не  сложно за снимане и както вече някой каза ритуалите се повтарят и потретват!!
Това, което искам да добавя, към това което е написала ЯНА, е че освен че твърдият, светлосилен обектив е най-доброто в случая има и вариант в който да ползваш светката, без да се шашка детето и без да разваляш атмосферата, която се създава от светлината в църквите
Аз преди да се с сдобия с 35мм f 1,4, често ползвах светка в църква.
Идеята е да не я използваш като основен светлинен източник. Тоест пак трябва на максимум да използваш възможностите на тялото и оптиката, която имаш. Вдигаш ИСО-то на максимума, така че да имаш приемлв шум, отваряш блендата, хубаво е светкавицата да има дифузна капачка, за да разсейва по добре светлината. Тъй като със сигурност ще снимаш на ръчен режим на апарата, слагаш и светката на ръчен намаляваш я на 1/32 или 1/16, в зашисимост от светлината вътре в църквата и задължително я слагаш на второ перде на синхронизация. Счупваш главата, так че да е изцяло насочена напред, тоест да не я отразяваш. Проблема идва тогава когато започнеш да се приближаваш или отдалечаваш от обектите. Ако се доближиш трябва да счупиш главата на горе с една или две позиции в зависимост от това колко си близо, щом се отдалечиш я насочваш отново! Второто перде на синхронизация ти позволява да си подсигуриш добър фокус!
Абе, снимането със светкавица има като предимства така и недостатъци и за мен лично е доста интересна материя.
Но много е важно както каза Агента да отидеш и да проучиш мястото! Ако ти трябва светкавица мога да ти заема. Ако имаш въпроси пиши на лични, за да се правя тук пред всички на толкова компетентна относно снимането със светкавица  Grinning

Agent Provocateur , Госпожичка Клавèл Абе Вие двечките голяма любов Mr. Green Mr. Green Mr. Green

От мен малко кучешки и детски кадри от този уикенд Grinning

Childhood memories by Kristina Kamburova (Krissy), on Flickr

Childhood memories 2 by Kristina Kamburova (Krissy), on Flickr

Simple Smile)))))) by Kristina Kamburova (Krissy), on Flickr

Untitled by Kristina Kamburova (Krissy), on Flickr

Последна редакция: вт, 23 апр 2013, 00:06 от KKristina

Общи условия

Активация на акаунт