Морков, тиква и банан октомврийчето ще хапне знам:)

  • 32 280
  • 615
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24
Milenita Точно за бебета се отнася, а иначе и аз смесвам пюре с каша понякога и затова се ококорих като я прочетох тази извадка.
blasphemy и аз изпадах в размисли и страсти с тия каши. Сега правя всичко на око, но като общо количество давам около 2/3 кафяна чашка това са около 90 гр. мисля
Аз слагам малко водичка, в нея кашата на прах до желаната консистенция (~2ч.л ), добавям и пюре и  feeding Все си мисля, че ако се разреди с кърма, не е подходящо да се прибавя плод. Това си е моя преценка де.
И тук времето е отврат buria Sneaky

# 46
  • Мнения: 100
АМи...Аз я разреждам с АМ.
Така реших. Доколкото разбрах с кърма нещо не се получава съвсем както трябва.
С вода не ми се иска. Предпочитам да си яде детето колкото се може повече мляко.
Мен лично ми се стори вкусна тази каша. Особено с пюрето, ама...моя вкус не е като неговия.
Аз много не разбрах от тази статия. Напомня ми на разделно хранене Grinning
И все пак...Знам, че много хора тук (или поне в групата във фейсбук) плюят готовите неща, но за мен едва ли производителят би си позволил да напише нещо върху кутията, което по някакъв начин би навредило на бебетата. Иначе...Щяха да ги съдят всеки ден. На оризовата каша на Хип пише, че е без глутен, без добавена захар, без нищо, и че може да се смесва с пюре. За мен това е достатъчно.
Виж...Малко се замислих за зеленчуците и плодовете. На мен най-големият проблем ми е дали не отнемам на Кирил от дозата необходимо ядене, давайки му излишно плодово пюре, но пък иначе може и толкова да не яде.

# 47
  • Мнения: 122
Ще се възползвам от лошото време и ще ви досадя малко, след което ще се отдам на любимите ми занимания:   newsm28 hang
Най-накрая цикъла ми се възстанови.Естествено Дребчо не искаше хич да суче, ама мина де:-) Има ли някоя от вас, която да е забелязала след спирането, корема й значително да се е прибрал? Аз откакто съм родила, не съм мръднала нито грам-ни надолу ни нагоре! А сега изненада- същите килограми, а талията ми 5 см по-малко  newsm12 Не че нямам корем пак де, но някак си за 4 дни просто се стопи  наполовина! Също така съм много доволна- никакви болки за първи път в живота ми! Дали ще продължи така?! newsm17

Теди много отчетливо взе да казва "мамама" и "бабаба"! Знам, че е несъзнателно, но така ми домилява като чуя "мама"  newsm44 newsm44 newsm44

Купих му балон с хелий-голяма играчка, голямо нещо Simple Smile
И да се похваля- вчера легна в 18 часа и се събуди днес в 6!!! Хапна и пак легна до 8!!! Така хубаво съм се наспала  smile3541

Слънчев и усмихнат ден от мен   newsm47


# 48
  • София
  • Мнения: 3 789
С балона с хелий наистина е голям купон  Peace Аз също бях взела на Зарчето, но той докато свикне да му се радва, а Джесика докато се научи да не лае по него... и той спадна  Tired

# 49
  • Мнения: 122
-=Деси=- балона  е с опция да се пълни многократно(в едно  магазинче в квартала го пълнят за 2 лева-егати кожодерите), докато не се спука:-) Зарчето голям Бузан! пу пу пу Аз мислех, че моя Дребчо е охранен:-) Колко тежи сега?


И гумена книжка му взех преди 2 седмици-също много й се радва. Във Фантастико ги има за 5.50, ако някой пазарува там!
 http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=2402&cat=137

# 50
  • София
  • Мнения: 3 789
-=Деси=- балона  е с опция да се пълни многократно, докато не се спука:-) Зарчето голям Бузан! пу пу пу Аз мислех, че моя Дребчо е охранен:-) Колко тежи сега?

Ааа, мерси  Hug Добре че не го изхвърлих  Simple Smile Значи ще го нося, определено не ми се даваха пак 5 лева.

Зарчето при всички положения е над 9 кг, ние вечерта сме на последната хепатитна, тогава ще го премерят и ще знам съвсем точно  Simple Smile На снимките винаги излиза някак си дебел, горкият изобщо не е фотогеничен  Simple Smile Ето тук повече прилича на себе си, на клипчето в кошарката е като буре  ooooh!, направо не повярвах на очите си като го видях  Mr. Green

Скрит текст:

# 51
  • Мнения: 6 710
Привет, момичета!  Hug
Поли, как е гърлото днес? Знаеш ли, сетих се, че в една друга тема във форума едно момиче беше препоръчала при ангина да се яде сладолед( тя твърдеше, че е проверено от нея и е било съгласувано с лекар). Съжалявам, че не помня подробности, ако искаш ще питам.  Hug
Деси, много са сладки Зарчето и Джесика.  Hug
Азария, и ние сме на 4 етаж, без асансьор. Преди свалях зимния кош с бебето вътре, разпъвах колелцата (те са в гаража) и слагах коша. Сега летния кош е с колелцата в гаража и аз слизам със столчето за кола (което при нас е като кошница), премествам детето, оставям кошницата в гаража. А ти не можеш ли първо да свалиш количката, като детето е готово, качваш се, вземаш го и потегляте?
Днес дадох пащърнак (в чист вид на пюре е много гаден, на супа с други зеленчуци е по-вкусен), смесих го с купешко пюре от тиква. Катрин го хареса. Но не виждам кога ще достигнем големи количества, изяде 5-6 кафени лъжички. Както го приемаше с охота и си обърна главата и не искаше повече и аз не я насилвах. Спомням си, че и при каката имаше такъв проблем. Тя с охота приемаше новата храна, но не ядеше в големи количества и все си търсеше цицата. Едва след отбиването започна да се храни нормално.

# 52
  • Мнения: 122
-=Деси=- Много е сладък, очите му ще разтопяват женски сърца:-)
Ихаааа 9!! Теди е 7 и 500, ама е отвъртял едни бузиииииии:-) Всъщност, то има и значение колко се е родил(3кг при него)!Мали на мен вече ми тежи в кенгурото, а като сме навън и се събуди, задължително имаме поне 20 минутна разходка в него:-)

# 53
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодаря ви, момичета, много сте мили  Hug Hug Hug

happy girl_84, 3.350 се роди, но после започна да дърпа много бързо  Peace

# 54
  • Мнения: 1 203
Деси определено Зарчето вече води Самуил Wink Май ще сдаваме титлата Бузан на вас  Mr. Green
Ние уж излизахме за кръв и урина, а се оказа, че кръвта я събирали до 12 на обед и утре пак. Само дето се намокрих, а и Пухан задряма навън та постоях под терасите мокра  ooooh! Сега обаче си доспива у дома. Иначе събрах доста лесно урина - оставих го гол на повивалника и като тръгна да пишка улових струята във въздуха. Всичко ми отне 15-тина минути макс. Доц. Лилова ми даде тоз съвет и работи  Peace Ама май само за момченца  newsm78
Дано утре не вали толкова, че сме и за кръв пак и за последната хепатитна ваксина... А сряда го дават пак   Nature Sunny
Иначе цикъл нямам, но и корем нямам вече. Д обаче имам Sad казват, че след 6-ия месец на детето организма вече спира да трупа толкова запаси за кърма и отслабването тръгва по-лесно ... Да видим  Tired
Айде за сега от телефона толкова  Peace

# 55
  • Мнения: 77
Малко извън темите, но някой да е поръчвал или получавал за подарък сребърна лъжичка за захранване на бебе. Търся за подарък на моя много близка приятелка. Намерих няколко сайта, но имам притеснения дали ще са коректни с изпълнението, затова ми се ще да проговори пак опитът Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 270
Почти диагонално четох..
happy girl_84 3 цикъла вече минах и все безболезнени. И аз се моля да продължи така.
-=Деси=- много си е добре детето, като проходят ще влязат в ритъм. И моето мищле като го видят и първата реакция "Аууу какви бузи има, с какво го храниш?" Ми с ГМО  Twisted Evil
Птиците много хубаво се храни детето - браво. Аз днес давах с една лъжица парченца картоф, че направо си ме мързеше да вися 20 мин. да го гледам как се маца. От утре започвам моркова, но след това нямам идея какво да дам  newsm78 Още не съм изчела напълно ЗВБ ние каши ще даваме ли  newsm78

# 57
  • Мнения: 24
Fortuna, аз се притеснявам да го оставя сам докато смъквам количката, но май няма друг вариант. Или и аз да пробвам със столчето да го пренеса, а количката долу да оставям. Направо се свърших с това носене. Лошо ми става като трябва да се качвам по стълбите. Ти голяма врътка си измислила- браво. Hands Clap
Птиците, как само звучи "улових струята във въздуха" newsm62. Аз не вярвам да успея така.

# 58
  • Мнения: 8
Milsi, на мен педиатърката ми изписа 3х2 хапченца Дентокинд.
Сребре, а за какъв период от време - седмица, две...?
После ще се включа, като ви изчета и да посвърша малко работа.

# 59
  • Мнения: 800
Здравейте,
Мина е ужасно крива тези дни, все иска да я носим и да играем с нея. Ако не е на нейната, вика, колкото глас има - а то не е малко. Както беше кротка, се превърна в бебе чудовище. Верно, че още не е съвсем здрава, накашля и текат сополи, макар и по-малко, ама ще ме побърка в най-скоро време.
Моят мъж вчера след дълго обикаляне намерил отворена аптека и ми донесе едни пастили на Д-р Тайс, та малко по-добре съм, де. Тези пастили са хранителна добавка, а продавачката (защото едва ли е била фармацевт) му искала рецепта. Обаче той се запънал и си ги взел. Щяла да му пробута поредната глупост на местната фармация. Питал за нишадър, но не била и чувала. Казала да се гъргаря със солена вода. Абе, ти ги питаш едно, те все друго отговарят. Като бях бременна с киселини и ги питах за лекарство (щото нищо друго не помагаше), те почваха да ми обясняват да дъвча кафени зърна. Луда работа.
Деси, честито второ зъбче! Кучето и на мен ми изглежда като току-що осъзнало присъствието на Зарчето.
Птиците, много сладко си хапвате. Мина обича така да си облизва парче ябълка. Дали да не мина и аз на ЗВБ, и без това педиатричното никак не върви. Само че от разболяването ли, от друго ли май и кърмата намаля, та ще видим какви ще ги къдрим.
Инак помня, че и аз давах на Бобо кашата в следобедно-привечерното хапване. Отделно само плодово пюре не съм давала, не смятам, че е правилно с него да се замества хранене. Може нещо между храненията за десерт и удоволствие. Но това са си мои виждания.
Също и за смесването на бебешките храни - реално в 90 на сто от комбинираните пюрета има смесване на плод със зеленчук. Киселът е смесване на плод с нишесте и т.н. Ако спазваме тези съвети, това значи, че децата просто нищо не трябва да ядат.
Ставам, че мрънкалото пак се активизира.
Благодаря за пожеланията за бързо оздравяване. Вече три дни имаме слънце (да не повярваш) и сега излизаме с Мина навън - аз ще садя китки, а тя ще зяпа.

Общи условия

Активация на акаунт