Как да стана вегетарианка

  • 7 322
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 097
Според мен е много въпрос и на нагласа. В смисъл, че на мен понякога ми гади с месеци от месо. Не обичам да виждам дори свински целулит(сланини и бекони разни), тупно месо в каквато и да е форма. Едно животинче, убиваш го, трупа му престоява на въздух или във животински морги(фризери) поне няколко часа, понякга и дни. Докато стигне до теб ев станало на мърша (замисли се определение на тая гадна дума..колко дни му трябват на месото и реално то колк орпекарва по магазините  Sick ). Понякога ти го предлагат в суджуци и луканки нетоплинно обработено, а само сушено #Crazy Сушени трупове не ядем, мерси. А най-мразя, когато проям месо, да ми се мотне из манджата някоя жилка, ципа, вена или нещо подобно  Sick

Някои от тези неща, като ги кажа на някой ме гледат странно, обаче аз така виждам нещата... Joy
А убедително ме отказаха от заешко, пилешко и подобни леки меса за поне 1 година на брат ми на рожденния ден. Донесоха едно сладко зайче и цял ден си играх и го гушках, учихме се на разни номера (не, че се научи, де  Wink Whistling ) и на другата сутрин ме събудиха да закуся, познайте какво   chef Заешко  ooooh! Naughty Sick Ужас!...

# 16
  • Мнения: 822
И при мен отрицателните емоции доведоха до тази стъпка ,както при crazybrat.Преди 16 години отказах месото и не съжалявам за това.Причината беше едно зайче,което си гледах на балкона.Та след като ми го представиха на масата със загар,казах че повече месо няма да вкуся ,и  така до днес...Не съм крайна вегетариантка - ям яйца (не ги обичам особено),сирене и кисело мляко.Не нося дрехи и обувки от естествена кожа,защото при мен водещата причина са животните...
Доста време след като отказах месото,четох подобни теории,как кармата на човека се натоварва,както когато се убива животното,така и когато се консумира месото му...Не зная доколко има истина в това,но честно казано не мисля,че моята карма е по-малко натоварена от тази на "хищниците" край мен...
Аз лично не се чувствам и нито по-здрава,нито пък по-красива от това... EmbarassedДокарах си анемия,и сега на няколко месеца ми се налага да пия добавки с желязо.Мисълта ми е,че ако решиш да откажеш месото,трябва да си изградиш нов начин на хранене,с който да компенсираш липсите...Аз това не го направих.
Ако водещо при теб е здравето,то трябва да избягваш и други храни и течности.Аз например доста наблягам на кафе ,кола и шоколад,та нито стомахът ми,нито килограмите са в цветущ вид... Thinking Close
Не мисля,че е трудно,човек да откаже месото,но трябва истински да е убеден,защо го прави.А след като предприеме първата стъпка,много бързо стига до етап,когато мирисът и видът на месото предизвикват отвращение...
Съпругът ми яде предимно пилешко и свинско,синът ми също,но напоследък доста се мръщи на този вид храна.Готвенето не е проблем-в отделни съдове,или ако миризмата не те дразни-може и в общ съд.
И още веднъж...,ако наистина си решила,да предприемеш тази стъпка,не е зле,да си изготвиш схема на хранене,докато този начин на хранене се превърне в навик ...
Успех! Laughing

# 17
  • Мнения: 3 267
Аз съм вегетарианка по рождение и предполагам, че това е една от причините да нямам проблеми с килограмите. Иначе може би е въпрос на нагласа.

# 18
  • Мнения: 3 164
Ами аз схема не съм си направила Grinning, но мисля сега като не консумирам меса да наблегна на ядките, соята(за нея съм чела , че е много полезна за вегетарианците) и спанак(за да стана желязната лейди Laughing) иначе кафета, коли, цигари-не употребявамр НО без шоколад не мога-това е моя наркотик Sunglasses

# 19
  • Мнения: 1 254
аз лично съм от онези вегетарианци, които ядат млечни продукти и даже от време на време яйца Simple Smile не ям месо от 6 години - тогава бях на 18. Сега месо не мога и да помириша  Sick
Не питай защо престанах да ям - и аз не знам. Една сутрин се събудих и просто си знаех, че месо вече не мога да кусам, а и така мирише .... Мисля, че преходът като цяло не е труден - никак даже! Аз лично не съм правила усилия да се въздържам. Приятелите ми казват, че кръвна група А ( а аз съм такава) са си родени за вегетарианци и все пак ... мисля, че да се ограничи от храна за човек не би трябвало да е проблем. Обаче, вярвай ми, влиянието върху тялото е учудващо добро. Коса, кожа, нокти - изглеждат несравнимо по-добре! Което ще рече, че и черен дроб, и далак, и храносмилателан система са в по-добро състояние и са намалени гнилостните процеси. Единственото, от което съм боледувала от тогава е хрема и грипове разни. Аз съм си дебеличка от 2 годишна, но все пак тонусът е много по-добър, а плодовете ми се струват много по-вкусни Wink
Бих ти препоръчала да се пробваш за известно време, току виж ти харесало. Вегетариански манджи колкото искаш...
А животни обожавам - но все живи!  Peace Може би това е една от причините да приключа с изяждането им.
УСПЕХ!

# 20
  • Мнения: 521
Аз един ден преди 7 години реших да не ям месо и това беше. Нито за миг не съжалявам за избора си. Чувствам се прекрасно. Но подчертавам че не ям само месо. Иначе друго животинско си ям. Peace
Не ми се яде въобще. Дори ми призлява от миризмата.  

Защо спрях? Защото ми е много жал за животните. Не мога да разбера как ще гледаш някое животинче месеци наред и после ще го изям. Вече знам, че да живея не ми е нужно да ям убито животно.

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 16:59 от pipilota

# 21
  • In transit
  • Мнения: 11 833
Пепеляшке успех в начинанието!  Hug Аз без месо мога доста време, ама ми се прияждат мезета от време на време  Blush Не съм пробвала дали мога и без тях, засега ще си карам така, после ако реша да последвам светлия ти пример ще обменяме опит.  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 384
Вегитарианството трябва да е първо вътрешно убеждение и необходимост,да е осъзнато и естествено-абе да си готов,да не ти е мъчение.Но по-трудно е човек да се справи с отношението на близките си.Как тактично да откажеш когато ти сервират месо, когато свекърва ти примира от притеснение каква трапеза да нареди,мъжът ти пък не желае да си по-различна ,защото си пример за децата и така-не е лесно,от личен опит говоря.

# 23
  • Мнения: 1 097
Всъщност nia_r каза нещо много важно! Дали ще ядеш месо или не - на организма му е все едно. Той си иска желязото и това е. Дали ще си го набавяш с хапчета, спанак или по друг начин - определено ще сменяш начина си на хранене. И много е вероятно пак да проядеш месо, понеже новата диетка няма да ти е по вкуса  Wink

# 24
  • Мнения: 704
Не консумирам месо и производните му /салами, кренвирши и т.н./ вече 12 години.
Ям сирене, кашкавал и рядко /1,2 пъти месечно яйца/, морска риба; много обичам плодове и ядки.
За детето готвя само домашно заешко месо, никакво друго.
Съпругът ми консумира месо, но под формата на пържоли на скара или луканка. Готвя постни ястия, като всеки ден правя по една огромна салата, според сезона.
А, и много обичаме шоколад, всички! Sunglasses
Мисля, че начинът на хранене се определя според вътрешната нагласа, при положение, че има разнообразие от толкова други неща, то липсата на месо не е решаваща за здравето.

# 25
  • Мнения: 1 731
Аз не мисля ,че ще ми е трудно да се справя с първата група меса-свинско,телешко и заешко(последното никога не съм го и вкусвала,въпреки убеждаването от страна на близки ,че било много вкусно Crossing Arms),обаче саламчета ,кренвирши(то в тях какво ли месо има Naughty-само соя са-от сигурен източник го знам-една позната преди време ми беше казала:Решиш ли да постиш,спокойно си яж кренвирши ,няма никакво месо в тях newsm78).Виж сирене,яйца,мляко ми се прияждат.Кашкавал не обичам Crossing Arms.Само имам въпрос към вас ,момичета,които отдавна сте вегетарианци.
Как да се справя ако в яденето има месо?В смисъл си е готвено с него.Ако го отделя и ям останалото ,дали няма да наруша правилата си? newsm78Свеки много често готви разни манджички като слага един кокал да ври и после пуска разните му там зеленчуци.Та какво да правя в случая? Thinking

# 26
  • Мнения: 704
Само имам въпрос към вас ,момичета Как да се справя ако в яденето има месо?В смисъл си е готвено с него. дали няма да наруша правилата си?Thinking

Лично аз такива ястия НЕ консумирам, само постни! Sunglasses
А и също в случая не става дума за правила, поне аз не определям начина си на хранене, според такива.

# 27
  • Мнения: 1 731
Благодаря за отговора, Vali Hug Hug Hug
Имах впредвид ,че вегетарианството е начин на живот със свои принципи ,та заради това . Thinking  bouquet

# 28
  • Мнения: 6 243
Няма догми. Вегетарианството е доста либерално понятие. И аз като Вали не ям ядене, което е било приготвено с месо, но е имало ситуации, когато и това е ставало, макал че миризмата не ми е била приятна. На гости например. Създай си начин на хранене, който те удовлетворява и се чустваш добре, а не такъв, закойто пи пробела схема в някое списание или във форума. С такива "правила" доникъде не стига човек.

Малко офф: Една моя позната веднъж ми се хвали: Аз не ям месо вече 1 месец. Няма да ям още един месец. А ти ядеш ли месо? И аз й викам - ми не. А откога - ми от 10 години. И тя  Shocked. За нея вегетарианството е нещо, което се прави по план-график, защото й се струва "култово" да си вегетарианец.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как да се справя ако в яденето има месо?В смисъл си е готвено с него.Ако го отделя и ям останалото ,дали няма да наруша правилата си? newsm78Свеки много често готви разни манджички като слага един кокал да ври и после пуска разните му там зеленчуци.Та какво да правя в случая? Thinking
Ти си решаваш. Аз такова ядене не близвам. Не ми е проблем, защото аз по принцип рядко хапвам готвено. Както вече писах съм фен освен на вегетарианството, и на суровоядството. Но аз нямам желание. Ако ти се яде и се въздържаш едва ли ще издържиш дълго.

Общи условия

Активация на акаунт