ЧДГ Светлина - база Овча Купел

  • 7 714
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
за транспорта и аз съм мислила... но все се налага да се ходи до там независимо от транспорта... понякога и ситуациите са спешни и за това и аз търсех нещо в града и близо до мен.
иначе преди година и половина търсих пак ДГ и ходих в Бояна и Драгалевци .. тогава беше сняг и масово непочистени улици... те в София чистят само 5 булеварда и нищо повече.
съвета ми е да идеш когато е зима в Бояна и да видиш как се стига с кола... аз с нова кола, не джип но със системи за сигурност и автоматик едва стигах.
погледни Тути, Европейски Лицей и Българско Школо, мисля, че не са ти далече, аз там не съм ходила.

# 16
  • Мнения: 36
Градината ще ми трябва от септември, а до тогава няма как да проверя зимната обстановка в Бояна Simple Smile
Градината към Българско школо ми я препоръча вече една приятелка, разгледах сайта. Не ме радва особено двора, но на място бих преценила най-добре.
За Тути чета доста неприятни неща във форума.
Ще проуча Европейски лицей като възможност също.
Благодаря ти  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2
Съжалявам, че се включвам толкова късно по темата! И честно казано не съм от хората, които го правят често, защото съм достатъчно ангажирана, за да участвам в подобни дискусии, но честно казано не можах да издържа след като прочетох горенаписаното. Имам три момчета, които преминаха през Светлина, и половината ми приятелки децата им също са били или все още са. Лично моят опис с първото ми дете беше потресаваш. Минахме през 3 или 4 датски заведения преди да отидем в Светлина. Дори нямам намерение да направя това, което вие сте направили и да споменавам имената и причините, заради които се отказах от предишните заведение. Искам само да коментирам няколко неща по отношение на Светлина. Това е едно от малкото места, на които съм виждала подобна отдаденост към децата. Били сме и в Овча купел и на шести септември и сега сме на Симеоновски шосе. За периода, в който сме посещавали това детско заведение, не спирахме да виждаме развитие, както в програмите на децата, така и в самите материални бази. Това, което се правеше с първото ни дете, което за времето си беше уникално, вече е видоизменено и програмата, по която се работи сега с третият ни син е тотално обновена и съвременна.
Именно и това е нещото, което искам да кажа. За мен най-важното нещо е децата ми да ходят с удоволствие, да бъдат усмихнати и щастливи и да развиват своя потенциал. Тази детска градина успя да научи децата ми на дисциплина, но същевременно и умение да подлагат правилата на въпрос, да не бъдат в рамка, научи ги не само да учат, но и да обичат да учат.
И последно, което искам да добавя по тази тема е, че разбрах за нея, когато на път за градината, ме спря една жена на пътя и започна да ми говори как трябва да отпиша детето си от Светлина, защото там се отнасяли ужасно с децата. И ако не й вярвам да вляза в Бг мама и да проверя какво са писали там разочаровани родители. След което ми подаде флаер на друго детско заведение в района, на което отново няма да споменавам името.
Естествено всеки съвременен човек е наясно, че за съжаление форумите се използват за анти-реклама по-често отколкото за откровено мнение, което би могло да помогне на бъдещи читатели. Именно за това бих посъветвала всички, които четат това нещо и се интересуват от детско заведение за детето си, да проверяват лично и да не се подлъгват по подобни дискусии с неясен произход.

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 11:35 от Lea12

# 18
  • Мнения: 36
Lеа 12,
виждам, че това е единственото Ви мнение във форума. Вие май специално сте се регистрирали, за да пишете суперлативи за всички градини на Светлина? Именно това на мен ми прилича на реклама с неясен произход. Уж момчета Ви са "преминали" през Светлина, а пък малко по-долу споменавате, че все още ги водите там...
Иначе сте права, всеки може да пише във форума както верни, така и неверни факти и личната проверка е най-добра, но понякога се оказва, че напудрените обещания и приказки не са изпълнени. За съжаление, това лъсва, когато вече е късно и детето е по средата на учебната година.

# 19
  • Мнения: 18
И аз съм на същото мнение като happypond.

# 20
  • Мнения: 2
Happypond,
да това е единственото ми мнение и не мисля, че съм го скрила, имайки пред вид, че още в първото изречение казах, че по принцип не се занимавам с подобни неща, защото смятам, че са безсмислени. Да, специално се регистрирах, защото бях афектирана от негативизма и отрицанието, с което обливат едно прекрасно детско заведение. Дори, няма да си направя труда да погледа, а какво остава да проучвам, дали и вие не сте от онези потребители, които са готови да дадат само отрицателна оценка на различни теми. Само ще кажа, че достатъчно съмнителен е факта, че откриването на тази тема, не е за събиране на информация, каквато е по принцип целта на тези форуми, т.к. още с първият коментар, вие вече бяхте взели своето решение, а уж искахте някой да ви помогне с още информация. Цялата тема е с неясна концепция от страна на един потребител и без да правя задълбочен маркетингов анализ, се вижда с просто око, че идеята е анти-реклама.
Да, имам три сина и двама от тях вече не са във Светлина, т.к. са доста по-големи. За щастие си имаме и още едно момченце, което доста закъсня, но ни направи безкрайно щастливи и никога не съм се и съмнявала на кого ще поверя грижите за него.
Ако трябва да съм 100% откровена, въпреки че винаги съм била доволна от Светлина, преди да запиша третият си син, си направих труда да проуча отново почти всички частни детски заведения,защото имам професионално изкривяване да правя анализирани избори. Е, смело мога да заявя, че да, има някои заведения, които предлагат толкова добра материална база като светлина, има и други, които предлагат на пръв поглед качество, но комбинацията между тези две неща, което е същността на професионализма, не намерих. А за мен е приоритет да дам най-доброто на децата си, доколкото зависи от мен все още.
Тук е момента да добавя и още нещо във връзка с г-жа Радкова, продиктувано от мнението ви за "напудрените обещания и приказки". С първото ни дете имахме доста проблеми, както споменах и  преди, затова и имахме проблем и с детските заведения. За съжаление, имаше забавяне в развитието му. Освен че като професионалисти екипът на светлина успя да социализира сина ми, в последствие г-жа Радкова имаше смелостта и професионализма да поеме с нас на първо място един доста труден разговор, а после и да работим заедно  в името на детето. От светлина ни препоръчаха страхотни специалисти, които консултираха и преподавателите им как да подхождат към детето. Не мога да ви опиша какво е за една майка да чуе подобно нещо за първородното си дете, но подходът, с който работиха не само с детето ми, но и с мен, ми показаха как да гледам на ситуацията. Всички преди това датски заведения просто бавиха и то неуспешно сина ми, никой не разбра или по-скоро не се осмели да ни обърне внимание върху това нещо. Дали с риск да не изгубят клиент или да не си увеличат отговорността, съответно работата, нямам идея. Знам само че за една млада майка, каквато бях аз, това беше безценна от помощ от професионалисти. Както споменах и преди за мен е важно децата ми да развиват своя потенциал, а за подобно нещо те трябва да имат помощници. Не ме интересуват други битовизми.

# 21
  • Мнения: 36
Имам чувството, че си пишем в темата със самата г-жа Радкова...
Когато yakoo пусна тази тема за "Светлина", тя все още не беше взела решение да отпише детето си от там. Напротив - търсеше други мнения, за да си свери часовника - да не би пък тя нещо да не преценява правилно ситуацията. Освен това, yakoo не е специално регистриран потребител като Lеа12, чиято единствена цел е само да прехвалва "Светлина" с типично учителски изказ и маниер.
Няма да се отрека от мнението си за напудрените обещания в "Светлина", защото съм абсолютно убедена, че е така. Във въпросната градина има текучество както на деца, така и на персонал. Дори само от това, човек може да си извади съответните изводи.
- Ако не си вземете детето до 17.30, учителките стават доста припряни и дори се се случвало да си взема детето от охраната (млад мъж) в 17.55! Случва се някои от учителките да си тръгват преди края на работния ден като оставят детето на друга колежка, която си няма идея как да ми отговори на елементарни, "битови" въпроси, камо ли на нещо по-абстрактно относно това как е минал деня на детето ми в градината.
- За цяла учебна година, г-жа Радкова (която иначе била взела присърце развитието на проблемното дете на Леа12) проведе една-единствена родителска среща. Половината от времето на срещата мина в хвалебствия и суперлативи за детската градина и повторно убеждение, че ние сме направили правилния избор. Явно това е тактика да се затвърди словесно пред родителите положителното впечатление.
- Както вече съм писала, в тази детска градина цари пълно информационно затъмнение, което е недопустимо за частна градина с високи претенции. Нямате обратна връзка с учители и персонал. Не получавате нито писмени, нито устни отчети и сведения за деня на детето ви. Нито ежедневни, нито ежеседмични, нито ежемесечни, никакви.
- В градината на практика (по документи може и да има) няма мед. лице, което да осъществява сутрешен филтър и да не се допускат болни деца.
- Г-жа Радкова ни казва, че децата имат йога. И наистина имаха в началото - моето дете с въодушевление ми показваше упражненията вкъщи. В един момент престана, позаинтересувах се и се оказа, че вече нямали. От кога, не знам, но мен никой не ме беше информирал, че вече нямат йога.
- Английският език в градината изобщо няма да го коментирам, защото съм сигурна, че и на другите места, нивото е същото. Но това не зависи от г-жа Радкова, а от университите, които дават тапии на педагози с чужд език.
Това са само генерални примери. Имам и по-лични такива, но за сега няма да ги излагам във форума.

В заключение ще кажа нещо, което ми харесва, за да не твърди Леа12, че пишем само хейтърски коментари. Градината има чудесна база. Като изключим някои дреболии, съм много доволна и от работата на учителките. Ако към този потенциал - база и персонал, имаше и добро ръководство и спазване на основни принципи и изисквания, "Светлина" щеше да бъде наистина страхотна градина.

# 22
  • Мнения: 18
happypond напълно съм съгласна с написаното от теб.
Това, което мога да добавя е :
Базата в Овча купел е страхотна. Двора за игра е нещото, което много ме привлече.... какво му трябва на едно мъничко дете освен малко топлина и грижи - да търчи на воля ... а там двора има зеленина и дървета. Битово Светлина са на високо ниво в сравнение с почети всички ДГ, които съм посещавала.
Срещата ми беше със Сара Димитрова - това е първата среща, на която ми презентираха градината и я показаха - дамата беше добра в работата си и аз и се доверих. Сега да съм честна - ако първата ми среща беше с г-жа Радкова силно се съмнявам, че изобщо някога щях да избера Светлина.
Другото нещо, което много ми хареса на първата среща е - ясла, градина и училие - това е много добре за едно едете, защото то върви с децата, с които е свикнало и няма нужда от стрес и местене .....
За качеството на персонала с времето взех да се разочаровам... диалекта, които имаха някои от жените, които посрещат и изпращат детето ме накара да си мисля, че няма да го научат на правилен говор на БГ да не говорим за Английски( в случая английския за нас не беше важен).
Най фрапиращите неща, които ме накараха да се съмнявам дали да останем там са противоричивите отговори, които получавам и за това започнах да питам едни и същи неща всяка жена(преподавателка), която се покаже на вратата и съответно аз получавах различни отговори... това ме стимулира да питам постоянно за глупави уж неща от ежедневието на детето, но противоричивите отговори ме накараха да се обедя, че няма индивидуален подход и грижи в градината за децата и съответно градината не е нещо повече от квартална.
Зо г-жа Радкова нищо лошо не мога да кажа. Тя е добър търговец. Винаги ни е изслушвала и разговаряла с нас. Подкрепям подхода и за индивидуални срещи с родителите вместо общи родителски срещи. Лично тя е инициирала такива срещи с нас. По скоро тя трябва да отдели повече време и да прекарва часове наред сред персонала си за да може да упражнява по голям контрол върху това, което се случва и да не и бягат клиентите. Идеята на Светлина е много добра, но е реализирана по български с българските бъгове .....

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 15:19 от yakoo

# 23
  • Мнения: 36
Другото нещо, което много ми хареса на първата среща е - ясла, градина и училие - това е много добре за едно едете, защото то върви с децата, с които е свикнало и няма нужда от стрес и местене .....

Тук тотално сме се били объркали. Учителките и децата в "Светлина" се сменят много често. Тъкмо детето свикне с miss-ките, тъкмо си намери приятелчета, и хоп - нова мис. Или приятелчето спира да идва в градината. Но това за текучеството вече го споменах по-горе.

# 24
  • Мнения: 1
Преди мн години,детето ми беше част от ясла Светлина в база Овча купел.Прекрасни педагози работеха там.С изключение на г-жа Радкова.Няколко близки мои семейства заведох,за да бъдат заедно децата и безусловната ми вяра в лицемерната вежливост на г-жа Радкова не закъсня с разочарованието.Една вечер ми се обади,да преместя детето си,защото хапело.Педагожката не знаеше на какво се дължало,но това било агресия.Обаждането беше след неколкократни искания за спонсорство.Отзавах се само на едно и явно това отключи конфликта ни. Ива,дъщеря ми,скоро ще навърши 18.Във всякакви инициативи на благотворителност участва.ей така,както хапеше.И да, сигурно всеки ще похвали детето си,но това не е важното в поста ми. Педагозите тогава бяха отлични и благодаря от сърце.Остана ми персонално отвращението от циничното поведение на г-жа Радкова и непрофесионален педагогически подход. Успех натам. Това бе просто историята за мен.

Общи условия

Активация на акаунт