Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 306
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 9 876
и как ще ме разберат дали имам диплома за висше? предния път трябваше да си нося такава, защото те няма как да проверят. Сега могат да "хванат" само които са учили по предните ваучери.
В допълнение на недомислиците - защо ще подаваме модерен начин документи - електронно, пък няма да учим електронно?
За мен това е някакво нарушение на правата ми.

ако знаете къде мога да се оплача - пишете, ще се оплача.
ама не в нашенската ни агенция по труда, искам в Европейска институция. newsm78 newsm78 newsm78

# 1 201
  • Мнения: 2 600
и как ще ме разберат дали имам диплома за висше?
В нашата реалност един донос стига  Wink

# 1 202
  • Мнения: 54 439
На моята диплома за средно има печат "Не е последно."

# 1 203
  • Мнения: 9 876
добро утро,

опасявам се, че като оповестят официално че няма да има дистанционни, мноого набързо ще приемат, одобрят документи, ще дадат ваучерите и така набързо ще опухат въпросните средства. Че докато някой някъде разгледа жалбата, дори да отсъди че сме прави - каКва полза като няма да има пари.

някаК ги подозирам, че имат подобни подмолни намерения, защото ниначе щяха ясно да кажат дали ще има, или няма нормални курсове

# 1 204
  • Мнения: 4 936
Преди време имаше ваучери и за самоосигуряващи се лица. Сега дали ще има?

# 1 205
  • Мнения: 7 987
Ти за някаква друга програма ли питаш или за тази? Защото за тази мисля, че няма значение дали работиш и как?

# 1 206
  • Мнения: 54 439
Ти за някаква друга програма ли питаш или за тази? Защото за тази мисля, че няма значение дали работиш и как?
Как да няма? Rolling Eyes
Аз мога повече е само за работещи, дори имаше ограничения за тези от ДА. newsm78

# 1 207
  • Мнения: 7 987
Да де, но нали "Аз мога" е за неработещи, а те двете вървят заедно?

# 1 208
  • София
  • Мнения: 1 391
Аз изкарах испански език по "Аз мога повече" като самоосигуряваща се. В този смисъл, няма такива ограничения, или по-точно - нямаше.

# 1 209
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз мога и аз мога повече беше за работещи и самоосигуряващи се лица. За безработни имаше ваучери по схеми Развитие и Адаптивност.
Аз мога повече е продължението на Аз мога  Wink

# 1 210
  • Мнения: 7 987
Ясно. Аз мислех, че "Аз мога" e било за безработни, а "Аз мога повече" - за работещи.
А как се ползват тези ваучери? Само в определени фирми за обучение ли?

# 1 211
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
В ЦПО - регистрирани към Агенция по заетостта като доставчик на обучения. Имаше нейде из нета регистър на доставчиците. Но това е за стария програмен период. Нещата ще се изменат вероятно, ако отворят нов прием на документи. Най-малкото списъка на доставчиците ще е изменен.

# 1 212
  • Мнения: 4 936
Как могат да кандидатстват самоосигуряващи се за ваучери?

# 1 213
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Сега никак. Аз коментирам какво е било с предния програмен период. В момента отворени процедури няма.

# 1 214
  • София
  • Мнения: 42
https://www.facebook.com/AzMogaPoveche/?notif_t=page_user_activi … =1465709364386799 Това е за момента информацията за обучения на заети лица...за повече сведения се обръщайте към Главна дирекция „Европейски фондове, международни програми и проекти” (ГД ЕФМПП) към МТСП.
Съгласно Решение на МС №792/17.12.2013 г. и Устройствения правилник на Министерството на труда и социалната политика (МТСП), функциите на Управляващ орган на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” за периода 2014-2020 г. се изпълняват от Главна дирекция „Европейски фондове, международни програми и проекти” (ГД ЕФМПП) към МТСП.

Общи условия

Активация на акаунт