Рефлукс и смяна на мляко за 7 месечно бебе.

  • 3 148
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Детенцето ми е с Рефлукс, който чакахме да израсне доста време. Сега повръщането е намаляло. Често връща само лиги или пък стомашни сокове. ОТ втория месец е на Фризовом, но ми се иска да го сменя...от него продължава да пръцка а и се изхожда само веднъж....въпреки че това мляко го предписват при запек. Коликите бяха мъчителни и продължиха до 4,5 месец. Не ми се искаше да сменям млякото поради тази причина. Сега я захранвам бавно и внимателно.
Когато малката беше на 1,5 месец й дадох Лактана, и от нея акаше по няколко пъти, но пък повръщаше много. Затова си мисля, че Фризовома не й действа много добре и трябва да го сменя.
Ако има някое бебе в сходна ситуация с какво мляко да го заменя. Все си мисля, че трябва да е по-гъсто и да действа добре на коремчето, за да ака по-често.

Последна редакция: вт, 23 апр 2013, 03:26 от Michael@

# 1
  • тук
  • Мнения: 510
kanekorso, според мен изхождане веднъж дневно е нормално. Детето мъчи ли се, докато ака? Смяна на мляко, докато върви и захранване е малко рисковано. Когато стомахчето опознае повече храни, смяната и на АМ ще е по-безболезнена. А честото акане, което ти описваш като позитивно, аз лично бих приела за притеснително.  

# 2
  • Мнения: 154
kanekorso, според мен изхождане веднъж дневно е нормално. Детето мъчи ли се, докато ака? Смяна на мляко, докато върви и захранване е малко рисковано. Когато стомахчето опознае повече храни, смяната и на АМ ще е по-безболезнена. А честото акане, което ти описваш като позитивно, аз лично бих приела за притеснително.  
Не се изразих правилно...Когато бе на 1,5 месец при прием на Лактана акаше често, а с анти рефлуксното на 3 дни...и то много трудно и твърдо аки. Затова правя сравнение с двете млека. Фризовома й причинява запек, а и изпражненията са често са зелени от 4месец.
Сега детето ака всеки ден, но с много усилия---прием на сливи и круши и редуване на храни съдържащи ориз и картофи с разхлабващи - като тиква и др. И често имаме съмнителен успех.

# 3
  • тук
  • Мнения: 510
Това вече е друго, разбрах те. Аз съм ползвала НАН, има Бифидус BL и протеинът е в оптимални, близки до тези в кърмата нива - т.е. би трябвало да регулира червата и да не засили рефлукса. Не го е запичал. При моят син запекът се появи с приема на твърди храни,  особено с месото.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Според мен трябва да продължиш да даваш антирефлуксно мляко. Аз съм давала Аптамил АР до една годинка. Дори и да е намаляло повръщането не трябва да се сменя млякото с обикновено. На мен лекарите са ми обяснили, че повръщането може да се върне и да стане още по-неприятно след като бебето е захранено. Повръщането на по-твърда храна влошава много нещата.
Аз смесвах Аптамил АР и обикновен Аптамил или с Лактана био 50/50, когато бебето беще на тази възраст. Не е имал проблеми с изхождането.
Аз не мисля, че смяната на млякото е чак такъв проблем. При положение, че бебето има рефлукс моя съвет е да не даваш НАН.

# 5
  • Мнения: 25
И според мен не трябва точно сега да сменяш специалното мляко с обикновено АМ. По-логично е това, което правиш - да контролираш изхожданията с "твърдите" храни. От приятел лекар знам, че Лактаната никак не е милостива към стомашночревния тракт, дори на здрави деца, не бих я избрала за бебе с рефлукс. Така или иначе след годинката изборът на АМ е лесен, защото заема малък дял от храненето на бебето.

# 6
  • тук
  • Мнения: 510
Понеже някой каза да не дава НАН, щом има рефлукс, бих искала да кажа, че има НАН АР, с лактобацилус ройтери LR, който има доказан ефект по отношение на регулиране на дейността на стомашно чревния тракт и намаляването и облекчаването и на коликите. Като се намалят коликите, това спомага за намаляване на повръщанията. Това напрактика е единствената ХА формула антирефлуксно мляко- от една страна предпазва от алергии, от друга нарязания протеин се обработва по- бързо, намалява се времето на престоя  на млякото в стомахчето, а оттам и епизодите на повръщане. Така че не е невъзможен избор при рефлукс, даже според мен си е доста добър вариант.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
karry port , аз казах да не дава НАН, защото така беше написала. За НАН АР до момента не е ставало въпрос. И между другото коликите нямат нищо общо с рефлукса.
Иначе НАН АР и аз съм съгласна, че е вариант. Дали е най-добрия не знам, тъй като аз не съм привърженик на НАН, но със сигурност е най-евтиния вариант.

# 8
  • Мнения: 154
Благодаря ви за съветите...
Аз ще изчакам още малко време, “ сега и зъбки излизат“ но със сигурност ще пробвам да го сменя това мляко.
Връзката между  Кликите и рефлукса и запека я има.... защото и според моите наблюдения като се е изпразнило стомахчето повръща по-малко или изобщо не повръща, а пък като я боли корема и се напъва да пръцка и ака отново повръща.... Според педиатъра това не е така, но според друг лекар - е така...Изобщо на хората с белите престилки вече трудно вярвам... От 5 -ма лекари различни крайни мнения  - от сменяй млякото или пък да не го сменям...За това се допитвам и до други майки...НАН АР не съм чувала, ще се информирам...

# 9
  • Мнения: 54
Благодаря ви за съветите...
Аз ще изчакам още малко време, “ сега и зъбки излизат“ но със сигурност ще пробвам да го сменя това мляко.
Връзката между  Кликите и рефлукса и запека я има.... защото и според моите наблюдения като се е изпразнило стомахчето повръща по-малко или изобщо не повръща, а пък като я боли корема и се напъва да пръцка и ака отново повръща.... Според педиатъра това не е така, но според друг лекар - е така...Изобщо на хората с белите престилки вече трудно вярвам... От 5 -ма лекари различни крайни мнения  - от сменяй млякото или пък да не го сменям...За това се допитвам и до други майки...НАН АР не съм чувала, ще се информирам...

kanekorso щом си забелязала, че има .Връзката между  Кликите и рефлукса и запека я има.... защото и според моите наблюдения като се е изпразнило стомахчето повръща по-малко или изобщо не повръща, а пък като я боли корема и се напъва да пръцка и ака отново повръща.... .

може би karry port e права, като пише че формулите, в които е нарязана белтъчната молекула се задържат по-малко в стомахчето, а от там и намаляват вероятността от повръщане.


# 10
  • Мнения: 94
Връзка между коликите и рефлуса  има - при колики се повишава налягането в коремчето и детето много лесно връща поетата храна, така че овладяването им спомага за намаляване на рефлукса.
 Моят син също е с рефлукс, и от опит и съвети на лекарите знам, че не бива да се смесва АР мляко с обикновено по 2 причини:
1. защото температурата на разтваряне на продуктите е различна- заради сгъстителите и
2. защото по този начин се намалява ефекта от АР млякото - като се разреди количеството на сгъстителя.
АР млеката са лечебни и трябва да се дават самостоятелно.

Иначе НАН АР и аз съм съгласна, че е вариант.... но със сигурност е най-евтиния вариант.
Не бих казала, че е най- евтиния, Фризовом и на Прима АР са с по- ниска цена Peace
Но за мен по-важно е друго- че е единственото антирефлуксно  ХА мляко , защото така и децата, които имат алергии- дерматит, екзема или нещо друго, са предпазени от развитието или обострянето им Peace

Общи условия

Активация на акаунт