Болка в слабините във втория триместър от бременността

  • 27 346
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте!
Днес почувствах болки в слабините, които се проявяват когато ставам от стол, легло и т.н. Междувременно съм на магнерот и Но-Шпа 3Х1 заради фалшиви контракции.
Въпросът ми е болките в слабините могат ли да бъдат индикация за започнало разкритие в 6тия месец, ако не - как мога да усетя започнало такова? Трябва ли да се тревожа?!!?  Thinking

# 1
  • Мнения: 472
Най-добре е да те прегледа лекар, за да се установи дали е разкритие или друго. Аз имах болки , но по-скоро в костите.

# 2
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте!
Днес почувствах болки в слабините, които се проявяват когато ставам от стол, легло и т.н. Междувременно съм на магнерот и Но-Шпа 3Х1 заради фалшиви контракции.
Въпросът ми е болките в слабините могат ли да бъдат индикация за започнало разкритие в 6тия месец, ако не - как мога да усетя започнало такова? Трябва ли да се тревожа?!!?  Thinking

В този етап на бременността растящата матка  води до разтягане на връзките, които я поддържат – това може да бъде причина за кратки резки болки в корема, които се усилват при движения, кашляне, вдигане на тежко.
Ако си хапвала храна,която предизвиква газообразуване също може да е причина за тези болки- някои продукти могат да предизвикат раздразнение на стомаха.
Според мен сподели  своето  оплакване с наблюдаващия те гинеколог. Той най-добре ще ти обясни на какво се дължи дадена болка, ще назначи нужното лечение и така ще се избегнат евентуални усложнения.Още повече,че имаш прием на лекарства.
Дано е нещо безобидно;спокойна бременност желая  Hug

# 3
  • Мнения: 42
Благодаря ви, момичета! Днес ходих при док, отказа да ме прегледа за разкритие, като каза, че е от разширението на таза. Но ми увеличи приема на Но-Шпа и Магнерот на 3Х2

# 4
  • велико търново
  • Мнения: 190
здравейте от 2 дена имам едни тъпи мускулни болки на клитора и то само когато се движа,утре съм на консултация но ми е притеснено,някой знае ли от какво може да е Simple Smile благодаря предварително Wink

# 5
  • Мнения: 121
 Tiredи аз имам болки които наподобяват като при цикъл..ама има и някви други резки като ставам сядам и се движа..Ходих на лекар и казаха че това е от недостатъчно течности/нещо си там се свивало и боляло/..по 2-3- литра вода казаха да пия и да избягвам лекарства...В бг изписват по 2 шепи хапове..В UK ти дават водичка да пиеш...и рецепта за обезболяващо ама само при много силни болки...

# 6
  • велико търново
  • Мнения: 190
ние ходихме на лекар в4ера и докторката каза 4е там то4но имаме две кокъл4ета а между тези кокъл4ета има един хрущял който като забременеем омеква за да направи място за матката,а моята опирала там и затожа ме наболява ама тя е една такава тъпа болка Simple Smile поне се успокоих 4е няма нищо лошо smile3501

# 7
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета!

Ширина, радвам се, че си добре и няма нищо притеснително.  Hug

Икеа, аз имах подготвителни контракций и ми казаха, че мога да ги позная по менструалните болки ниско долу  Thinking и ако имам такива - Магнезий, сега се замислям, че може да е от недостатъчния прием на вода, въпреки, че пия по 2 литра на ден. Нищо ще увелича приема на 3 литра дневно.
Лека вечер!

# 8
  • велико търново
  • Мнения: 190
аз като ходих и лекарката ми пипа корема каза 4е е твърд но после се отпуснал и ми каза 4е съм имала леки контракции които подготвяли матката за истинските ама щом не съм усещала стягане или болки зна4и не било опасно,аз като 4ух контракции ме втресе защото миналата година в 23 седмица полу4их контракции но тогава бяха болезнени и отидох в болницата с 1,5 см разкритие и за това тка ме стресна Confused трябва ли да ме притесняват тези контракции според вас Simple Smile

# 9
  • Мнения: 42
Ширина, според мен подготвителните контракции са притеснителни, ако си далеч от термина. Щом си имала разкритие при предишна бременност, то при втората разкритие се получава по - лесно. На мен ми е първа бременност и като усетя контракции тичам при док за преглед.

# 10
  • велико търново
  • Мнения: 190
ми незнам тя ддокторката каза щом не усещам болки или самото стягане на матката зна4и не е опасно,а и сега съм с серклаж и съм малко по спокойна Wink

# 11
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
ми незнам тя ддокторката каза щом не усещам болки или самото стягане на матката зна4и не е опасно,а и сега съм с серклаж и съм малко по спокойна Wink
Без да те плаша,но с първата бременност въпреки серклажа пак си имах 2см.разкритие дълго време.
Има ли болки,стягане или дискомфорт в областа на таза,веднага се консултирай с гинеколога си  Peace
Спокойна бременност желая!

# 12
  • Мнения: 15
Момичета и аз имам болки в слабините,стомаха и кръста. Преди десет дена ме гледаха за разкритие и ми мериха шийката,но всичко си беше наред. Казаха ми да си пия хапчетата и да кротувам,но аз се притеснявам,защото не ми обясняват кое е нормално и кое не  Sad Стискам палци на всички ни да минем без проблеми и да си имаме хубави бебчета  Hug

# 13
  • велико търново
  • Мнения: 190
devi4ca ама аз нямам болки даже не съм разбрала 4е имам контракции или стягане на матката,а 4етох 4е такива фалшиви контракции има през цялата бременност особено сле 4 месец били нормално да има такива фашиви  контракции,отна4ало като ми каза за контракции и аз се оплаших но тя ми каза(докторката) да не се плаша ако усетя болка или стягане да и се обадя....но за сега да 4укна на дърво не усещам нищо Simple Smile

# 14
  • Мнения: 42
Седмаче, отиди да те прегледат и просто кажи, че се притесняваш. Болки в корема, в слабините и кръста - могат да бъдат индикация а разкритие.

Общи условия

Активация на акаунт