ФЪН ШУЙ - 10 (класически)

  • 95 017
  • 834
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 134
Благодаря за отговора, Исkам да поразгледам, но не намирам информация. Преди време много ми помогна с летящите звезди Simple Smile, за което много благодаря Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 сеп 2013, 08:44 от *Tetida*

# 121
  • София
  • Мнения: 2 019
Точно в това е проблема.
Информация много, но е трудно да избереш вярната.
Относно Ша, Оксана Сахранова много хубаво е обяснила от къде идват заблудите. Може да потърсиш изказването ѝ в международния форум. Ако не разбираш руски, тези дни като намеря време ще го преведа. Мисля, че ще е интересно и за други хора.

# 122
  • Мнения: 134
Много благодаря Шоши Simple SmileSimple SmileSimple Smile   bouquet Ще разгледам, но като цяло на всякъде пише, че не е хубаво когато жилището е ориентирано към комини или по точно предната част на къщата гледа към комини. Никъде обаче не става въпрос ако комините са от страни на жилището. Изгледа на жилището отпред е градина,парк:) а отзад пак парк. Комините са от страни. Но никъде няма инфо освен в онази книга Фън шуй за 5 мин., която не е много хубава.

# 123
  • София
  • Мнения: 2 019
Фън шуй за 5 минути няма, и за 5 години е трудно.
Прочети Оксана Сахранова и ще разбереш, че общи препоръки няма, всичко е строго индивидуално.

# 124
  • Мнения: 9
Здравейте,
Сестричката ми е бременна в девети месец, терминът й е на 5 октомври. Още няма окончателно име за малката. Дали според ден и час на раждане може да се избере име, което да увеличи късмета й? Вярно, че темата засяга по-вече номерологията, но все си мисля, че и фън шуй има нещо общо.

# 125
  • София
  • Мнения: 2 019
Изборът на име няма отношение към фън шуй. Към китайската метафизика обаче, се отнася, както фън шуй, така и бадзъй (китайска астрология). Изборът на правилен ден и час на раждане може много силно да повлияе върху късмета на човек. А ако детето се роди примерно през ноември, ще повлияе и на родителите му. Има голяма вероятност те да се разведат, ако няма някаква защита.

# 126
  • Мнения: 0
Здравейте,четох четох и се обърках по отношение на зоните в жилището...ако може някой да ми отговори дали правилно съм разбрала...от входната врата (при влизане остава зад мен)го разбирам както е квадрата с 9те зони най-левият(горе) ъгъл е богатството,най-десния брак,център здраве и т.н.Нооо не мога да разбера защо тогава се дават примери за богатството(поставяне на предмети)(това го видях тук във форума още в първите теми,както и в много сайтове) за  югоизток след като зависи от входната врата?При мен къщата изглежда ето така:
                               север
                  спалня   кухня   баня/тоалетна

запад         спалня   хол       коридор           изток
                                      (тук е вратата)

                                   юг
Незнам дали ще разберете не мога да обяснявам  Blush

Последна редакция: вт, 10 сеп 2013, 00:51 от cvete_999

# 127
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте,четох четох и се обърках по отношение на зоните в жилището...ако може някой да ми отговори дали правилно съм разбрала...от входната врата (при влизане остава зад мен)го разбирам както е квадрата с 9те зони най-левият(горе) ъгъл е богатството,най-десния брак,център здраве и т.н.Нооо не мога да разбера защо тогава се дават примери за богатството(поставяне на предмети)(това го видях тук във форума още в първите теми,както и в много сайтове) за  югоизток след като зависи от входната врата?При мен къщата изглежда ето така:
                               север
                  спалня   кухня   баня/тоалетна

запад         спалня   хол       коридор           изток
                                      (тук е вратата)

                                   юг
Незнам дали ще разберете не мога да обяснявам  Blush

Първите теми са озаглавени просто Фън Шуй, защото сме обсъждали кой какво е прочел в книгите. След това разбрахме, че написаното в  повечето книги е силно опростено и изопачено, и за това  добавихме "класически" към заглавието. Относно т. нар. "поп фън шуй" има мнооого обяснения в интернет. В блога към темата можеш да прочетеш за  основните школи
Що се отнася за сектора на богатството, във фейсбук писах, че този месец е на юг.

# 128
  • Мнения: 2 069
Шоши, какво ще кажеш за тази книга?
http://www.book.store.bg/p42351/kitajska-astrologia-chast-1-zvez … -ani-pesheva.html

Имаш ли представа до колко подробно е написано за Четирите стълба?

# 129
  • София
  • Мнения: 2 019
Не мога да кажа. Не съм прочела нито една книга по астрология, започнах веднага с курсове.
Мога да кажа абсолютно категорично, че от книги астрология няма да научиш. Може да прочетеш някоя да се запознаеш с терминологията. За да можеш да правиш хороскопи ти трябват много курсове и много практика. На теория е едно, но на практика се получават толкова много нюанси, че са нужни години изследвания.

# 130
  • Мнения: 2 069
тогава излиза, че темата е излишна  Rolling Eyes....

# 131
  • София
  • Мнения: 2 019
Защо да е излишна?
Темата не е отворена с цел да се провеждат курсове онлайн. Целта е да се получат отговори на конкретни въпроси.

# 132
  • София
  • Мнения: 2 019
Който се интересува от астрология може да се включи към първия урок, безплатен е
Така можете да разберете удобен ли ви този начин на подаване на информация, харесва ли ви начина на преподаване, интересна ли ви е материята.

# 133
  • Мнения: 7 746
Шоши, какво ще кажеш за тази книга?
http://www.book.store.bg/p42351/kitajska-astrologia-chast-1-zvez … -ani-pesheva.html
Имаш ли представа до колко подробно е написано за Четирите стълба?

ходила съм на първото ниво и беше само сметки, почти без никаква интерпретация
ето това са курсовете по тази книга
http://www.hanlin.hit.bg/

за 4те стълба Алмейс прави курсове, тези са китайска астрология
подобно е, но не е същото  Peace

# 134
  • Мнения: 1 110
Честичко надничам с интерес в темата. От няколко дни съм на вълна ремонти и кухни. Попаднах и на този материал, който ми се струва доста полезен и интересен http://fengshui.newage.bg/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B0.html  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт