Красиви като писани яйца, ще са НОЕМВРИйските деца! Тема №5

  • 20 253
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14
стефaни, beborankaa, благодаря за отговорите Hug. На мен ми остава просто да чакам, явно тук нещата по-бавно се случват Thinking.

# 61
  • Мнения: 5 468
Момичета , събирам от нета стихчета за племенницата ми и попаднах на едно много хубаво който иска да го прочете

Скрит текст:
ВСИЧКО ЗНАМ ЗА ТЕБЕ, БЕБЕ!  (Мая Дългъчева)
 
Днес татко ме гушна и радостно рече:
”В корема на мама живее човече.”[/i][/color]
newsm45 така ме разчувства... страхотно е!


Ladybug, слагам ти щъркел срещу ника с розово вързопче на 1 страница. Честито!!!
Така искам и на мен да ми кажат пола newsm78

Последна редакция: чт, 25 апр 2013, 13:23 от vampiriana

# 62
  • Мнения: 107
Just me... относно серклажа.. Миналата година ми правиха хистероскопия. 3 седмици след нея забременях. Беше неуспешна бременност, в 23 г.с. една нощ получих силни контракции и за час- два от тях получих и 2см разкритие, бебето тръгна да се ражда и не оцеля понеже беше малко. Сега доктора държи да  направим  серклаж. Четох,че от такива манипулации като хистероскопията,както и от кюретаж(а мен след раждането ми направиха 2 за да изчистят добре плацентата) шийката може да се е травмира. И по принцип е възможно при последващи бременности това да се повтори. Май го наричат цервикална недостатъчност. По принцип не е скъсена доколкото знам, но преди имах много контракции и се очаква и сега да имам. Simple Smile   този път се надявам да няма изненади   Simple Smile
Видяхте ли магазина за бременни
http://shop.danet.bg/categories.php?CategoryID=217

Последна редакция: чт, 25 апр 2013, 14:02 от luz de la luna

# 63
  • Мнения: 8
Just me,ако видиш сниимката ми, ще разбереш защо казвам стомахче-при мен издуването е в горната част на корема,явно стомаха ми е подут,но и сега отдолу като напира,още повече изпъква.  newsm53
Като чета как е в чужбина ,май нямаме право да се оплакваме от нашето здравеопазване,поне за майчиното и детското здраве сме по-добре!

# 64
  • Мнения: 153
и аз да се запиша вампириана темата е върха много е сладурска smile3501 виждам че всеки прави фм това задължително ли е моя док нищо не ми е казвал ... Thinking.... Ladybug честити розови гащички ....ние пък с мм мислим да е изненада  Laughing другия път като ходя на лекар ще му кажа ако види пола да не ни го казва  Laughing  ... на мм братовчед му също чака бебе но те по принцип бяха в англия та като разбрала неговата че е бременна отишла на лекар казала че теста и е положителен и доктора казал легни тука на кошетката вдигни си блузата почукал по корема и казал ами честито бременна си  newsm62 та не се учудвам за какво става дума в чужбина естесвено тя си дойде и каза че бременноста ще си я изкара тук

# 65
  • Мнения: 8
Леле ,а на стихчето направо си заревах,толкова е истинско и по детски чисто че newsm45 newsm45 newsm45

# 66
  • Мнения: 1 073
Паулина, аз по гестограмата те изкарвам точно в 10-та г.с. ( 9-та и един ден Wink )
Скрит текст:

И за мен... за нас
Скрит текст:
Бебо си е екстра. Расте си и отговаря точно по овуто. Видяхме пак сърчицето. Док. каза "доволна съм", значи и аз съм. Кистата, която имах намалява. От 31мм, вече е 20. Структурата на това в което е бебо, (не знам какво е точно, много термини, обърках се  Mr. Green ) е добра, също и структурата на яйчниците. Спокойна съм като цяло. Убедих се, че всичко се случва мнооого бавно. Трябва търпение. Да не ви казвам, че на ранния скрининг съм чааааак на 21.05 и чаак 2-3 седмици след него пак при док.  Crazy Вчера си взех направлението за ЖК от ЛЛ. Уточнихме с док. къде да се запиша, даже ми даде "препоръка" (талон), защото е нейна позната и колежка в болницата. Но ще отида след празниците. Сега мисля малко да се отпусна и да не се притеснявам толкова.... ако мога Mr. Green
Промених си лентичката по О., както вървим за сега. И ще я променям с всеки преглед, какво да правя  Mr. Green А термин ще ми се води по цикъл, няма как - 23.11...

# 67
  • Мнения: 17
Хоп зАписче и от мене в новата темичка и да се връщам да си чета

# 68
  • Мнения: 2
Здравейте!
Vampiriana, страхотна тема Hug -много празнична!! Може ли и на мен парола за БГ снимка .
Аз вече имам резултат от БХС -всичко е наред, освен възрастовият риск 1 :230.
Аз съм на 37г. и сега се вкарах в някакви размисли: дали е задължителна амниоцентезата . Вие как мислите ?

# 69
  • Мнения: 837

ina_2013
http://www.moetodete.bg/problemna-bremennost/amniocenteza.html виж за изследването дано ти бъда полезна

# 70
  • Мнения: 4
Стихчето е уникално, копира си го в дневника във ФБ. Много ми хареса:)

# 71
  • Мнения: 2

ina_2013
http://www.moetodete.bg/problemna-bremennost/amniocenteza.html виж за изследването дано ти бъда полезна
 
Благодаря , Стефани!









# 72
  • Мнения: 9
5 страници за половин ден ..браво бе
Вампи аз бях ти писала години ама не си видяла явно ,,аиде 6те ме добавя6 в др тема,,не е важно.

Ина4е днес бях наи накрая и се записах за тази ЖК пак видях бебето и този пат 40 мин. бях в кабинета,а на 4астно като си пла6тах за 10 мин ме претупаха. Бебето за 2 седмици пораснало 2 см по4ти ако не  съм обаркала ,сега уж 46мм.  ина4е ръце крака, а бе марда обръ6та се,,странно и яко Simple Smile 10 мин се въртя и после май заспа. Доволна съм ,,и на вас тези кадето не  сте ходили ,,пожелавам съ6то толкова доволни да останете.. само не ми стана ясно много за това ФМ и БХС, а бе като и казах ми пусна  изследване струва 54 лв,,това  е за Даун.отделно за кръвна група и там др нормални,и 4 снимки от ехографа..незнам какво е мерено.
Сега 4ао ви 6те ходя да се довъзползвам от хубавото време  newsm08

# 73
  • Мнения: 17
Момичета може ли да ми дадете и на мен паролата за снимките искам из да го разгледам и да сложа някоя и друга снимка та да видите какво е голям корем все едно съм в 6-7месец  Joy

# 74
  • Мнения: 107
малко по- нагоре обсъждате гестационните седмици. по календарите където се пише първия ден на последната редовна менструация, ми изчислява термин 24 ноември. Обаче на мен цикъла ми е на 24,а не на 28 дена.   http://www.calculator.bg/1/bremennost.html#imgl   този ми го сметна по друг начин и ми изкарва термин 20 ноември и мисля че е верният.
Simple Smile    ако е така, а мисля че е,  се вмъквам в рамките на зодия скорпион  Simple Smile  ехаа
Редактирах си малко текста, не че сега е по-разбрано

Последна редакция: чт, 25 апр 2013, 20:29 от luz de la luna

Общи условия

Активация на акаунт