САМО за фенове на Стивън Кинг! - 9 част

  • 33 108
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0

 ...какво ще кажете за тази, новата на Джон Сол...?


"Дом за разплата" се казва новата книга на Джон Сол:



Май излиза другата седмица. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 945
И аз съм в почивка от Кинг Grinning, чета някакъв трилър.
После ще започна Долорес, само хубави неща чувам за нея. Peace

В предната тема се заговори за "Играта на Джералд" и искам да споделя, че според мен това е може би най-извратената и мрачна книга на Стивън Кинг след "Гробище за домашни любимци".

Слагам я на първо място. Не знам защо така ми подейства тази книга. Rolling Eyes Едва ли ще се осмеля да я прочета пак.
"Гробището", с всичката лудост в нея, я възприех по-нормално.

А Джон Сол много  ми хареса (само Сенки съм чела, де), но ми харесва как пише - без излишни лиготиии(темата с децата го предполага), без разтягане на съдържанието. Жалко, че в Читанка има само тази негова книга.

Последна редакция: пт, 26 апр 2013, 07:25 от Izma

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
О, гледам, че дискутирате Играта на Джералд ... много ми е любима!  Mr. Green И наистина е супер изтрещяла, а това е много приятно за четене. Може би това наистина е най-извратената книга на Кинг, дори и То или Гробището не са такава извратения. Дори си мисля, че ако не бяха тези връщания в миналото или разни присъстващи щеше да е още по-зверско.

Изма ние с теб се преследваме, т.е аз те преследвам. И аз съм планирала прочитане на Долорес, че не съм я чела, а сега като казвате, че присъства в Играта, много ме заинтригува. Макар, че не помня никаква жена в мислите на госпожата, привързана за спалнята  Crazy

# 18
  • Мнения: 11 528
Ох, успокоявате ме, явно не ми е чак толкова изнежена нервната система, а просто книгата действа психарски и на другите  Mr. Green
Не знам кой е Джон Сол, отивам да се образовам по въпроса.

# 19
  • Мнения: 2 318
  bouquet за темата!

# 20
  • Мнения: 2 805
Цоп в любимата ми тема  Heart Eyes
Кали  Hug

Скоро четох Долорес и я препоръчвам с две ръце - супер е книгата!

От Играта на Джералд си спомням една част как си измъкваше ръцете и ...какво се случваше - чела съм я преди 6-7 години и още настръхвам от  Sick - много описателно и сравнението -
Скрит текст:
като кора на портокал
- не мога да забравя.

# 21
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Да не ви изпусна   bouquet

# 22
  • Мнения: 403
Препоръчайте ми с какво на Кинг да продължа чела съм само
Скрит текст:
"Годината на върколака" и "Тъмната кула 1" (предстои ми "Тъмната кула 2"
  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 4 903
Sparks, лично аз бих ти препоръчала да спреш да четеш Кулата, защото авторът ти е съвсем непознат. Повтарям се за стотен път в темата, за което се извинявам на останалите, но за мен Кулата е апогеят в творчеството на Кинг и като такъв би следвало да се оставя за "десерт". Тази поредица е за "черешка на тортата", наречена творчеството на Стивън Кинг.
А "Годината на върколака" я определям като книга за колекционери - не е нищо особено, но за истинските, страстни фенове на Кинг е задължително притежанието й.
Аз ти препоръчвам да започнеш с:
1. Четири след полунощ
2. Живата факла (или другото й заглавие "Подпалвачката")
3. То
4. Гробище за домашни любимци
5. Капан за сънища
6. Дума Ки
7. Сиянието
8. Зеленият път

Точната последователност не е задължителна. Но ако след тези книги прецениш, че Кинг е "твой" автор, сама ще искаш да продължиш с всичко останало, което е писал.
А Кулата - за накрая!

# 24
  • Мнения: 306
Привет банда!

Аз ви поизтървах малко, защото тези месеци ми бяха много натоварени и само трупам книги за четене.
След прочетените коментари обаче, вече нямам търпение да поръчам "Играта на Джералд" и да я метна. Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
Ооо, щом не си я чела, Кингче, мятай я задължително! Уникална е, ще ти хареса страшно.

Аз сега съм на Филипа Грегъри, но след нея - ще захапвам Долорес. Не съм чела Кинг от няколко месеца и вече не издържам.

# 26
  • Мнения: 403
Kally May, отново си ми много полезна както винаги   bouquet
Скрит текст:
възхищавам ти се за това, че знаеш толкова много за книгите на Кинг

# 27
  • София
  • Мнения: 4 903
Kally May, отново си ми много полезна както винаги   bouquet
Скрит текст:
възхищавам ти се за това, че знаеш толкова много за книгите на Кинг

 Blush Това е така само за нещата, които ме интересуват.
В други сфери хич ме няма  ooooh! .
А най-големият експерт кингвист е deadface  omm . Аз и срещу него да тичам, пак няма да го стигна.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 009
Здравейте, другарчета  Hug
Продължавам да си препрочитам "Тъмната кула" и ми носи все такова огромно удоволствие. Между томовете се разсейвам с една авторка на криминални романи, която открих едва миналата година - Тами Хоуг. За моя изненада жената пише доста прилични трилъри. Казвам изненада, защото първата нейна книга, която прочетох, беше комплект с някакво тъпо женско списание. Бях го купила поради липса на друго на морето, а си намерих друг автор за четене.
И да ви подсетя, че наближава "Пролетният базар на книгата" – от 28 май до 2 юни. Започвайте да спестявате  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 403
Kally May, отново си ми много полезна както винаги   bouquet
Скрит текст:
възхищавам ти се за това, че знаеш толкова много за книгите на Кинг

 Blush Това е така само за нещата, които ме интересуват.
В други сфери хич ме няма  ooooh! .
А най-големият експерт кингвист е deadface  omm . Аз и срещу него да тичам, пак няма да го стигна.
По твоя препоръка си взех "Капан за сънища" . Дано ми хареса....

Общи условия

Активация на акаунт