„Съла”/ Sila /-(С участието на Джансу Дере и Мехмет А. Алакурт) - Тема 3

  • 124 109
  • 745
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 241
Димана, Господ дал с пълни шепи, ама за Бедирхан.  Simple Smile ние само гледаме.  Sad

Честит празник на града ви!

Диме, благодаря за кафенцето и агата!

Аз гледам и се чудя на Есма ханъм. Никога не е работила, само разглеждаше списания и излизаше по магазини и заведения, как изведнъж стана бизнес дама? Какво прави в холдинга, не разбирам, ама плете интриги.
Дилавер и той ходеше с потури и се чудеше кого да опука, и той начело на упр. съвет.
Много било лесно да въртиш бизнес, пък аз още нямам холдинг  newsm78

Извинявайте, ама с хърв. сб не ми върви много гледането и се разсейвам, не се дразнете.
То всъщност и Съла не знам как стана толкова зряла жена, веднага след като навърши 18 г. И тя начело на холдинга, и стайлинга си смени, пък как отглежда Бедирхан, никакъв проблем, само отвреме-навреме го приспива. Той май сам се отглежда.

Гледаме приказка. И най-добре да не обръщам внимание на детайлите, а да се съсредоточа върху Боран ага, нали така, дами?  Grinning Grinning Grinning

# 481
  • БГ
  • Мнения: 78
Димана  Hug - честит празник на Плевен!  Peace
Добре,че ме подсети та да дръпна една жица две верни дружки плевенчанки - няма да минат тънко - ще черпават и те!

Много е хубава приказката нали? И само колко символика съдържа.Боран е планината, ранената газила - Съла,влюбването на Боран,бягството на Съла и връщането й. Мъката му по Съла и какво ли не още - пречистващата вода,розите,пролетта и съживяването на природата.Нямам насита да я гледам,но и я слушам.Така нежно я разказва таткото на бебока.

Вале Hugте турските гранд дами в повечето случаи нещо са учили,ама като се оженят не работят.Но за Съла си права,тя обаче си имаше чичо Кенан и Емре!
Гледай си Агата - там е истината! Joy Joy Joy Joy

# 482
  • Мнения: 162
Цитат
Аз гледам и се чудя на Есма ханъм. Никога не е работила, само разглеждаше списания и излизаше по магазини и заведения, как изведнъж стана бизнес дама?

По наследство - мъжът й спечели дело срещу Съла и придоби част от холдинга, а след това него го убиха в затвора и така Есма като негова наследница придоби дялове в холдинга.

Дилавер благодарение на Есма като съдружник, влезе във фирмата.

Цитат
То всъщност и Съла не знам как стана толкова зряла жена, веднага след като навърши 18 г. И тя начело на холдинга, и стайлинга си смени, пък как отглежда Бедирхан, никакъв проблем, само отвреме-навреме го приспива. Той май сам се отглежда.

Ами живота не те пита кога да те направи зряла дали на 18 или на 50 - а обстоятелствата те правят зряла.
 При положение, че хората които са я отгледали и които тя приема за родители, починаха при катастрофа, тя нямаше друг избор, освен да поеме фирмата и задълженията им, а тази нейна отговорност към тях, я накара да избяга от Мардин. И тук не става въпрос дали може или не може, а ТРЯБВА да поеме фирмата, да поеме отговорноста.
А що се отнася до новия й стайлинг - тя просто си върна истанбулския стайлинг, т.к. реално тя е израсла там. Стайлинга й от Мардин всъщност не е присъщият й.

А отглеждането на Бедирхан си е показано страхотно, а Боран и Съла са представени чудесно като грижовни родители. Едва ли някой от зрителите очаква да гледа 15 серии как сменят памперса на Бедирхан, подмиват го, кърмят го и го преобличат.


Публикуваните снимки на Димана са показателни за грижовността на Боран.

В крайна сметка акцента във филма е друг и Съла е героиня която е представена като жена ангажирана с обществена кауза, а не жената домакиня.
Надявам се, че ни си разочарована от това, че не я видяхме да готви и да мие чинии и да премита терасите - а и не видяхме да пере гащите на Боран - кой ли го переше?!. 



Последна редакция: ср, 15 май 2013, 13:07 от Mar-Mil

# 483
  • Мнения: 3 241
Mar-Mil никак не съм разочарована. Не гледам Съла, заради метенето и готвенето. Много ме развесели.  Joy
Всичко, което обясняваш, ми е понятно, само че стана много изведнъж, без подготовка и съответното образование.
Само за стайлинга не си права. Съла се обличаше като момиче, дънки и потничета, а сега е с костюми и токчета, това имах предвид.

Ще послушам Димето и ще си гледам агата!  Simple Smile Там няма за какво да спорим, нито да се чудим.  Simple Smile

# 484
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 485
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 486
# 487
  • БГ
  • Мнения: 78
"Империята отвръща на удара" Crossing Arms Joy - отмъщението на Съла, ама йок - не й се осъществи пъкления план да накара Боран да страда!
Гълъбчета се върнаха при шефа си,  точно както и тя в бъдеще винаги ще се връща при него!

# 488
  • Мнения: 849
Благодаря ви за поздравите. Навън по улиците е една младост. Всички училища имат почивен ден за празника и децата от всички възрасти са по улиците с балони, захарни памуци, свирки, весели, щастливи, усмихнати. Драго ми става на душата като усещам тази млада енергия. Голямо веселие е в Плевен днес.   Party Time  ura Popcorn smile3502

А сега още един Боран за нас, а не само за Бедрихан.

http://www.tvpaket.com.mk/foto/1929-2013-02-16-12-27-28#

Написаното  може да сте го чели, но аз си го постнах пак, защото в Македония също си припадат по МАА.Аз исках да постна снимка № 8, обаче не ми се получи и затова целият линк, пък и информация някаква има. Ако повтарям нещо ме извинете.

Последна редакция: ср, 15 май 2013, 14:07 от dimana-nova

# 489
  • Мнения: 162
Цитат
Всички училища имат почивен ден за празника и децата от всички възрасти са по улиците с балони, захарни памуци, свирки, весели, щастливи, усмихнати. Драго ми става на душата като усещам тази млада енергия. Голямо веселие е в Плевен днес.    ura 

Димана, с какво е свързана днешна дата, за да бъде обявена за празник на град Плевен  newsm78

# 490
  • Мнения: 3 241
  "црнокосиот убавец со длабок поглед"

тази снимка ли хареса, Димана? Много ти благодаря за постнатия линк, има какво да се гледа и чете.
Mar-Mil е по-сериозна от мене, пита за празника на Плевен, а аз се захласнах по МАА  Simple Smile Е па сакуван йе!  Simple Smile

Но съм готова и аз да науча за празника.

Последна редакция: ср, 15 май 2013, 14:59 от ValentinaP

# 491
  • Мнения: 162
Валя, по тази снимка е нормално да се заплесне човек... Joy

Но  тази дата ми е интересно с какво е свързана, та Плевен празнува - нито е някакъв църковен празник, нито нещо в исторически план ми идва наум  newsm78

Димана, хайде задоволи любопитството ни  bouquet

# 492
  • Мнения: 849
Валя, по тази снимка е нормално да се заплесне човек... Joy

Но  тази дата ми е интересно с какво е свързана, та Плевен празнува - нито е някакъв църковен празник, нито нещо в исторически план ми идва наум  newsm78

Димана, хайде задоволи любопитството ни  bouquet


Празникът на Плевен не е свързан с историческа дата, а с възстановяване на дългогодишно правения преди 09,09. Пролетен плевенски пананир, който винаги се е провеждал през третата седмица на май. От 2001 г. с решение на Общинския съвет на гр. Плевен се решава 15 май да бъде обявен за празник на Плевен и тази традиция да бъде възстановена. Настроението е празнично, малко панаирско, но има организирана богата културна програма и площадни концерти.

В исторически план преди празнувахме, а и сега датата 10 декември - освобождаването на Плевен от едно присъствие/знаете кое/ и винаги се празнува годишнина от Плевенската епопея, обърнала хода на Руско-турската война. Тогава всички церемонни са свързани с историята и се прави тържествена проверка пред Мавзолея в Плевен.

Ето и снимка на мавзолея в Плевен



Ето и снимка на панорамата"Плевенска епопея 1877"

Последна редакция: ср, 15 май 2013, 16:37 от dimana-nova

# 493
  • Мнения: 849
Скрит текст:
  "црнокосиот убавец со длабок поглед"

тази снимка ли хареса, Димана? Много ти благодаря за постнатия линк, има какво да се гледа и чете.
Mar-Mil е по-сериозна от мене, пита за празника на Плевен, а аз се захласнах по МАА  Simple Smile Е па сакуван йе!  Simple Smile

Но съм готова и аз да науча за празника.

Вале, снимката, която ми харесва е под тази постната от теб. Не мога да я публикувам, нещо не ми се получава, но и харесваната от теб е супер!  bouquet

# 494
  • Мнения: 849
Днес е международен ден на семейството!
Прочетох го някъде, но дори и да не е така нека се налюбуваме на "нашето семейство"









И един ага за разкош

Общи условия

Активация на акаунт