Отговори
# 75
  • Мнения: 14 654
За мен това детенце е напълно нормално. Изглежда жилаво и пъргаво. Много е сладко Simple Smile

# 76
  • Мнения: 2 149
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200354671341218&l=c17d0114c1
Tук по-ясно се вижда колко е слаб. Всъщност по-скоро някаква идея да имате на какви храни да наблягаме? Не яде полуфабрикати от типа чипс, зърнени пръчки, вафли не му даваме много-много. Единствено прегрешение е голямата му любов към бонбоните от типа лукчета, дражета всякакви, близалки, но и тях ограничаваме. Яде моркови, плодове яде с удоволствие. Просто се храни с малки количества и все се надявам да му дойде апетит най-накрая. Лекарят спомена за отвара от коприва, или ментов чай преди ядене.

# 77
  • Мнения: 9 990
Детето дори не изглежда слабо. ooooh!
Не наблягай на нищо...

# 78
  • София
  • Мнения: 1 783
Чаено момиче, остави детето на мира  Laughing. Радвай му се! Не му вгорчавай живота с ужасни отвари и  втренчения си притеснен поглед.  

# 79
  • Мнения: 10 547
И после да му викат джибре като ти на племенника си ли?

# 80
  • Мнения: 2 149
И после да му викат джибре като ти на племенника си ли?
Нали се сещаш, че никога не бих го нарекла така, лично него! Имам предвид, че не бих го обидила на глас. Той е много хубаво и талантливо момче, но е пълен, благодарение на МД, КФС и т.н., с които учениците се тъпчат. А понеже аз съм дебела жена, която по време на пубертета бе просто по-пухкава, но знам какво е ужасно да си по-дебела от останалите, пък макар и в границите на приличието, не ми се мисли той как се чувства сега... И все пак не му пъхам бургерите и дюнерите в устата.

Последна редакция: чт, 09 май 2013, 15:11 от Чаено момиче

# 81
# 82
  • Мнения: 21 817
 Остави на мира това прекрасно изглеждащо дете Laughing Изобщо не е слабо. За децата е нормално ръчиците и крачетата им да са като клечици - и моето е такова, само дето е над горната граница на ръст за момичета и носи 32 обувки. И баба и непрекъснато упилква колко е слабичко.
 
 Не си създавай зорлем проблем и най важното,-  не внушавай на детето, че е неестествено дребно и слабо. Надявам се, че не чува тези ваши опасения. Да го подтискаш ли искаш?

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
детето е напълно съразмерно и изглежда добре. Притесняваш се, защото го сравняваш с другите.

# 84
  • Мнения: 14 654
Чаено момиче, вече взе да ме дразниш! Как да се чувства сега, та това дете е на 4, сигурно се чувства съвсем добре, но бъди сигурна, че ако започне да се чувства зле заради ръста си, то точно ти ще си виновна, защото ще му набиеш комплекса, че е нисък! Не се съмнявам, че ще го сториш.
Егати, нормално и сладко дете си има, а ще му дава отвара от коприва, за да порасте. Лекарят ти е казал това, само за да те разкара, защото си му надула главата с глупостите си. Давай му млечни продукти и месо, плодовете и зеленчуците са гарнитура.

# 85
  • Мнения: 2 149
Хихихи, добре! Истината е, че лично аз много го обичам и не ми дреме дали ще е висок, слаб, нисък...бих се притеснявала ако е дебел само. Засега няма такива изгледи, явно е. Абсолютно толерантна съм като личност, или поне се старая да съм такава. Проблем се яви единствено, когато го хвана висрус с повръщане и разстройство, защото наистина няма  много запаси и едно боледуване го прави прозрачен, малко е стряскащо. Лапа иначе цитруси, та пушек се вдига, месо обича, всичко яде всъщност. Може би е обмяна на веществата, знам ли.
Благодаря за линка с композиторите, вече си отдъхнах съвсем! Не се бях замислила какви бяха като ръст масово, и въпреки, че Рахманинов ми е от любимците, моят син ще е от австрийската школа, и без това музикален го раздава.  Joy

Последна редакция: чт, 09 май 2013, 22:04 от Чаено момиче

# 86
  • Мнения: 252
Чаено момиче,освен всичко което са ти казали до сега ,че детето си е напълно нормално искам и аз да те окуража.Моята дъщеря също е родена декември и е почти нормално да са дребнички на фона на повечето деца,защото повечето са по-големи от тях.И моята дъщеря от бебе е под нормите по измислените таблици,ама нито ми изглежда слаба,нито има проблем с развитието,та да седна да се притеснявам излишно.И тя като Дидо-хапва си често и по малко,ами приех ,че просто е такава.Аз например съм била същата на нейната възраст-много нисичка ,обаче доста пухкавка.После изведнъж съм спряла растежа на килограми и съм започнала само на височина да дърпам.Изведнъж в първи клас се оказа ,че от "бушончето",което беше най-нисичко,станах втора по височина и много слаба,каквато си останах и до днес.Остави детето да се развива  Hug ,а ако след време  Hugръстът все още те притеснява винаги може да го запишете на волейбол или баскетбол ако има желание детето.

# 87
  • Мнения: 3 167
И аз съм на мнение, че детето е с нормален ръст и килограми.

Има вариант за по-висок ръст, но никак не е здравословен и не се знае какви заболявания, рак и други усложнения може да се получат в бъдеще.

Ако му даваш да яде много месо, телешко и пилешко от онова вносното, американското, то е бъкано от хормони на растежа, ще влезе в групата на акселерацията много бързо.

# 88
  • Мнения: 9 990
Аз правя едно последно включване, и то е по темата не толкова за ръста на детето, колкото за вида му на "слабичко". Детето Не е слабичко. Но след като чух вайкане за такова дете, че е слабичко, вече спирам да се учудвам на масата ходещи бизони-деца по улиците. Явно повечето родителки си мислят, че децата им са слабички и ги захранват подобаващо. И явно е мода на нормалните деца да им се вика слабички, щото са в явен противовес на едричките. Средно положение да няма.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 104
 Е, хайде сега открай време по наште ширини охранено дете = на здраво дете. И да, детето на авторката от показаните снимки изглежда слабичко, но и здраво и жилаво. Аз напълно я разбирам, защото при всяко разболяване съчетано с липса на апетит и не дай Боже разни стомашни проблеми децата ми добиват доста стряскащ вид, което се дължи на липсата на запаси. Може би заради това е толкова важно малките деца да са една идея по-пухкави, за да могат на насмогнат на детските болести. Или поне в миналото е било така  Thinking . Днес например ми направи впечатление как на площадката доста стройни майки водеха бебета с висящи бузи - обръщам внимание защото моите никога не са изглеждали така дори в най-ящните си периоди. Да не говорим, че моите младежи се закачаха с две госпожици с по една глава по-високи от тях, но пък по-млади с няколко месеца.
  Чаено момиче, просто приеми детето си, такова каквото е и не го сравнявай с другите. И нещо друго, щом яде всичко /аз за жалост нямам този късмет/ може да му даваш и по-калорична храна. Зеленчуците и плодовете щом ги яде с охота да са по между другото за витамини.

Общи условия

Активация на акаунт