Лоши отношения

  • 11 749
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Не винаги смяната на дома е съпроводена с негативни емоции - би могло да е обратното . Да отидете на по - добро място , в по - хубав квартал , където да сте по - щастливи и спокойни .
Не виждам драма , честно . Ако имота е ваш , с парите от продажбата бихте могли да купите идентичен имот в близост . Тогава отпада притеснението с детските градини и т.н. да не говорим , че това е несериозен мотив - колко време все пак децата ще са на градина ?
Прекалено си се настроила на мрачни теми - не било лесно преселението , човек правел грешки ... това са думи на страхлив човек . Човек , който не желае да вземе живота си в ръце . Не ми се сърди , казвам го с най - добри чувства .
Ако имота не е ваш и изнасянето е свързано с отиване под наем ... да кажем , че разбирам притесненията ... донякъде  Rolling Eyes
Колкото до Швейцария - аз живея там в една част от годината , имаме дом и т.н. Но не се прехласвайте  ... не е чак толкова прекрасно   Joy

# 16
  • Мнения: 182
Елия, разбирам всичко което си написала. Сигурно и аз бих отговорила така. Но не става въпрос за страх, а за разум в този момент. Имотът е мой, няма да съм под наем, но му трябват пари да се стегне. И ми трябва прилична сума Simple Smile Освен това тук всичко ми е наблизо-работа, училище, градина...а там се налага пътуване.
Благодаря за коментарите, всички имате право. Продължавам да мисля, трябва да сигурни, каквото и решение да вземем.

# 17
  • Мнения: 19 525
Повярвай - нервите и спокойствието ти са по-важни от всякакви неудобства свързани с пътуване, пренасяне, ремонти и т.н. И подобни роднински кооперации, където уж живеели близки хора никога не съм ги харесвала! Всеки да си знае дома и отговорностите, защото след години ето какво се получава.

# 18
  • Мнения: 326
Мож еби нервите и проблемите не са ти дошли прекалено все още.Защото човек като го натиснат наистина, като си отвори очите и не му се става..тогава това колко е удобно всичко не го интересува. 
Аз направо се ужасявам да живея на едно място с цялата рода.И без това сме много наблизко  ooooh! И неговите, и моите роднини са ни през няколко улици и блокове.Та това ми се струва ужасно и ще изпуша по някое време ,а какво остава да с ами пред вратата на стаята.

# 19
  • Мнения: 654
Някой много иска ,,мръсното бельо"да се развява из темата.
Момичето сподели това което сметна за нужно.
Човек има нужда да си изплаче мъката,дори и да знае,че ще му се присмеят.
Вие какво предлагате да пишем ? Thinking

Иначе....кофти ситуация.
Дано намерите приемливо решение.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Човек се адаптира на ново място, ремонтира имот, но колкото и да са тези главоболия, са нищо в сравнение с дългосрочните нерви, които ще изхаби да живее с хора, които не харесва. Веднъж като се  преместиш, после ще се чудиш защо си си причинявала стария живот. Пари се изкарват, ремонт се прави, но нервите и здравето не можеш да си ги върнеш. По-добре си ги откупи.

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Роднините са като планински пейзаж - колкото по-отдалече ги гледаш, толкова по-добре изглеждат Mr. Green
Е, това ми хареса - много точно казано!  Peace

# 22
  • Мнения: 182
Роднините са като планински пейзаж - колкото по-отдалече ги гледаш, толкова по-добре изглеждат Mr. Green
Е, това ми хареса - много точно казано!  Peace

Много готино, наистина... Joy Развасели ме

# 23
  • Мнения: 182
Мож еби нервите и проблемите не са ти дошли прекалено все още.Защото човек като го натиснат наистина, като си отвори очите и не му се става..тогава това колко е удобно всичко не го интересува. 
Аз направо се ужасявам да живея на едно място с цялата рода.И без това сме много наблизко  ooooh! И неговите, и моите роднини са ни през няколко улици и блокове.Та това ми се струва ужасно и ще изпуша по някое време ,а какво остава да с ами пред вратата на стаята.

Не са цялата рода/и Слава Богу/ само една малка и неприятна извадка  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 2 156
Да улучиш съседи в България си е направо лотария -
нов дом , нови съседи , нови .....

# 25
  • Мнения: 4 965
Да улучиш съседи в България си е направо лотария -
нов дом , нови съседи , нови .....

Така е. Никой не ти гарантира, че на новото място ще имаш по-свестни съседи, ако не става дума за самостоятелна къща /тогава не бих го мислила/. Но с далечни роднини е същото - те са просто едни лоши съседи. Ако не си "мешате много капите", не би следвало да ви пука. Не е задължително изобщо да се общува с комшиите, били те и роднини. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
на съседите можеш да им теглиш една на ума си, дори не е нужно да си на повече от "добър ден", докато роднините са по-зле от брака - с нелюбим мъж/жена можеш да се разведеш, ама с роднините няма начин. Макар, че понякога човек е по-близък със съседите, отколкото с роднините.

# 27
  • София
  • Мнения: 16 126
Това го знам, но тук е домът ни, живота ни. Тук се родиха децата ни, изгледахме ги....Едно такова преселение не е лесна работа, 
Живота ти е само един и трябва да си го изживееш добре.Струва ли си заради някакви тухли да си тровиш нервите?
Преселението е много лесна работа. Пиша от собствен опит - направих го сама, двете с брокерката ми. Бях в хубав блок, на елитна улица с отровни съседи и други екстри. Един ден се реших да действам - дадох задача на брокерката да го продаде и с парите да купим друго. Постепенно започнах да събирам багажи, да сортирам и да изхвърлям непотребното. Като намерихме купувач взехме капаро и си избрах друг апартамент. Дойде време за пренасяне - викнах си хамали /българи/, опаковаха мебелите с фолио, натовариха подготвените от мене кашони на камиона и ни настаниха на новото място. Преди това 2ма мои колеги направиха козметичен ремонт.
Бях сама с дете, плащах и за всяка услуга и винаги имаше желаещ да ми помогне. Ако ти имаш мъж и роднини от мъжки пол е още по-лесно.

# 28
  • Мнения: 2 156
Така е , когато си готов на стъпка и знаеш , какво искаш и ти "стиска".

# 29
  • София
  • Мнения: 16 126
Така е , когато си готов на стъпка и знаеш , какво искаш и ти "стиска".
Стискаше ми заради дъщерята. Не приемах 90 год. стара мома да и вика "циганско копеле като майка си", да ни залива с мръсна вода на входа, да хвърля боклуци в количката на бебето.
Стискаше ми и заради мене - да си подбера сама мястото за живеене. Да имам пари и да си избера апартамент, според моите изисквания. А иначе и до сега да си живуркам в сянка, студ и мрак. Ама в "елитна сграда на аристокатична улица".


Общи условия

Активация на акаунт