ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да я победим заедно! Тема №10

  • 55 221
  • 751
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 293
Ivanova13, правилно ти е казал доктора, 3 кг. на месец са здравословно отслабване и гарантирано, че няма да има йо-йо ефект. А относно дозата, ти сама казваш, че при 1000 мг си имала ефект, значи сега при 1500 е гарантиран

# 286
  • Мнения: 1 668
Ivanova13 , ти ако махнеш ориз картофи, бяло брашно и сладкото ще сваляш по много повече от въпросните здравословни 2-3кг. Махни и диня-та от плодовете и се приготви за поне 5 кила

# 287
  • Мнения: 89
Ами от 1000мг резултата е на 7 месеца Simple Smile Килограми нямах време да започна да свалям ,затова се надявам наистина да има ефект.Най-големия ми проблем е да свикна да се храня нисковъглехидратно,защото обожавам сладко и картофи,но здравето е най-важно,а живот и здраве ми се иска и второ детенце,а с тия килограми и нередовен цикъл ще е мъка ако не се взема в ръце!Мерси и успех на всички в тази борба!

# 288
  • Мнения: 89
Ivanova13 , ти ако махнеш ориз картофи, бяло брашно и сладкото ще сваляш по много повече от въпросните здравословни 2-3кг. Махни и диня-та от плодовете и се приготви за поне 5 кила


Ехеее,аз ако свалям по 5кг на месец значи за....я да видим.....7 месеца ще стана егати гаджето Simple Smile А дано,ама надали Simple Smile

# 289
  • Мнения: 1 668
Ми аз преди не можех да отслабна от ни една диета... Ходих дори на иглотепария. Изкарах 1 месец на диня и череши. Карах 90 дневната. луда работа. Седях си гладна и дебела дълго време. Сега ми откриха тази гадост и поне разбрах, че качвам от тъпия инсулин, който произвеждам в несметни количества. Та като махнах храните, които описваш (това на практика е всичко, което е с висок гликимичен индекс и стимулира производството на инсулин) и 5 кила заминаха за 2 седмици. Сега въведах обратно ориза и картофите, че коремчето ми изглежда ужасяващо след (7-8 свалени сантиметра и неприбрана кожа). Та сега се притесних как ще изглеждам ако продължавам да свалям със същите тепмове... Та така. Ако ИР е единствения ти проблем, от който пълнееш със сигурност 5 кг ще сваляш.

# 290
  • Мнения: 89
Ами и аз като теб не отслабвах от никакви диети,винаги съм била дебела.Имах едно сваляне на килограми преди 7-8 години.Тогава ми изписаха Диане 35 заради ужасно нередовния ми цикъл.Когато почнах да ги пия започнах и да правя коремни преси за да направя нещо с тия кг.Постепенно почнах да правя по 600 на ден въпреки,че още бях дебела,но може би в комбинация с двете за около година свалих 25кг кажи-речи.Пих хапчетата близо 3 години като всяка година ходех на лекар,но като ги спрях и покрай стреса в работата и бебеправенето....леле майко...не само ги върнах ами и отгоре!СЕга съм решила да съм сериозна и дано скоро се похваля с резултати като повечето от вас!Успех момичета!

# 291
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Свалянето на 5кг на месец може да е опасно за здравето.Лекарите препоръчват бавно отслабване.Ако не се лъжа до 10% от началното тегло за една година. Е аз за 5 месеца свалих 9 кг от 69 и доктора като ме видя се стресна леко.После в следващите 9 месеца ги наваксах че и отгоре ама си заслужаваше Whistling
Аз няма с какво да се похваля изобщо даже.Мислех утре да си направя обременяване,но днес цял ден съм на един пакет бисквити и постоянно притичване до 00 та резултатите кой знае какво ще покажат ooooh!

# 292
  • Мнения: 1 668
Pospalancho, нали не пишеш това сериозно. По-големи глупости не. Бях чела скоро. Имаме заболяване, което сериозно се влияе от кг, а ту твърдиш че един100 кг човек трябва да сваля 10 кг годишно!?!?

# 293
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Богиня не го твърдя аз, а лекарите Peace Все пак рязкото сваляне на кг може да е опасно,защото в организма се натрупват много вредни в-ва и това може да увреди бъбреците и др.органи.Освен това в началото сваляш по 5 кг ама след 2-3 месеца едва ли ще сваляш по 5 на месец.Тялото ти свиква с режима и се самонастройва.Да състоянието ни сериозно се влияе от кг,но това не означава,че трябва да свалиш 50кг за една година.Общо взето начина е да си променим живота и хранителните навици и то да е за цял живот.Стъпим ли крачка встрани и нещата се връщат постаро му.Аз съм пример за това.Като исках да забременея свалих бързо кг.Сега пак не ям всичко,но си позволявам понякога сладко и не само че не мога да отслабна въпреки, че съм на 2х500 метфогама ами след като спрях да кърмя почнах и да качвам. ooooh!

# 294
  • Мнения: 1 668
Съгласна съм, че рязкото отслабване не е полезно. Но все пак има изключително голямо значение дали човек стартира от 120 кг и гони да свали 30 кг за година (25%) и това да си 55 и да се стремиш да свалиш 10% от теглото си или 5.500 кг. И не... Няма да ти откажат бъбреците в първия случай, но е много вероятно бъбреците да са ти последния проблем ако свалиш 5.5 кг във втория случай. Да, съгласна съм, че промяната трябва да е за цял живот, но тук не говорим за това. Ето ще дам себе си като пример за да не генерализирам нещата. Аз сладко почти не ям (ще харна парче сахер 5 пъти годишно, но няма да се сетя да си купя шоколад никога, кафето си пия без захар), бял хляб (изобщо хляб) ям 2 пъти в месеца (като готвя пълнени чушки и пилешка супа) и макс още 2-4 пъти ако хапна някой хамбургер или пържено крилце и то ако няма наистина какво да ям. След 2 бременности + 2 кърмения + заседнал начин на живот резултата беше 96 кг живо тегло. До тук всички диети пълен провал. Сега тотал съм свалила от лятото насам 7 кг. Сега с диетата махнах тези малки количеснва захар + тези количесва бял хляб + диня, картофи, ориз, алкохол и свялям. Но както виждаш те пък и не са кой знае колко, че само от липсата на калории да сваля тези кг. Да 5 кг за 2 седмици са много и върнах ориза и картофите, че да не си докарам някоя беля, но не мисля, че трябва да свалям по 9 кила тази година, 8 другата и 7 третата, че да стана 70 кила. Истината е, че да - хапчетата ни помагат, но ако не се вкараме във форма ще си ги пием цял живот. Т.е. ако не се утървем от тая гадост за 1-2 години шанса да се отървем изобщо намалява драстично. Имам приятел, който вече 10 години си пие метформина и лежи на кълката, че не е полезно рязкото отслабване... Аз предпочитам да направя каквото трябва, пък да става каквото ще. така че всеки си преценява. Ако за един 10 от 100 кг са рязко отслабване за година, то за мен 30 от 100 ми се виждат добре (и дай боже всеки му). Това имам предвид.

# 295
  • Мнения: 1 849
Инсулиновата резистентност е метаболитно заболяване, което се явява стрес за организма. Едно рязко отслабване би стресирало и без друго изтощения метаболизъм още повече! Лекарите препоръчват в рамките на 6 месеца теглото да се намали с 10% - това е щадящия начин да се отслабне и това дава най-добър ефект! Peace Ако човек е 120кг, това означава, че за година той ще намали теглото си с около 24кг, което се равнява на 2кг. месечно  Grinning . Това е здравословно отслабване! Разбира се може да се изтощи от гладуване и да свали 50кг, но дали това ще има здравословен ефект? Мен лично ме съмнява! Да не говорим за йо-йо ефекта, който ще настъпи поради забавения метаболизъм, за уврежданията, които може да се нанесат на стомаха, бъбреците, черния дроб, жлъчката, сърцето и т.н... Но всеки преценява за себе си!
Аз започнах от 84кг., сега съм 70кг., а идеалните ми килограми са 60-65кг., но първата ми цел е да стигна 65. Това е резултат, който съм постигнала за почти 2 години и последните ми изследвания са почти перфектни.  Peace Не се притеснявам от факта, че ще ми трябва още една година, за да постигна целта си. Wink

# 296
  • Мнения: 1 668
От 10% годишно станаха 20%. Този процент звучи много, много по-добре и със сигурност ще се присъединя към това твърдение.

И кой и къде говори за гладуване?

# 297
  • София
  • Мнения: 1 040
Момичета,не мога да се справя с умората.От скоро пия Нормаглик.Постоянно съм като парцал,до обяд някак се справям,но после трябва да полегна.Какво да правя? Дайте съвети.

# 298
  • Мнения: 4
Здравейте, след направено обременяване с глюкоза с резултати 0-4,5 , 60-6,3, 120-6,00 ми назначиха изследване на ИРИ резултат 16,16 при норма до 17. Ендокриноложката ми обясни, че това е гранична инсулинова резистентност,тъй като резултата на глюкозата на 120 минута трябва да е близък до тази на 0 мин. а инсулина нормално да е между 8 и 10. Изписа ми метфогамма по половин сутрин и на обяд и цяло хапче вечер, но нищо не каза за постепенно увеличаване на дозта а виждам, че повечето го приемате постепенно. Има ли някой с подобен проблем и дали може това да се регулира само с правилно хранене.

# 299
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Здравейте, след направено обременяване с глюкоза с резултати 0-4,5 , 60-6,3, 120-6,00 ми назначиха изследване на ИРИ резултат 16,16 при норма до 17. Ендокриноложката ми обясни, че това е гранична инсулинова резистентност,тъй като резултата на глюкозата на 120 минута трябва да е близък до тази на 0 мин. а инсулина нормално да е между 8 и 10. Изписа ми метфогамма по половин сутрин и на обяд и цяло хапче вечер, но нищо не каза за постепенно увеличаване на дозта а виждам, че повечето го приемате постепенно. Има ли някой с подобен проблем и дали може това да се регулира само с правилно хранене.
Трябвало е по време на обременяването да проследите и инсулина.На гладно е на горна граница и наистина е добре да се посвали малко.Можеш да опиташ само с диета и след 3 месеца да пуснеш пак ИРИ на гладно.Ако е паднал,значи диетата има ефект.Ако решиш обаче да пиеш хапчетата почваш с половинка или едно вечер и постепенно увеличаваш дозата.Аз вкарвах по хапче на седмица и за 3 седмици стигнах дозата,която ми е предписана. Peace

Общи условия

Активация на акаунт