ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да я победим заедно! Тема №10

  • 55 099
  • 751
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 61
Мерси за отговора   bouquet

# 346
  • София
  • Мнения: 11 767
Момичета да се отчета, след посещение на ендо, изписаха ми Метфогама 3X500 Mg. Каза че доста лоши са ми резултатите и да пия Метфогамата и диета и спорт. Притесни се от резултатите на 120 мин и каза че е възможно да имам проблеми с черния дроб, натиска ми корема и каза че  има някъкъв проблем но не знае какъв. Гледа и щитовидната, каза че е уж е нормална но ми назначи и изследвания за нея, утре отивам и пускам и нея. Засега това пия си Инофолик + Метфогама от днес.

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 20:39 от maceto85

# 347
  • Мнения: 9
Здравейте,
днес си направих обременяване с глюкоза, но ми прави впечатление, че на моите изследвания инсулина е с различни референтни ст-ти. Към края на седмицата ще се видя с ендокринолога си и ще обсъдим този момент, но ми се иска да чуя и вашето мнение.
Стойностите ми са следните:
глюкоза 0 - 3 /3.05-6.38/
глюкоза 120 - 2 /<7.7/

инсулин 0 - 12.89 /3-17/
инсулин 120 - 28.24 /18-276/
Принципно ме притеснява ниската КЗ, понякога правя и хипогликемични кризи. Това бе и една от причините да си направя изследването. Предполагахме, че ще имам висок инсулин, но пък според тези ст-ти, всичко е ОК.
/надявам се да не ме накарат да повторя изследването, че едва устисках до 120мин с тази ниска захар/

# 348
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Валин трябвало е да те боцнат и на 60 мин за да добиете представа колко се покачва инсулина.А кр.захар е направо убийствена Shocked Повтаряне на изследването след 6 месеца минимум Peace А за референтните всяка аборатория си има различни според метода на анализ Thinking
maceto85 иди на друг ендокринолог.Как пък от инсулина разбра за проблем с черния дроб леле мале.Казах ти и преди има ИР,но чак пък доста лоши резултати айде бе.Май колкото лекари толкова мнения ooooh!
Нещо яхнах метлата май Rolling Eyes

# 349
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Момичета, когато спортувате, преди това хапвате ли нещо по-калорично? Притеснявам се с тази диета и при физическо натоварване да не направя някоя беля?  Hug

# 350
  • Мнения: 9
Pospalancho, благодаря !
Не знам ... все още съм в чуденка – рових се назад из темата и наблюдавам, че при всички референтните ст-ти при 0 и 120 мин не се различават, сиреч инсулина трябва да се помества в еднакви граници, а при мен излиза, че при 120мин задължително трябва да е с по-високи нива. Иначе за 60мин нямах назначено проследяване, нямам представа защо.

# 351
  • Мнения: 1 849
valin, без тази стойност изследването е било малко безсмислено.  Peace Вижда се, че имаш ир, но не се знае дали е в лека форма или в тежка и съответно ще ти изпишат метформин без да се знае дали е наложително да го пиеш.  Rolling Eyes
Bell@, каква точно ти е диетата? В най-лошия случай можеш да получиш хипогликемия.  Laughing Но ако имаш добър хранителен режим, това няма да се случи! Peace

# 352
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Bell@, каква точно ти е диетата? В най-лошия случай можеш да получиш хипогликемия.  Laughing Но ако имаш добър хранителен режим, това няма да се случи! Peace

Диетата ми е нисковъглехидратна, като съм свела въглехидратите до минимум. Въпроса ми обаче е дали преди тренировка трябва да хапвам нещо въглехидратно, за да избегна хипоглекимия?  newsm78

# 353
  • Мнения: 9
valin, без тази стойност изследването е било малко безсмислено.  Peace Вижда се, че имаш ир, но не се знае дали е в лека форма или в тежка и съответно ще ти изпишат метформин без да се знае дали е наложително да го пиеш.  Rolling Eyes

Ами ако си бях направила труда да ви прочета преди да направя изследването, щях да искам и на 60мин, но... Предполагам, че ендокринолога ще ми изпише Сиофор, поне така ми сподели в предварителния разговор. Аз пък се притеснявам как ще реагирам на него с тази ниска захар. Има ли някоя от вас, която да е била с толкова ниски ст-ти на КЗ и да е започнала прием на Сиофор/Метформин?
P.S. Можете ли да ми препоръчате добър ендокринолог във Варна?

# 354
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте момичета! Как сте?  Hug  bouquet
Аз се включвам с едно питане. Най-накрая се записах на фитнес и тренирам с инструктор, два пъти в седмицата, вчера ми беше втория път. Той ми изготви някакъв режим, който не знам колко ще е полезен за нашето заболяване:
Закуска - 1 кофичка кисело мляко с 50 гр. овесени ядки
Втора закуска плод по избор, за предпочитане по-киселичък.
Обяд - 150 гр. Пилешко месо/филе/, телешко, риба и салата по избор
Втори обяд - пак същото
Следобяд - плод по избор без банан
Вечеря същото като обяда
Ако ми се хапва нещо след 19 ч. само плодове и кисело мляко, вода по 2 литра на ден. Тъй като аз не обичам овесени ядки, се преборих на закуска да си ям пълнозърнеста филия с месо или краставица, и за вечеря половин филия или 1/4, заради метформина, защото ми дразни стомаха.
Това според вас подходящо ли е за нашето състояние?
Тренировките ми са на цялото тяло, тренирам бавно, за да не ми става лошо и съм доволна, защото натоварваме всички мускулни групи. Засега ще съм два пъти в седмицата плюс един ден тае бо, тоест тренировките стават 3 пъти седмично. Има ли нужда от корекция режимът на хранене и тренировъчния също? Благодаря  Hug

# 355
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
tina, според мен хранителния ти режим е добър, само плода бих изпуснала аз лично. А какво значи втори обяд, два пъти ли се обядва  newsm78

И за тренировките да те попитам, тъй като аз правя сама без инструктор, какви упражнения правиш и правиш ли кардио? Колко време продължава тренировката ти? Хапваш ли нещо преди да отидеш във фирнеса или се придържаш строго към диетата.

Извинявай за многото въпроси, но съм на тази вълна сега и ще ми е полезно да обменим инфо. Ако искаш може и на лично да ми отговориш, за да не спамим излишно темата.

# 356
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
tina, според мен хранителния ти режим е добър, само плода бих изпуснала аз лично. А какво значи втори обяд, два пъти ли се обядва  newsm78

И за тренировките да те попитам, тъй като аз правя сама без инструктор, какви упражнения правиш и правиш ли кардио? Колко време продължава тренировката ти? Хапваш ли нещо преди да отидеш във фирнеса или се придържаш строго към диетата.

Извинявай за многото въпроси, но съм на тази вълна сега и ще ми е полезно да обменим инфо. Ако искаш може и на лично да ми отговориш, за да не спамим излишно темата.

Според режима, който ми е изготвил, се яде 5-6 пъти на ден, но малко количество, през 3 часа някъде.  Аз обмислям да се свържа с моята докторка, която е еднокринолог-диетолог да видим какво ще каже тя, най-добре с нея да комуникирам в това отношение, че нещо му нямам много вяра на този човек.
Относно тренировките - първо започвам със загрявка - за мен 5 мин. на колело, може и пътека, но аз предпочитам колелото. След това правя упражнения за гърди, след това за гръб, след това за бицепс, трицепс, след това гирички, след това за крака, накрая завършвам с коремни преси. Той каза, че е добре след тренировката да имам и половин час кардио, но аз се притеснявам, че ще ми стане лошо и затова още избягвам кардиото и ще правя в събота отделна тренировка тае бо. За момента още нямам тренировъчна програма, но може би по-нататък ще имам.
За храненето преди тренировка - 1 час минимум преди тренировка. Аз хапвам пълнозърнеста филия хляб с нещо, трябва да бъде въглехидрат. Може някакво десертче с мюсли или нещо такова, ядки също, защото те дават енергия. Все пак съм ходила само 2 пъти, а се навивам от години, но сега има фитнес срещу входа на блока ми и затова най-накрая се реших  Laughing

# 357
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Охх, и аз съм същата. Ако знаеш от колко време се каня да почна да спортувам и все не намирам достатъчно мотивация. Сега обаче съм решила да почна сериозно, ако не друго поне някое кило да сваля. Имам 5-6 кила, които от няколко години ми пречат и се чудя как да се отърва от тях. Аз си взех от аптеката едни добавки Л-карнитин, които спомагат за топенето на мазнини и за това гледам да правя повече кардио, отколкото други упражнения. Притеснявам се да не ми стане нещо заради инсулина, но ще почна постепенно да натоварвам организма. Дано постигнем добри резултати  Hug

# 358
  • Мнения: 1 849
Диетата ми е нисковъглехидратна, като съм свела въглехидратите до минимум. Въпроса ми обаче е дали преди тренировка трябва да хапвам нещо въглехидратно, за да избегна хипоглекимия?  newsm78
Мисля, че трябва да пробваш тренировка без храна преди това. При мен лично няма хипогликемии, откакто се храня нвд. Преди това умирах след тренировка.  Rolling Eyes А пък ако не се чувстваш добре, хапни нещо ниско-въглехидратно и/или мазнини преди това и белтъчини след това. Примерно 100гр. ядки или сирене/кашкавал/месо/риба и т.н.  Peace
Тина, режима ти е добър за здрав човек!  Peace За хора с нашето заболяване ми се срува, че най-добре е човек да се храни 3 пъи на ден ниско-въглехидратно.  Wink

# 359
  • Мнения: 8
Хора как стигнахте до тренировки изобщо и колко времеви отне да се стабилизирате. Нямам висока захар, но инсулина ми излезе по - висок на натоварване с глюкоза. Проблема е, че се чувствам перманентно зле. Получавам сърцебиене, не спя вече цяла седмица. Будя се от глад по цяла нощ, треперя. Ако ям плод или някакъв въглехидрат получавам криза. И от извара не ми е добре, от сирене също.Само зеленчук и то трудносмилаем като сурова чушка с леща например ме държи малко повече и не треперя. Такива цяла кофичка мляко? Тва при мен не става, ако изям повече от половин кофичка пак е много. Ако ям много зле ми е (явно го активира), ако ям малко пак не става. Не мога да функционирам като хората. Пишкам цяла нощ по няколко пъти. Лекарката каза, че може да се случва при хиперинсулинемия. При горна граница 45, моя беше 57....едндокринолога каза, че не съм за хапчета и ме прати при диетолог - лекар. Бях там говорихме....направихме меню...и тъкмо се зарадвах, че вече не треперя толкова и пак започнах да огладнявам през час и да се влача едвам. Това някога ще спре ли? За спорт не мога и да си помисля, едвам ставам от леглото. Пък за секс да не говорим, за такова не ми се и мисли. Най - кофтито е, че лекарите казват, че си внушавам....не било толкова зле според резултатите, как така не съм спяла? Еми ок, ама на мен ми е зле. Преди седмица получих 3 - 4 кризи за една вечер и от тогава съм зле. Май и изварата и млякото ще спирам, само чушки ли да ям?.  Не мога да изляза от вкъщи, на час ми къркори стомаха. Понякога ям и докато ям той си къркори, се едно не слагам нищо. Но храната е много малко и не знам пък колко време ще издържа така...има няма 1000 калории, може би малко повече. Ядки ям, от тях съм ок. Не съм спала вече 5 - та нощ като хората. Тъкмо съм по - добре и айде пак през 30 мин ми стърже корема и сърцето бие в главата, явно някакъв адреналин се излива да компенсира безсилието. От ориз, картоф, алкохол, плодове, правя хипогликемични кризи. От сирена, млека и овесени ядки до час и се едно нищо не съм яла.....безсилие и глад. Аз съм човек, който тренираше редовно и съм поемала по 1500 - 2000 калории на ден и си се чувствах добре. (или поне така съм си мислела)

Последна редакция: сб, 30 ное 2013, 03:33 от novak78

Общи условия

Активация на акаунт