Отговори
  • Мнения: 125
В Детската градина таксата за близнаци беше с намаление за втория близнак. В училище, обаче всички такси ги вземат като за едно дете. Продължава ли предимството и има ли такъв документ? Ако някой знае, моля да изпрати линк

# 1
  • Мнения: 125
Не съм се изразила правилно. В училище таксите са като за две отделни деца. Предимството не продължава ли и в училищна възраст?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 842
varq, какви такси в училище имаш предвид?

# 3
  • Мнения: 55
Може би говориш за такси в частно училище? Ние сме в такава детска градина - Увекинд, там си има отстъпка за второ дете, провери всичко със счетоводителката им.

# 4
  • Мнения: 125
Става дума за държавно училище. При записването на децата ми поискаха по 25 лв за дете. Има всякакви текущи такси нататък. записах ги в първи клас, но ми кяазаха, че досега са нямали такава практика, единият близнак да е с половин такси? Има ли някъде документ?

# 5
  • София
  • Мнения: 12 228
varq каките ми са подготвителна в училище. Да кажем държавното училище е безплатно, за такси ако броим купон за стола си плащам цялата сума. Събират се понякога някакви пари за вода примерно или подарък за коледа, също съм си плащала цялата сума. Вече на допълнителните занимания, приложни, айкидо , музика някои ми направиха намаление за втората, други не. Но държавното обучение е безплатно, всички допълнителни разходи, които се получават няма как да има закон, които да намалява таксата.
Да допълня и тук в ДГ , при две деца второто е 50 процента намаление, но ако имате три, първото е 50 процента намаление, второто 75 процента, а третото 100 процента, става въпрос за София. Счита се от момента на раждането на третото дете. Споделям го защото наскоро имаше дискусия във фейсбук и явно не всикчи директорки на ДГ в София обръща внимание на това.

Общи условия

Активация на акаунт