Отговори
# 45
  • Мнения: 109
Близначе, честит рожден ден. Много здраве и любов и лека бременост до края  newsm59.
Пина за изтръпването и за схващането аз пия МАГНЕ Б 6.
Момичета, аз купих всичко, без шишетата, не мога да се ориентирам колко шишета ще ми трябват поне първоначално, при положение ,че не знам дали ще имам кърма ?

# 46
  • Мнения: 681
близна4е, Честит рожден ден! Желая ти пари и рози и много нови пози! Бъди щастлива във всичко, което правиш!

Как ще го търсите тоя педиатър? Аз нямам идея.

# 47
  • Мнения: 2 237
Много сте мили  Heart Eyes Ако ви кажа любимия как ме събуди сутринта  Mr. Green Ставам аз и в просъница над мен виждам да стърчи...ми сещайте се. И вика "Мила, ние ти честитим рождения ден" Joy Поне една панделка да му беше вързал  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 89
За какво ти е тая панделка , само да губите бреме да я махате  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 96
Близначе,Честит Рожден Ден!Поздравявам те с една песен,игнорирай музиката,ако не ти харесваhttp://www.youtube.com/watch?v=u7rXFo-93Xo&list=PLF880518118D2F011 Grinning Тортичка няма да откажа,откога не съм опитвала... Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 1 318
Изборът на педиатър не е лесна работа. Аз съм с по-голямо дете и педиатър имам. Доволна съм от нея, за късмет тя ни е и семеен лекар.
Освен, че педиатъра трябва да е добър /четенето на мнения за педиатри във форумите помага много/, според мен и локацията е важна, т.е. педиатъра да практикува възможно най-близо до дома, да прави и домашни посещения /не всички педиатри имат такава практика, въпреки, че въпросните посещения се заплащат/. Аз предпочитам /обикновено в сезон грип-пик/ докторката да дойде вкъщи и да прегледа детето, вместо да се сдобиваме с още една китка вируси, докато чакаме пред кабинета.
Също така не върви да живееш в Драгалевци, а педиатъра да е в Левски Г. Една приятелка така си избра педиатър от Левски Г /Глезотийке, това е твоят район, ще разпитам как се казва, бил голямо име сред педиатрите/, при положение, че живее в Красна поляна, ами доста и бе трудно до другият край на София, аз не бих направила такъв избор, ако ще и Д-р Рос да е.
Татяна, аз мисля да нямам кърма и да си купя 6 шишета- 2 малки и 4 големи за едно бебе. Дори идват много.
Аз се прибрах преди малко, ходих на църква, опашката беше доста голяма, но успях "да свърша работа".

# 51
  • Мнения: 681
Ох, най-страшната ми мисъл, освен тази за недоносчетата е, че докато пъшкам от болки в корема, в стаята ще нахлуват разни тетки да ми мачкат гърдите и да ми дават противоречиви акъли. Аз на мъжете не съм позволявала да се доближат до тях...

Една приятелка умишлено си избра педиатър по-далечко, за да може да ходи с такси, вместо да тича с детето на ръце.

# 52
  • varna
  • Мнения: 871
Добър ден и от мен   bouquet
Близначе, първо честит рожден ден! Много здраве, щастие, да те слушат домашните и един хубав беб да ти се роди, когато трябва newsm59 Иначе ти съчувствам за болките, и мен ме морят отдавна, ама стискам зъби, какво да правя, и ограничавам движенията, колкото и да не ми се ще  Cry
Момичета, какви са тия турски нощници, някакъв линк може ли newsm78 Тези дето ги е пуснала Пина са хубави, обаче са дебел памук, някак си не се виждам на 35-40 градуса с такава.

# 53
  • Мнения: 2 237
fly2, ти осмисли деня ми  Mr. Green Благодаря Simple Smile


Аз педиатър ще избера през юни. Сандалка ми беше препоръчала тука един мед. център до нас, та от там.

herairness, и аз гледам да лежа повече, ама и то омръзва Sad Но днеска определено ще лежа. Макар че ме боли някъде около дебелото черво. Дали може да е от ягодите, които ядох вчера ?  Thinking

Джине, това "мисля  да нямам кърма" ми хареса  Mr. Green И аз като теб мисля да нямам. И сега брой след колко минути ще ни анатемосат  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 11 747
Пина за изтръпването и за схващането аз пия МАГНЕ Б 6.

Много ти благодаря за вниманието! За схващането знам, че магнезий, ама за изтръпването не помнех, а се обсъждаше от няколко човека в темата, ама мен като не ме вълнуваше... ще го пробваме (то всъщност ще е за мъжа ми).

Хера, и аз това си мисля за тия нощници, че са от дебел плат, па макар и с къс ръкав. Към по- тънки съм се насочила аз. Класически, с копчета отпред и така.

За педиатър аз вече питах нашата семейна лекарка и тя се съгласи. Страхувах се да не откаже, че и тя е с много пациенти, чак си бях намислила какви преговори да водя  Embarassed  но тя взе, че от раз се съгласи. Много е близо до нас, на 3мин пеш е и ще си ходя с количката, тя ще идва и така - прави домашни посещения. Много ми олекна като се уговорих с нея, че беше тежък въпрос.

И на мен ми се ще да нямам кърма  Sad  Ох, като дойде реч за кърмене и направо ми иде да се гръмна. Все пак ще си дам зор, ако тръгне работата ще се прежаля за 4 месеца - май така реших  Thinking  Представяте ли си накрая да се разкърмя, да ми хареса, да се овълча и аз една ми ти амбициозна кърмачка, да мятам цици по масата и по градинките и така да изкарам 2-3 години?!  Thinking  #Crazy

# 55
  • Мнения: 681
Не, пина, ще прощаваш, но не си представям  Joy И аз съм на този акъл.

Наистина повечето от първескините не са подготвени за цялата емоция и не могат да знаят предварително как ще реагират. Все давам пример с моя приятелка, която до края на 3 м си подновяваше часа за аборта, беше обявила как на втория месец след раждането се връща на работа и няма никакво намерение да кърми, а после си изкара 2 г. майчинство в пълна мизерия, но в абсолютно щастие.

Все пак си мисля, че това на мен не може да се случи.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 318


Джине, това "мисля  да нямам кърма" ми хареса  Mr. Green И аз като теб мисля да нямам. И сега брой след колко минути ще ни анатемосат  Mr. Green
newsm43
Пина, ако това стане, директно те пращаме в ЛЛЛ Peace
Аз пък първият път исках да кърмя, да си гледам детето сама и планирах някакво си майчинство с години. Нищо от изброеното не стана, провалих се с кърменето, веднъж не излязох с другите майки на площадката /това май беше грешка, защото сега в редките моменти, в които детето е свободно и пожелае да си играе "долу" е абсолютен аутсайдер/, вместо това с една приятелка с бебе, колкото моето изкарахме цяло лято на вилата с мента и мохито, а на 10ия месец, връщайки се на работа се чувствах преродена.

# 57
  • Мнения: 11 747
Аз щото имам някой- друг случай, по съвсем други поводи, дето съм си мислила, че и почти заричала, че на мен това не може да се случи, пък после се е случвало и още как!   Laughing  Сега ако започна да кърмя денонощно до абитуриентския бал и да стрелям с пистолети  (   #2gunfire  ) по нежелаещите - честно, няма да го преживея!   Joy

# 58
  • Мнения: 681
пина, никво заричане! Нали знаеш, че Господ обича да праща изпитания именно на тия, дето се заричат...

А на ония, които те гледат лошо, докато ти блажено кърмиш в парка и в кръчмата, ще им дадеш ли и те да си цокнат, да видят колко е питателно?

# 59
  • Мнения: 11 747
Докато цокат питателна амброзия, аз ще назидавам с лекции, а който не слуша внимателно ще получава перване по главата с показалка  Simple Smile

Искам да се извиня предварително на момичетата запалени по кърменето! Аз уважавам всеки избор, само напоследък моя евентуален избор не получава нещо уважение, което ме натоварва, чувствам обществен натиск и това ме прави цинична, създава ми някакво напрежение. Ще видим в крайна сметка, след два месеца.

Общи условия

Активация на акаунт