Любители на кучета - 37

  • 52 185
  • 759
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 21 321
Гери, много съжалявам за мопси.  Hug

малката лисичка, голдъните имат 2 генетични заболявания - дисплазия и глаукома.
Преди да се развъждат е задължително да бъдат изследвани за да се предпази бъдещото поколение.
Съмнявам се майката и бащата да са изследвани, но това е една друга тема...

Скрит текст:
   


Ето го, див и щастлив от вчерашната разходка Grinning

Разкош!  Heart Eyes


Благодаря ти отново за информацията   bouquet
Не знам дали са изследвани,но доколкото мернах таткото от терасата беше страхотен на външен вид.
Сега доколкото разбрах ще трябва да поразпитам за родителите първо какво им е състоянието и ако реша да го взема палето (пък вече го искам) трябва да ми го дадат задължително имунизиран и с паспорт , така ли ?  newsm78

# 661
  • София
  • Мнения: 11 131
Генетичните заболявания не се виждат с просто око за жалост.

Относно паспорта и ваксините, ако е твърде малко няма да има ваксини...
По-скоро говори с хората да го задържат възможно най-дълго време, да не
го отбиват от майката толкова рано. Но ако са решили да го отделят няма
какво да направиш, освен да го вземеш и да му бъдеш мама ...  Wink

# 662
  • Мнения: 21 321
Генетичните заболявания не се виждат с просто око за жалост.

Относно паспорта и ваксините, ако е твърде малко няма да има ваксини...
По-скоро говори с хората да го задържат възможно най-дълго време, да не
го отбиват от майката толкова рано. Но ако са решили да го отделят няма
какво да направиш, освен да го вземеш и да му бъдеш мама ...  Wink
Чакам утре с нетърпение да видим какво ще ми кажат  Peace
А вярно ли е това за имената ,че трябва задължително да съдържа буквата "р" в името ?

# 663
  • София
  • Мнения: 11 131
Не.  Wink

# 664
  • Мнения: 372
Ая си научи името по-бързо, отколкото можех да го изрека.    Laughing

Гери, ужасно съжалявам за случилото се! Адмирации към решението ви, аз вероятно нямаше да имам сили.         bouquet

Киа, голяяяяма прегръдка! Винаги си много мила! И за Смърфче много помага, винаги помня доброто.       Hug         bouquet

# 665
  • Мнения: 21 321
Благодаря , ама много трудно с тези мъжки имена  Crazy

# 666
  • София
  • Мнения: 11 131
Лисичке, какво си измислила ?
Сподели.

# 667
  • Мнения: 21 321
Още нищо честно казано , гледам из форуми ,ако имате предложения ще се радвам да споделите   bouquet

# 668
  • Мнения: 10
здравейте аз съм нова тук и искам да попитам имам болонка на 59 дена и много гризе всичко което и падне дори ръката ми как да спра това newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy

# 669
  • Мнения: 555
Добре дошла  bouquet
Спира се със строго НЕ.
За хапането по ръцете може да се спре като скриеш зад пръста си малка кафена лъжичка. Когато загризе пръста ти ще усети неприятния допир с метала и постепенно ще се отучи.
За другите мебели и неща, които гризе помага само следенето и коригирането на поведението в момента на действие  Peace
Загризва кабел - взимаш кабела, посочваш го и строго казваш не. Така с всеки предмет, с който се пробва. Изисква много усилия, но после ще си благодарна. Аз 2 месеца виках "НЕ"  ooooh!
Сега обаче съм спокойна, за разлика от много стопани, че дори да я оставя сама в къщата цял ден няма да изгризе нищо  Naughty
Хубаво е също да вземеш пресовани кожени кокали. Внимавай да не са прекалено малки, защото може да го погълне и да се задави. Никога не оставяй кучето само с такъв кокал Naughty Много помага обаче за отвличане на вниманието, когато гризе мебели и други. Също така помага за по-бърза смяна на зъбите.

# 670
  • Мнения: 10
оо благодаря много  Wink Wink Wink

# 671
  • Мнения: 406
Срещу гризане помага и купуване на играчки за гризане, макар, че моята маймуна на 5месеца още се изкушава да гризе каквото не трябва, най сигурно е да няма достъп до неща които да гризе.Продават се и спрейове с които се пръскат предметите, но докато не израсте бебешкия си период няма спасение.

# 672
  • Мнения: 72
Момичета, дайте бърз съвет, моля. Чери, която не е обезпаразитявана вътрешно от миналата година по това време, днес на разходката следобед се намести 4 пъти да ака, но не пуска нищо освен 1-2 капки, не кръв.
След което си потърка кратко дупето в земята. Какво може да е? От 2 седмици пак хапва гранули, тя си ги пожела, досега проблем нямаше.
Да я водя ли на вет веднага или да чакам? И още нещо - дупето сега е леко мръсничко от търкането по поляната, да го измия, почистя с мокра кърпичка?

# 673
  • Мнения: 555
Аз нещо не разбрах newsm78 Капчици какво пуска?
И защо не е обезпаразитявана толкова дълго време? На 3 месеца задължително!
Има ли запек?
Дайте и обезпаразитяващо още днес. Няма смисъл от вет ако толкова време не сте давали хапче. Ако след хапчето отново има проблем, тогава бързо при вета Peace

# 674
  • Мнения: 224
Обади се на твоя лекар и го попитай.
Ако не е акала два или три пъти, без да броим опитите от тази разходка, да - има запек.
Предлагала ли си до сега прясно мляко в малки количества на Чери? Знаеш ли как реагира?
Почисти дупето с бебешка мокра кърпичка.
Смеси малко от гранулите с прясно мляко и ги предложи на Чери. Постарай се после да пие вода. Желателно е, но не е задължително. Резултат чакай или след около два часа и половина днес или утре сутрин. Прясното мляко в малки количества предизвиква разстройство при кучетата.
Такъв период имаше при нас в началото на пролетта. Този съвет ми е даден от вет.
Успех и пиши. Peace

П.П. Ако капките са воднисти, може да става въпрос за необходимост от изстискване на аналните сакчета. Това триене на дупето може да е опит на Чери да облекчи неприятното усещане.

Общи условия

Активация на акаунт