Любители на кучета - 37

  • 52 183
  • 759
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 91
Гери и ние сме с мопска,кака на 3 години и бебе на път,разбирам те и ти желая да намерите най-прекрасното малко и любвеобилно мопси възможно най-бързо  Hug

# 646
  • Мнения: 115
Алексче, вие как се сдобихте с мопката?

# 647
  • Мнения: 21 321
Скрит текст:
"Днес в РУП-Асеновград е било получено съобщение, че вчера в село Тополово лек автомобил „Форд Ескорт” е влачил вързано животно. При скоростна проверка полицаите установили, че вчера по обяд Райчо Иванов от същото село решил да накаже кучето си, за което се грижил, завързал го за теглича на автомобила си и влачейки го, го закарал и изхвърлил в близко дере в селото.

Днес кучето бе намерено с охлузвания по тялото - на границата между живота и смъртта. То е било откарано при ветеринарен лекар за оказване на медицинска помощ. Случаят е докладван на дежурния прокурор в Районна прокуратура- Асеновград и по него е започната проверка за установяване на данни за престъпление по чл. 325 б от НК. "
Нарочно не качвам линк, защото снимката е по-потресаваща от тази, която вече е качена в темата.
И този изверг носи името РАЙчо.  #2gunfire #Sniper
#
Лисичке, добре дошла! Доколкото разбрах, питаш дали да вземеш куче, което се полага на кучето-баща, чийто стопанин е твой колега. Директно отговарям - не го взимай прекалено малко, т.е. под 2 месеца. Не го взимай, ако няма нужните ваксини за възрастта и ако нямаш надеждна информация за здравето на родителите. Иначе рискуваш много.
Каквото и да решиш - успех!
Ако решиш да си вземеш бебето, чакаме снимки. Simple Smile

П.П. Гери, силна прегръдка, мила! Hug Sad

Благодаря ,Марта !
Не е на моят колега,на негова позната,да точно така ,кученце,полагащо се на кучето-баща искам да взема,ще изчакам до понеделник да видим какво ще стане.
Иначе голдъните имат ли определени здравословни проблеми?


Гери , прегръдка и от мен!  Hug

# 648
  • Мнения: 224
Иначе голдъните имат ли определени здравословни проблеми?

Тук има "мами", които ще ти отговорят от личен опит.
Аз намерих това: http://poneshto.com/?p=4038
От познати с голдита знам, че кучетата-родители не трябва да страдат от дисплазия, защото е наследствено.

П.П. Лисичка, допълвам поста си - според мен и това ще ти е от полза, тук са изредени болестите на голдъна и други важни неща при взимането на кученце:
Наръчник за бъдещи стопани

Последна редакция: сб, 08 юни 2013, 23:03 от marta1

# 649
  • Мнения: 21 321
Иначе голдъните имат ли определени здравословни проблеми?

Тук има "мами", които ще ти отговорят от личен опит.
Аз намерих това: http://poneshto.com/?p=4038
От познати с голдита знам, че кучетата-родители не трябва да страдат от дисплазия, защото е наследствено.

Благодаря ти , ще гледам да намеря инфо за родителите повече   bouquet

# 650
  • Мнения: 8 163
ГериHug Поздравявам и теб, и мъжа ти затова, че искате да си вземете друго куче, още повече от лицензиран развъдник. Няма по-голяма добрина и към вас самите, и към животинката, която ще вземете. Както и по-голяма благодарност към кученцето, което си е отишло така внезапно...

Ето ти линк към Националния киноложки клуб Мопс. В него ще намериш списък на лицензираните развъдници http://nkk-mops.com/ Дано бързо се намерите кученцето, с което се търсите!

# 651
  • Мнения: 21 321
Марта,отново благодаря,много полезна информация  Peace

# 652
  • Мнения: 555
Гери съжалявам за загубата ви  Confused Подобна ситуация, дори не искам да си я представям.
Мопсито е получило алергична реакция. При нас също се е случвало и затова сега ваксините ги слагаме по схема, в която бяса се отделя от другите и реваксинацията протича с много наблюдения след това.
Честно казано учудвам се, че ветеринаря не е успял да направи нищо... Аз лично бих търсила вината в него. Кучето не е било малко, тоест било е ваксинирано и преди това. Много е възможно да е объркал дозата.
Мопсовете като цяло са капризни и често реагират на медикаменти. От моята мопска съм виждала какво се случва при реваксинация с грешната ваксина... Но до такава крайност не бях чувала да се стига. Не искам да те връщам назад в случката, просто за мен вина носи изцяло ветеринаря! Не че това ще върне кученцето ти!!!
Виждам, че си се ориентирала правилно и си писала на точното място, за да потърсиш ново мопси. Мога само да ти стискам палци скоро да си имате бебе и да се похвалиш и тук  Hug

Марта, изверга са го хванали... не че това е успокояващо за кучето  Cry

# 653
  • Мнения: 2 286
   



Ето го, див и щастлив от вчерашната разходка Grinning

# 654
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Постриган Едко  Heart Eyes
Аз ще го водя да го ошутят в петък, че не се търпи вече от косми в къщи  ooooh!

# 655
  • Мнения: 28
Тоя изрод където си е влачил кучето го видях от новините и ме потресе. Сега като видях снимката с кървавите дири на невинната душа, направо ме накара да ревна.
Много съм чувствителна стане ли дума за малтретирани животни и винаги съм си мислила едно нещо, цял сценарий съм написала в главата си по темата - ако видя на живо, ако пред мен се случи нещо такова и имам възможност - трепя го на място тоя бацил, може да съжалявам след това, но няма да успея да е въздържа.
Наказанието било макс до 2г. затвор и 6 хилки или нещо такова, едно няма нищо. Тоя мазен плъх противен утре ще се възнесе, че е ненаказан и ще върже човек да влачи, щото нещо не му се е харесал..  
Не заслужават такива хора да живеят!

Гери, много тежко ми стана като прочетох. Много нелепа смърт, не зная какво да кажа.. Направо не ми се вярва. Браво за решението, малкото кученце постепенно ще запълни празнината. Няма да забравите, нито ще простите, но ще имате стабилна основа в/у която да стъпите, за да продължите напред.
Прегръщам те горещо  Hug  

# 656
  • София
  • Мнения: 11 131
Гери, много съжалявам за мопси.  Hug

малката лисичка, голдъните имат 2 генетични заболявания - дисплазия и глаукома.
Преди да се развъждат е задължително да бъдат изследвани за да се предпази бъдещото поколение.
Съмнявам се майката и бащата да са изследвани, но това е една друга тема...

Скрит текст:
   


Ето го, див и щастлив от вчерашната разходка Grinning

Разкош!  Heart Eyes

# 657
  • Мнения: 1 786
Аз пък искам да се оплача от вчерашната ти разходка . По принцип рядко го пускам да си игра е с други кучета в парка, защото или са твърде габаритни , или го ръмжат, понеже е момченце . Та вчера най-после попаднахме  на група малки кученце -  един пинчър, едно смеска между пинчър и нещо по-рошаво и една английска булдочка , която до скоро била мама и общо взето приличаше на бавно подвижна таборетка , ама много послушна и добричка . Та пуснах аз Чарли да си играе с тях . Той нито хапе, нито лае , само тича и подскача . Тая с пинчъра изпадна в паника ,че било мъжко и щяли да се скарат, а на мен изобщо не ми изглеждаше като да искат да се карат, просто се боричкаха . Реши да си го хваща , ама то не идва и тя изпадна в истерия "Ричиииии, абе ти чуваш ли , бе, целия квартал чува, само ти не чуваш, ела тука веднага  #Cussing out " Накрая го хвана , ама хем да си играели другите кучета, хем и тя седи там с него и те го обикалят  newsm78 . А пък Чарли като я чу как вика ми се набута в ръцете .

# 658
  • Мнения: 78
Джак - Ако съдя по реакцията на стопанката май си е взела пинчера просто за моден аксесоар  Naughty
Така да стресираш едно животинче от глупост е непростимо !  #2gunfire

# 659
  • Мнения: 411
Здравейте!

Препоръчайте нещо от личен опит за пиене, за възстановяване на кожата и косъма? Търся и такова с вит. Е и растителни мастни киселини. Кученка разви тежка форма на демодекоза и сега се борим. Cry Има ли някое куче от темата преболедувало от демодекоза?

Общи условия

Активация на акаунт