Кюретаж и забременяване след това - 44

  • 19 880
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 325
Благодаря момичета !!!  За мен е важно, че резултатите ми са ОК, защо не са ми правили за хламидия нямам идея  Rolling Eyes  Може и аз да съм ви заблудила , защото все пишех МБ..., но док каза, че е важно това изследване и държеше  да го направя.. Много е доволен  Peace

Точно такива горе - долу му бяха думите  Grinning
Това са доста опасни гадинки, които много вредят при бременност, а и не само. Могат да се качат към тръбите и нагоре и да направят пакости. Добре е преди бременност да се изследват, за да сте спокойни. Не е зле и половинките ви също да го направят. И не се оставяйте да ви заблуждата с всякакви други методи на изследване освен днк-то, защото не винаги дават точен резултат.

Даниии, моята интуиция хич я няма признавам си  Crazy  Hug

Ще правя и хормоните след 2-ия цикъл, не ме интересува колко струват, искам да съм спокойна, ако нещо не е в ред да вземам мерки  Peace

Днес щях да вляза в десета седмица. Утре с мъжо правим 7 години заедно... Вдругиден стават 2 седмици от аборта.
И аз сега щях да съм 10  Cry

# 646
  • София
  • Мнения: 1 740
Киф а в коя лаборатория ги пусна и каква е пробата която ти взимат, генеколога ли ти взе натривка?

# 647
  • Мнения: 2 325
 Аз ги пуснах тук http://unidiamed.com/ , в Благоевград е лабораторията и ми струваха 47 лв. Има и разни пакети гледам, може би после ще ги ползвам за хормоните  Peace

Пробата я взема гинеколога , качваш се на стола , а той какво точно прави не мога да кажа  Crazy
Един тампон  в епруветка е. И така - от сряда , чак днес следобед станаха готови.

# 648
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674


еййй момичета и аз бях за август   Sad  Sad  Sad


Хм вярно, че ника ти ми беше познат, но пък аз се задържах само до 13 г.с., а не помня в коя се включих, може би 9 или 10, така че малко постоях, макар че бях активна и там Sad термина ми беше 15 август - което е и рождения ден на баща ми и си мислях как ще му направя най-хубавия подарък. Уви поне засега лятно бебе не ми се очертава. Момичета дано се възстановите много бързо, като мен, че и по-бързо и по-добре Simple Smile


Може би се бъркаш нещо ,това е първата тема ,свързана с бременност , в която се включвам   Peace   Мисълта ми беше ,че термина ми беше август ,а освен теб май имаше и още момичета , които са били за тогава ..  не че има значение всъщност   Sad

# 649
  • Мнения: 2 965
Асти, дано мила! Praynig  Аз сега ще си направя МБ в събота, дано и там всичко е ОК! Иначе след първия Ц доктора каза, че яйчниците са добре, матка идеална (това му бяха думите), лигавица. Но мисля след 3-ти цикъл да го посетя , та да си каже мнението пак.  Какво си изследвала ти? (разбира се ако искаш да споделиш).

Киф, за изследванията за ЩЖ знам, че може и с направление от ендокринолог! Само антителата ТАТ и МАТ се заплащат! Така поне знам, тук аз си плащах всичко на ръка, но тове не е от значение все пак!  В началото след аборта и аз си броях седмиците... и си казвах.... сега щях да съм в еди коя си седмица. Sad Но вече спрях да броя, времето лекува малко или много! Живота продължава!
Випер, много гадно наистина това с инфекцията!  Sad Дано няма повече такива неприятности и мъжа ти да се е излекувал и да започвате с опитите!

# 650
  • Варна
  • Мнения: 858
А аз днес щях да влезна в 6-ти месец  Tired Но както и да е...няма да се скапвам  Peace
PivalHug незнам какво да ти кажа......с теб сме....  Hug
Рейни  Hug честито, да ти е живо и здраво бебчето   bouquet
Лин, страхотно е малкото, чак ми се прииска да го намачкам  Mr. Green
Вайпър  Hug наистина много гадно  Hug
Киф, браво за изследванията  Peace

# 651
  • София
  • Мнения: 1 740
След аборта съм правила само генетични изследване - кариотип за мен и мъжа ми. Иначе края на Януари, когато още бях бременна ми пуснаха цитонамаска, микробиология, пълна кръвна картина, урина и прочие всичко което е за бременна, а и токсоплазмоза. Т.к. моя аборт е по медицински причини поради хромозомен дефект аз няма защо да очаквам проблем с хормони, инфекции или друго и затова и лекарите логично не ме насочиха към други изследвания освен кариотипа. На последния преглед, като лекарката ми даде зелена светлина за бебе правене я питах дали да не пусна микробиология и цитонамазка, но тя каза, че като забременя ще ги пуснем Simple Smile дано е скоро значи Simple Smile

# 652
  • Мнения: 871
Astined, стискам палци да ни зарадваш  Hug


Ще правя и хормоните след 2-ия цикъл, не ме интересува колко струват, искам да съм спокойна, ако нещо не е в ред да вземам мерки  Peace

Имаш право на направление за изследване на полови хормони от гинеколог. Иначе в Рамус са 50 лв. От изследванията на щитовидната здравната каса ти поема само ТСХ и ФТ4.

Аз мислех да ги изследвам тази пролет, само чаках лелката. Исках да ги проверя, въпреки че се бях примирила, че за 2 години опити ако не стане, отиваме на ин витро. Имах завишен пролактин последно, но така и не го потретих.

# 653
  • Мнения: 2 603
Пивал, моите съболезнования  Hug
Скрит текст:
Знам как се чувстваш, мила, аз загубих първото си детенце, родено недоносено, пет месеца живя, всъщност дали има един месец в къщи, всичко останало беше по болници, първо докато си навакса 40 дни, после с него заедно по операции на главичката, та...накрая и ни заразиха с вътреболнична инфекция и получи сепсис...и...Колкото и време да мине, не се забравя, но с времето се приемат по друг начин тия жестоки "уроци" на съдбата. Аз бях и секцио, и трябваше да минат поне 2 години...едно време толкова разрешаваха, имах да се изследвам за причини и т.н., но след това родих доносено детенце, с което си имам други проблеми, там си "плащам" данък вследствие ваксини, или един Господ знае какво...но да ми е живо и здраво слънцето, то ми е изстраданото късметче. Трети шамар получих от съдбата с тоя мисед, десет години след втората си бременност, но вярвам, че един ден ще ми се усмихне щастието и на мен! Но на теб ти пожелавам скоро да ти дадат зелена светлина, и да се радваш на прекрасна бременност и здраво и доносено бебче  Hug

Асти, стискам палци скоро да ни зарадваш, и на всички момичета, които не чакат...да не дочакат гадната лелка, та да повлекат крак...я колко много сме станали в темичката, трябва да я пълним само с хубави новини и бебоци  Simple Smile

# 654
  • София
  • Мнения: 693
Леле момичета, какво правите?!?!? Толкова много сте изписали за 2 дена!   Shocked  

Със съжаление обаче виждам, че има ново попълнение сред нас. pival , много ми стана мъчно като те прочетох. Много късно и то лекарска грешка.  Cry А това с опората от децата е ужасно! И аз това чувах постоянно - нали имаш едно дете? Да имам, но какво от това? Аз искам и това, което ми бе отнето. То също си е мое и си ме боли за него!  Crossing Arms Понякога хората говорят големи глупости в стремежа си да ни успокоят и дадат сили.  ooooh! За докторите и акушерките е ясно. Не сме първите, не сме и последните минаващи през тях. Те са си изградили някаква бариера, за да оцелеят. Какво ли би останало от тях ако преживяват всяка една наша загуба?

rainy, да ти е жива и здрава дъщеричката! Дано да е кротко, ядящо и спящо бебе и да стане, красиво, нежно, умно и щастливо момиче!

Киф, супер са резултатите! Давай все така с добри новини - сега за резултати, после за  EFP, за малки ритници, здраво и родено на термин бебе... Ех, размечтах се!   Blush

kalpazankata, опитай се да не мислиш какво е щяло да бъде. Признавам, че и аз си представям колко щеше да ми е голям корема, какво щях да правя по това време и т.н. но... знам, че не е правилно. Просто ни е още прясно - дано с времето болката и сравненията намалеят! Сега се съсредоточи на хубавите неща, които ти се случват и им се наслаждавай максимално.    Hug

Astined, а дано е скоро! Стискам палци да ни зарадваш с добри новини!

Въпрос към по-знаещите - възможно ли е на бебчо да спре сърчицето заради хламидия? Питам, защото моя мъж имаше, аз не. Факт е, че изследванията му януари бяха ОК и тогава започнахме да бебеправим, но като се замисля, че 1-во ги бяха объркали... започвам да си задавам въпроса дали просто не са ги написали ей така?!?!? Вече чувам за няколко случая сред мои познати, за получени грешни/чужди резултати...  

# 655
  • Мнения: 871

kalpazankata, опитай се да не мислиш какво е щяло да бъде. Признавам, че и аз си представям колко щеше да ми е голям корема, какво щях да правя по това време и т.н. но... знам, че не е правилно. Просто ни е още прясно - дано с времето болката и сравненията намалеят! Сега се съсредоточи на хубавите неща, които ти се случват и им се наслаждавай максимално.    Hug
Hug Имам напредък, мила. Вече не плача на определена песен или при вида на коремче.
Изчетох сума ти неща за антибиотици и развитие на ембриона и се успокоих, че това е бил единственият възможен изход.

Вече чувам за няколко случая сред мои познати, за получени грешни/чужди резултати...  
Учат ни, че лабораторията е най-невярната любовница на лекаря.  Wink Прави си изводите.

# 656
  • Мнения: 2 965
Звездичка, много тъжна е и твощта история! Tired Пожелам ти от сърце живо и здтаво бебе на термин! Praynig
Уейв, аз не съм от най-вещите в тази област, ама мисля че може да навреди по някакъв начин на бебо. Все пак е инфекция! newsm78 Нека кажат и другите!
Асти  Hug
Джули, как си?
Наистина станахме много и е време да се поразреждаме! Praynig
Аз тази вечер усещам леки и тъпи придърпвания в яйчниците, повече в левия. Но ми се струва прекалено рано за О, 8-ми ден ми е. Rolling Eyes Ще видим тея дни как ще е!

# 657
  • Мнения: 871
@Daniella@, колко ти е МЦ?

# 658
  • Мнения: 2 325
Киф, супер са резултатите! Давай все така с добри новини - сега за резултати, после за  EFP, за малки ритници, здраво и родено на термин бебе... Ех, размечтах се!   Blush

Ехааа , какво хубаво пожелание  newsm51  Благодаря  Hug Дано, дано  Praynig

Асти  Hug
Джули, как си?
Наистина станахме много и е време да се поразреждаме! Praynig

Вярно много станахме, не е хубава тази работа  Naughty
На Асти и стискам силно палци , тя и другото момиче са ни надеждите за близките дни.  Flowers Four Leaf Clover
Джул отиде да се разкрасява и съвсем ни забрави  Whistling

Дани , 8- ми ден за О раничко ми се струва  Thinking

Звездичка, много си преживяла и ти  Confused   Hug

# 659
  • Мнения: 2 965

Около 28 дни, беше повече(30-32), но с бебеправенето се скъси! Имала съм цикъл и от 25 дни миналата година. Сега втория след аборта беше 27 дни. При предишния цикъл О беше на 13-14-ти ден!

Киф, и на мен ми се вижда рано, но си усещам от тази вечер леки придърпвания, и то повече в левия яйчник. newsm78 А и ЦС започна да става по-водниста малко. Може О пак да е рано и сега! Ще се рабере скоро!

Общи условия

Активация на акаунт