Любители на Котки Тема 73

  • 32 758
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 324
А Роял Канин как са като качество, защото това ми препоръчаха да давам?

# 721
  • София
  • Мнения: 13 135
А Роял Канин как са като качество, защото това ми препоръчаха да давам?

Висок клас храни са, но явно у нас се превъзнасят повече отколкото трябва (вече беше споменато малко по-рано за причините). Според чужди класации има доста по-добри от нея. Все пак това го знам само на теория, защото след запушването не давам суха храна - вече 12-13 години. И на зъбите им няма нищо.  Wink Едва напоследък Мъро има развален зъб от едната страна и виждам, че долните от същата страна са започнали да трупат зъбен камък. Явно яде само на една страна. Дано скоро падне, че не ми се иска да го водя на ветеринар и да го упояват заради вадене на зъб.

Пухито, кастрирай по-скоро, за да не стане траен навик.

# 722
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264

Ох, много го харесахме, но времето хич не е подходящо да осиновим още едно коте. Заминавам за морето за лято и майка ми не иска да го гледа сама, а пък и аз бих искала да съм около него.

Този месец смятам да купя гранули на Хилс или за млади кастрирани на РК Thinking

Нашата не си пада особено по риба, ям в нейно присъствие и не ми обръща внимание, но извадя ли ягодите от хладилника ела да видиш hahaha

От няколко дни намираме сутрин по някоя дреха из къщата.  newsm78 Първия път черна еластична пола, която не съм виждала от години Shocked след два дни един детски панталон, а днес вълнена шапка и клин в банята Joy
Мишона се промъквала на тавана и си сваля каквото й хареса от чувалите с дрехи. От малка много обича да си играе с дрехи, колко чорапа ми съсипа ooooh!

Последна редакция: пн, 03 юни 2013, 23:48 от La Libellule

# 723
  • Мнения: 56
А Роял Канин как са като качество, защото това ми препоръчаха да давам?
Ето тук може да видиш и прецениш  и за РК и за другите храни - http://petfoodtalk.com/catfoodreviews/.
Аз давам тази - http://www.happycat.de/, немска е, от ветеринарите си я взимам, но я няма в горната таблица.

# 724
  • Мнения: 4 304
Класика! Финдъс почти отказа Роял Канин до 12 месеца, взех от тази http://www.petsathome.com/shop/hills-science-plan-healthy-develo … 2kg-and-5kg-14937. Много я хареса,яде само от нея. Днес взех от големиоте пакети и тцъ, не ще...Ще го държа гладен!

# 725
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 974
Мммммда, Силвестър предпочита предимно паучове, но каквото и да съм опитвала не мога да падна под 60-70 лв за храна на месец.
Профи, защо толкова много? На мен толкова горе- долу ми излизат двете добичета  Thinking.

Защото яде поне по 2 пауча от 90ст. или по 3 от 65ст. на ден, отделно отнася по някоя и друга маслина, 2 лъжици кисело мляко и малко чиста мръвчица/рибка от нашата софра. Допреди 2 месеца хрупваше и по малко гранулки на РК, но откакто се опитах да му дам такива срещу зъбен камък категорично отказва всякаква суха храна. Както и да въртя и суча менюто му, окладът му не пада под 1,80лв- 2лв на ден.
Какво е това злояда котка? Mr. Green Капризна имам, ама злояда не съм виждала. Joy

Танче, и аз така гледах на Диди в профила. Всичко това е много странно! newsm78

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Консултирах се с колегите и направихме план.
Когато спре това разгонване ще приложа инжективен препарат, които да възпрепятства разгонванията през следващите 4-6 месеца. През това време ще обмисля кастрацията (паричен разход 75 - 80 лв., необходимост от налблюдение след операцията и т.н.)
Наблюдава се предимно стремеж да си маркира нейните вещи (легла, места, където лежи и т.н.) и отново силна непоносимост към Чопър.
Напръсках всички места, където е маркирала с разтвор 1:1 оцет и вода. Двукратно я сварих да го прави (вече на 100% е сигурно, че е тя). Реших да не се разправям физически, а по скоро възпитателно. Хващам я за врата, тръскам я и я перкам 2-3 през носа, после възмутено я опръсквам и нея цялата и маркираното място цялото с пръскалката пълна с разтвора и я пращам да си ходи. Тя се скрива под леглото и половин, един час се ближе. Настава мир макар и за кратко.
храненето с паучове не си е работа. много са апетитни и котките и кучетата са луди по тях, но да давам 90 ст. за 100 гр, от които 80% са вода ... Не е много ОК предвид доходите ни в България.
Аз нямам стремеж към премиум храни. Често дори се съмнявам, че част от тях са пресилено прехвалини. А и ако ще давам храна на толкова висока стойност едва ли ще избера гранули, по-добре да купя кг. месо и да го сваря заедно примерно с малко зърнена храна и зеленчук. Моето мнение е, че би трябвало един среден клас да е ОК. Държа много обаче да се осигурява достатъчно вода при хранене с гранули и да се следи приема и. При нас за 2 броя котки май отива около половин литър за два дни, ако забележа, че намалее приема на вода наистина ще се притесня.

# 727
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз също си мислих за Дидитка, дано са добре и само да не и се пише Hug!

Другата ми мисъл е за Джуличка, как са нещата при Вас?

# 728
  • Мнения: 1 064

храненето с паучове не си е работа. много са апетитни и котките и кучетата са луди по тях, но да давам 90 ст. за 100 гр, от които 80% са вода ... Не е много ОК предвид доходите ни в България.

Аз нямам стремеж към премиум храни. Често дори се съмнявам, че част от тях са пресилено прехвалини. А и ако ще давам храна на толкова висока стойност едва ли ще избера гранули, по-добре да купя кг. месо и да го сваря заедно примерно с малко зърнена храна и зеленчук.

Моето мнение е, че би трябвало един среден клас да е ОК.

И аз търся баланс между качество и цена, както и между удобството на гранулите и занимавката да се вари нещо специално.
И тъкмо мисля, че съм го намерила, и някой ми каже друго, та пак ме хвърля в размисъл. Имам предвид, че след кастрацията докторът каза - оттук нататък ще давате Роял Канин за възрастта от кастрацията до 8-мата година. Още не съм проверявала каква е цената, но съм сигурна, че няма да ми хареса.

# 729
  • Мнения: 1 708
Реших да не се разправям физически, а по скоро възпитателно. Хващам я за врата, тръскам я и я перкам 2-3 през носа, после възмутено я опръсквам и нея цялата и маркираното място цялото с пръскалката пълна с разтвора и я пращам да си ходи. Тя се скрива под леглото и половин, един час се ближе. Настава мир макар и за кратко.
Ако това се прави в момента на извършване на белята може и да има ефект. В противен случай котката изобщо не разбира за какво става въпрос, няма възпитателен ефект, най-много да се стресира  Peace

# 730
  • Мнения: 1 064

Хващам я за врата, тръскам я и я перкам 2-3 през носа, после възмутено я опръсквам ...

Ако това се прави в момента на извършване на белята може и да има ефект. В противен случай котката изобщо не разбира за какво става въпрос, няма възпитателен ефект, най-много да се стресира  Peace

Моят Дундьо отлично е разбрал кое е забранено и кое не, но това не му пречи да го прави, когато ме няма. И ако случайно го засека в момента на нарушението, снишен на макс изчезва да се скрие някъде, при това без да съм издала и звук.

# 731
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А давате ли сварен дроб на маците? Имам един във фризера и смятам днес да го сваря и накълцам на дребно.
По въпроса със суровото месо, аз не съм много запозната, но честно казано предпочитам да се застраховам и да го сваря поне за 10-15 мин. отколкото да го дам сурово. Не мисля, че нещо от качествата му се отнема.
Почти съм сигурна вече, след всичко прочетено (нали се встрастих последните дни с това проучване), че ако котката е на висококласна храна (включвам и РК, за мен са добри, дори по миризмата и консистенцията на гранулите се усеща), и то само на гранули да е, няма да има проблем.  Но наистина икономически е малко солено Confused.

# 732
  • София
  • Мнения: 3 288
Izma, ще те послушам и няма да завивам котето. Аз си мислех, че като свикне с поларчето, да го метна в креватчето, за да му мирише и да спи там. Дадохме 50лв за креват и не иска да спи там. Дори за секунда не се задържа там.

За храната знам, че не трябва солено, сладко и подправки. Учудвате ме за Уискас, това е най-рекламираната храна, а не я харесвате. То аз мисля да редувам различни храни, за да свиква всичко да яде мъника. Не мога за сега да му хвана спатиите по колко яде, но май по едно пакетче със хапки му е много за 1 ден.

# 733
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
 Грета Ей, именно, най-рекламирана е, но най-много негативи чета и слушам за тази храна. Лично аз няма да я давам изобщо. Много случаи на запушени уретри при котета, хранени с Уискас четох и просто  Rolling Eyes... Отдават го на прекаленото количество мин. соли в гранулите им. Не могат да се усвояват пълноценно и се натрупват във вид на кристали по каналите на уретрата и в бъбреците.

П.П. Преместете леглото, докато уцелите мястото. Четох, че котките избират мястото си за сън, по-точно не върху какво, а къде точно да е спалният им кът.
Нашият сега се научи да се катери все по-нависоко и си е харесал барплота Rolling Eyes. Няма сила, която да го накара да не се качва там и да спи Crazy.

# 734
  • София
  • Мнения: 3 288
Аз съм взела 4 пакетчета, ще гледам да ги давам по едно на седмица най-много тогава. Или ще ги пасирам на части с гранулки.

Общи условия

Активация на акаунт