Любители на Котки Тема 73

  • 32 775
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Казаха ми, че котката трябва да яде около 50 гр на ден, било то малко коте или голяма котка. Мопси на този етап горе-долу толкова яде, може би дори повече. Всъщност като че ли от паучовете изяжда повече, а от сухата храна по-малко (като грамаж), така че зависи какво ще му дам.

За тоалетната по препоръка взех ето това - http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/bentonitovi-i-naturalni-postel … ki-10-litra-10740
От една седмица е с него, интересно ми да засека за колко време ще ми стига. Не знам по колко пъти на ден е нормално да се изхождат котките, но Мопси го прави по 3-4 пъти за голямото и поне толкова още за малкото  Laughing

# 736
  • Мнения: 6 274
Другата ми мисъл е за Джуличка, как са нещата при Вас?

 Hug

Не смея да се похваля, но ви чета.
Благодаря ви, че ни мислите! Hug
Сега съм се наканила да отида при ветеринаря, да решим кога ще кастрираме таткото.

За храната виждам, че говорите - моите не обичат много суха храна.
В смисъл - ядат, но не с такъв апетит като тази в пакетчетата, със сос.
Направо пощуряват, като я видят! Laughing
Не е на някоя специална фирма, защото тук много се държи на тукашно произведените неща, та и храната е местна, но да ви кажа честно, така хубаво мирише, че чак на мен ми иде да си хапна. Laughing

А за тоалетната - вашите имат ли претенции към тоалетните? Rolling Eyes
Ние в България ползвахме силиконова, но тук няма такава.
Тази с камъчетата хич не я харесват, но понякога, като няма от другата, купуваме и от нея, та ги гледам как се мръщят, обикалят, обикалят, почти ще се напикаят и в последния момент се съгласяват, едва ли не - айде, от нас да мине, ще пишкаме и в тази тъпа тоалетна! Crossing Arms Laughing
Харесват си другата, която е от дървени, пресовани гранулки (не знам дали в БГ има такава), но пък и за чистене е много лесно, защото попива всичко и миризма почти няма, а по- скоро мирише на дървесина.

Та, такива ми ти работи, сега ще отида до вета и после ще ви пиша.  Peace

# 737
  • На остров
  • Мнения: 13 498
gadamer не се тревожи толкова много за грамажите, според мен си е много индивидуално и ако видимо се храни и се чувства щастлив 5 грама повече или по малко не са от значение.

Джуличка радвам се че сте добре Hug! И Роуз се храни с местни марки храни като съм пробвала и много скъпи и много евтини /всеизвестни марки, но като че ли локанопроизведените най ни допадат.

И на нас палетите са ни най/удобни и практични.

Аз леко вчера се замислих дали да не си вземем още една котка Heart Eyes..

# 738
  • Мнения: 6 274
Аз леко вчера се замислих дали да не си вземем още една котка Heart Eyes..

Обезателно си вземете! Peace Hug
Нека мине още малко време и ще кача такива сладурски снимки, че като ги гледам, направо ми иде да ги изям тия калпазани! Laughing
Друго си е да си имат другарче, а не да са сам- самички, да знаеш! Peace

# 739
  • Мнения: 1 064
Аз съм взела 4 пакетчета, ще гледам да ги давам по едно на седмица най-много тогава. Или ще ги пасирам на части с гранулки.

Мисля, че се получи неразбирателство. Говорим за марките гранули, съответно за гранули Уискас, че не са много хубави. Ти вероятно си взела пауч, давай си го спокойно.

Дадохме 50лв за креват и не иска да спи там.

Когато първото ни коте дойде у нас, не бяхме подготвени. Намерих му една възглавничка и я сложих в един по-закътан ъгъл. Слагам го на нея, той слиза и ляга на плочките точно до възглавничката. Така няколко дни и я махнах. Сега лежи по столовете, на дивана, а през нощта спи в нашето легло, в краката ни. Второто коте като дойде, и то така, веднага си хареса кухненските столове.

# 740
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Котките обичат да спят нависоко, също така, защото им е по-сигурна територия, котките гледат отвисоко и обичат да имат поглед над стаята, това дава тактическо предимство (все пак са ловци и хищници).
Маша спи на най-разнообразни места - пода в банята до тръбите, на нейно чердже върху шкафа на терасата, откъдето вижда хем на улицата, хем в стаята, на стола/дивана в дневната, но най-вече на втория етаж на леглото в детската стая. Понеже много й харесва, а много се скубе, й застлах един полар - хем й е приятно, хем само по него пуска косми.
На вертикалното пространство, което й направихме в дневната, също обичаше да спи на най-високия рафт, но поддадоха ъглите и рафтовете се наклониха, което веднага я отказа да се катери; чакат ремонт сега.

# 741
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Бу покажи Маша отдавна не съм я виждала Hug,

Джуличка иска ми се още едно коте, но реално не съм сигурна, че имаме място както вкъщи за трета тоалетна например така и в колата. Другото, което си представям, ако не се разбират с Роуз не бих искала да я стресирам излишно сега тя е господарката вкъщи и на мен ми харесва да я глезя и гушкам и т.н...Но време има ще го обмисля Heart Eyes.

# 742
  • Мнения: 1 064
Защо трета тоалетна?

Джуличка,  Hug , мина тежкият период значи, сега пред теб са само хубави емоции... и бели, разбира се.  Mr. Green

# 743
  • София
  • Мнения: 3 291
To и за тоалетната да питам докато е време. Ние взехме пясък (марка Cats Best), в зелена хартиена торба.

Иска ми се да е по-еко и да не мирише толкова. Ще ми препоръчате ли нещо или пясъкът е добре?

# 744
  • София
  • Мнения: 13 148
Казаха ми, че котката трябва да яде около 50 гр на ден, било то малко коте или голяма котка.

Абсолютно грешна информация.  Wink  На опаковката на всяка храна си пише каква е препоръчителната дневна дажба за дадена възраст. Не веднъж сме споменавали, че РК само изглежда по-скъпа храна, защото е по-калорична и се дава в по-малки количества от евтините храни. А да се сравняват 50 грама консерва с 50 грама суха храна е просто смешно. Котките на консерва просто ще умрат от глад. Както споменахме в консервата основната съставка е вода.  Laughing И възрастта има значение, особено ако се дава обща храна. Едно подрастващо коте, което по цял ден тича и играе е винаги гладно и колкото и да яде не дебелее, а дядовците като моя Мъро само лежат и спят. Ако купувам храна за възрастни котки е ясно, че е съобразена с това, но ако е от общата се нуждае от много по-малко количество.

Защото яде поне по 2 пауча от 90ст. или по 3 от 65ст. на ден

Ами явно майка му е решила да го позлати.  Wink Какви марки са, че са на такива цени? Вчера купих Фрискас за 52 ст на бройка. Китекат купувам на кутия по 12 броя и ми излизат по 45 стотинки, а Уискас пак на кутия по 12 - по 52-53 стотинки. Кутиите ги има най-вече в Кауфланд, но и в Метро пакетите с 4 бройки са на подобни цени. Иначе поне 2-3 месеца единичните бройки Уискас в Била бяха по 59 ст, а сега са 69 ст. Само Гурме засега държат по-високи цени и ги подминавам, макар и да ме изкушаваха миналия месец когато кутийка с 4 броя вървяха по 3-3,40 лв в почти всички супермаркети. В ДМ вдигнаха много цените (кутията вече е с поне 2 лева по-скъпа), но пак 12 броя са някъде около 8 лева. Обаче аз още преди това спрях да ги купувам (тези от ДМ), защото не се наяждаше с тях. Явно водичката е повече от на останалите.  Laughing

Последна редакция: вт, 04 юни 2013, 16:34 от Тaня67

# 745
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Здравейте!

Моите юнаци хапват храна на Санимед - Уринари. Чочо вече от 8г, а Мърчо всъщност от бебе. Аз му купувах разни други храни, обаче той налиташе на храната на Чочо, а Чочо пък ядеше неговата и тъй като се е запушвал 2-3 пъти не беше добър вариант това, и така и двамата ядат от Уринарито - по-добро като вариант. Чувала е 4,5кг и е някъде към 70лв.
Иначе мъжа ми купува и някакви супер евтини гранули чат-пат, Мърчо само седи и реве да му дадат от тях, при пълна купичка. Да не говорим, че непрекъснато краде хляб - егати и сбърканата котка е тоя  #Crazy На луканка не налита така, както на хляб.

А пътуването до Бургас ни се размина на 8 и 9 - оказа се, че е единственото дете, желаещо да участва и просто няма никакъв смисъл ... Та така - морето се отлага малко.

# 746
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 980

Ами явно майка му е решила да го позлати.  Wink Какви марки са, че са на такива цени?

 Joy Ъхъ, нали е златен мамин! Wink hahaha
Сега сериозно - Метро нямаме, Кауфланд е на другия край на града. До там няма градски транспорт, пари за такси нямам, а да ходя до там 40 минути пеша и да се връщам още толкова с пълни чанти  newsm78 - не мерси! Киткат, Фрискас и Уискас не ще да ги види, а и цените им при нас са по 85 ст. Опаковки по 12 пауча при нас още не съм виждала да продават. Затова нагъва пакетираните четворки паучове от Лидъл (2,30 лв.), или от зоомагазин паучове Athena. Е, малко съм объркала цената на лидълските в предния си пост, ама виж в колко часа съм го писала!  Joy

# 747
  • Мнения: 1 064
Таня, от оня ден се каня да те питам ти каква храна даваш, след като напълно си спряла гранулите, а сега разбирам, че и паучовете?

# 748
  • Мнения: 616
Консултирах се с колегите и направихме план.
Когато спре това разгонване ще приложа инжективен препарат, които да възпрепятства разгонванията през следващите 4-6 месеца.

"колегите" предполагам са ветеринари? А обсъдихте ли възможните странични ефекти от инжективните препарати? Какво е мнението им по въпроса?

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Обсъдихме, че хапчетата са с многобройни странични ефекти и вече не ги предлагат за третиране на котки. За инжективния препарат не споменаха да има толкова рискове. Третирането ще е еднократно, а ефекта няколко месеца.

Общи условия

Активация на акаунт