Peg-Perego - колички, столчета за кола, столчета за хранене, играчки...

  • 106 841
  • 900
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 727
Когато избирах моята количка жената в магазина на Прима папа беше много любезна и много компетентна и доста неща ни разясни - и за мноделите, и за видовете дамаски и т.н. Явно беше собственичката на магазина, определено не беше руса. Последните два пъти мъжът ми ходи и в магазина е бил някакъв италианец, но не мога да кажа колко е компетентен.
Аз пък от обслужването в Малечко не останах доволна, а и не си спомням там да съм гледала пег перего.
Пег перего продават и на бул. България - ако се кара от околоврътсното магазинът се пада преди преди МОЛ-а. Там обаче също не съм останала доволна от обслужването. Жената (пак собственичката) не пожела да ни покаже как се сгъва и разгъва количката, защо : "мострата била за продажба и ако я сгъва за всеки клиент, могло да почне да скърца" .....???!!!

# 226
  • Мнения: 610
Момичета купихме си наскоро Peg Perego Sportivo Modular,  аз исках някаква сравнително лека количка и бях в голяма чуденка, доста време четох гледах, докато съвсем се обърках. Със съпруга ми ходихме до Айко, заради намаленията тия дни и между другото погледнахме количките. Тази ни хареса супер много, мн лесно се буташе, а  намалението беше солидно. Той много настоя да я вземем, аз се колебаех, заради кг, продавачката каза,че тежи около 11 кг с кошчето за новородени и в крайна сметка се съгласих. Чакаме сега да я доставят, защото си я поръчахме в друг цвят от наличните. Но аз се прибрах у дома, зарових се в нета и ми излизат най различни кг за тая количка. На едно място пише 12 кг, на друго 15, на трето 14, на още едно видях 9кг с коша. Та съвсем се обърках с тия кила и взех да се притеснявам дали в крайна сметка няма да се окаже мн тежка. Дали ще е голям проблем според вас, аз имам 10 стъпала след асансьора и най- много да я кача в метрото. Какво ще кажете дали допуснахме грешка или ще се справя?

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Но аз се прибрах у дома, зарових се в нета и ми излизат най различни кг за тая количка. На едно място пише 12 кг, на друго 15, на трето 14, на още едно видях 9кг с коша.

Разгледай характеристиките тук http://www.vitodesimone.com/images/Baby2014/pegperego_book_popup_europe.pdf

Според мен не сте сгрешили.Пег перего не са тежки колички.На стълбите няма да я вдигаш,а ще я влачиш за задните колела

Аз пък от обслужването в Малечко не останах доволна, а и не си спомням там да съм гледала пег перего.

В софийски Малечко имат 2-3 модела Пег Перего.Ние ходихме да гледаме и ги видяхме,но беден асортимент от към Пег Перего.В нашия Малечко няма

# 228
  • Мнения: 0
оф аз точно затова искам да отида в магазин, където персонала ще ми помогне и обясни, ще ми дадат да пробвам...От гледане нищо не разбирам, всички са ми еднакви. Започнах да чета и за столчетата за кола, там пък ми е още по-голяма каша Banghead Banghead въобще не съм очаквала да е толкова труден избор. Ами май е най-добре да отида до Прима Папа и Малечко, ще разпитам още познати. Наистина искам да пробвам, ако отида в магазина и не ми дадат да пробвам, ще откача, как така бе струва сума ти пари, а да не можеш да пробваш колко тежи и да не ти обяснят подробно за какво иде реч. а пък може и до Пловдив да отскоча в краен случай, ако не харесам нещо друго преди това   Wink  Момичета, наистина много ви благодаря, страхотни сте   bouquet

# 229
  • Мнения: 72
Започнах да чета и за столчетата за кола, там пък ми е още по-голяма каша Banghead Banghead въобще не съм очаквала да е толкова труден избор.   bouquet

Повечето им модели са системи 3 в 1 - кош за новородено, седалка, столче за кола, че и чанта. Столчетата също са им хубави - някак по-уголемени (в сравнение с моето например, което беше Cybex Aton) и могат да се използват докъм годинка без проблем.

Наистина е най-добре да отделиш половин ден и да отидеш и до двата магазина (поне). Ако имаш късмет да попаднеш и на читави консултанти, още по-добре.  Laughing

Личният ми съвет е да избереш количка, която да е достатъчно лека, за да не трябва да я сменяш, когато бебето поотрасне. И второто нещо - като се спреш да деден модел/и, не я купувай веднага, а провери дали няма да я намериш по-евтина в някой от чуждите сайтове. Може би накое от момичетата тук могат да споделят откъде е най-изгодно да се вземе...

Успех Simple Smile

Последна редакция: пн, 02 юни 2014, 18:59 от ^^Бръмбар^^

# 230
  • Мнения: 0
Това за покупка от чужди сайтове е добра идейка, но ще видя как стои въпроса с гаранцията, нека само да се спра на определен модел Wink
Бръмбарче, наистина много ти благодаря.
Сега ще ходя да обикалям и после ще докладвам, да видим какво ще стане
Момичета, наистина много благодаря за съдействието. СТРАХОТНИ СТЕ

# 231
  • Мнения: 727
Това за покупка от чужди сайтове е добра идейка, но ще видя как стои въпроса с гаранцията, нека само да се спра на определен модел Wink

Въпросът с гаранциятя стои така: ако нещо й стане на количката, я пращаш обратно до там от където си я взела и стоиш мин. месец и половина без количка  Cry Това е неудобството на покупки с гаранция от чужди сайтове.

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нов цвят.Много е сладурски за момиченца.Уж на промо цена 1358 лв в Прима папа

Скрит текст:

# 233
  • Мнения: 72
Въпросът с гаранциятя стои така: ако нещо й стане на количката, я пращаш обратно до там от където си я взела и стоиш мин. месец и половина без количка  Cry Това е неудобството на покупки с гаранция от чужди сайтове.

Даам, по принцип е така.  Confused Но пък ако попаднеш на оферта, с която ще ти излезе 200 + лв. по-малко, липсата на гаранция се преглъща по-леко  Laughing Още повече, че когато взех количката си от Малечко забелязах, че местната гаранция е само 6 месеца. И на практика, докато се роди бебето и се усетиш какво става, гаранцията минала. Сега като гледам какви оферти излизат отвреме-навреме на същата количка от чуждите сайтове, направо ми иде да се отхапя някъде smile3511

Едва ли навсякъде е така, но доколкото съм обръщала внимание, тук предимно търговците сами си определят срока на гаранцията, който обикновено е по-малък, отколкото този от производителя.

Още две неща в полза на он-лайн паразуването: често правят намаления на по-стари колекции или на колички, които са били мостри. Тук не съм попадала на нито един търговец, който намалява цената заради тези неща. Масово се продават мостри и то на пълната сума.

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
често правят намаления на по-стари колекции или на колички, които са били мостри.

Да,за тези модели си струва онлайн.Иначе ние не можахме да намерим Поп Ап,който да си струва от чужбински сайт.Масово не шипват до България и като сложиш разходите по транспорта,разликата в цената е много малка и не си струва.Гаранцията ми е една година,а цената 1500 лв,при обявена цена 1888.И Прима папа,и Вито де Симоне правят големи отстъпки,ако се закупи стоката от тях

# 235
  • Мнения: 72
Да,за тези модели си струва онлайн.Иначе ние не можахме да намерим Поп Ап,който да си струва от чужбински сайт.

В интерес на истината аз също не съм попадала на кой знае колко добри оферти за този модел на Пег Перего. Та ако някой е виждал или пазарувал, ще е полезно да сподели откъде... Когато се чудех за Плико Минито, в Ибей имаше оферти на мостри за около 80 паунда, т.е. около 200 лв. Във Вито имат 20% отстъпка, което е към 290 лв, а по всяка вероятност отново е мостра.   За количката, която аз имах - мамас и папас сола, наскоро видях в един сайт намаление, с което излизаше около 450 лв с доставката. Цената, на коато аз я взех преди година е 700 лв. и беше мостра.

Последна редакция: вт, 03 юни 2014, 19:46 от ^^Бръмбар^^

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Поп Ап е нов модел и няма добри оферти.Поне аз така си обясних ситуацията.Иначе за по-старите модели имаше хубави оферти.Но и трябва да се чете.Често по италианските сайтове цената е без рамата.Написано е с дребен шрифт в дясно,но ако не прочетеш,гориш

# 237
  • Мнения: 5
Но аз се прибрах у дома, зарових се в нета и ми излизат най различни кг за тая количка. На едно място пише 12 кг, на друго 15, на трето 14, на още едно видях 9кг с коша. Та съвсем се обърках с тия кила и взех да се притеснявам дали в крайна сметка няма да се окаже мн тежка.
Като ходихме да гледаме количките  на Г.М. Димитров ми дадоха каталога за 2014. Аз също съм се спряла на Book Sportivo - рамката е 7,4кг , а коша Navetta XL e 5,3кг
Аз съм попадала на италианеца / той май е собственика/ и една дама към 50 с къса коса - човека е много читав доста неща ни обясни, извадини не разопаковани кашони за да ни показва, изобщо нямам за бележки Simple Smile Пък и когато ходихме имаха доста цветове изложени от всеки модел.

И аз мога да споделя мнението на  ♥Elfita♥ за Малечко, беден избор - 1 или 2 колички и като цяло не им е приуритет да ги продават - те си лансират марките, които внасят mamas&papas и babydesign.

Момичета, да ви питам, някоя от вас с Book sportivo или completo - всичко от дамаските ли може да се свала и пере ?

Последна редакция: вт, 03 юни 2014, 20:27 от Mi La

# 238
  • Мнения: 1 700
Но аз се прибрах у дома, зарових се в нета и ми излизат най различни кг за тая количка. На едно място пише 12 кг, на друго 15, на трето 14, на още едно видях 9кг с коша. Та съвсем се обърках с тия кила и взех да се притеснявам дали в крайна сметка няма да се окаже мн тежка.
Като ходихме да гледаме количките  на Г.М. Димитров ми дадоха каталога за 2014. Аз също съм се спряла на Book Sportivo - рамката е 7,4кг , а коша Navetta XL e 5,3кг
Аз съм попадала на италианеца / той май е собственика/ и една дама към 50 с къса коса - човека е много читав доста неща ни обясни, извадини не разопаковани кашони за да ни показва, изобщо нямам за бележки Simple Smile Пък и когато ходихме имаха доста цветове изложени от всеки модел.

И аз мога да споделя мнението на  ♥Elfita♥ за Малечко, беден избор - 1 или 2 колички и като цяло не им е приуритет да ги продават - те си лансират марките, които внасят mamas&papas и babydesign.

Момичета, да ви питам, някоя от вас с Book sportivo или completo - всичко от дамаските ли може да се свала и пере ?
Да, абсолютно всичко съм прала без проблем. Текстилните части на сенника, чантата и покривалото в пералнята, а останалата част от коша на ръка.

# 239
  • Мнения: 5
Супер, благодаря много, че съм в голяма чуденка за цвета - иска ми се да си взема от цвета Перла на спортивото, а то е едно кремаво, та това дали всичко се сваля е доста важно в случея.
Имали мама с този цвят и би ли споделила отзиви за поддръжката му ?
Благодаря !!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт