Красотата на земята сме събрали във цветята! Пролетно- цветна тема 59

  • 41 944
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 610
Денима какаво имаш предвид, ''семеначета от зимата'' за стаен клен ли става въпрос?
Ето пак, твоя клен вече има пъпки а моите не  Close ужас
Аз моите кленове не мисля да ги изкарвам на балкона тази година, че миналата оранжевия ми се похаби и сях на ново, сега е около метър вече  Wink
Денима прекрасни цветове на орхидеи  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 687
Доника, изчакай още малко. По рано съм си хващала в България по метода на розите- под буркан. Обаче щом е пуснл коренчета ги изчакай да поизраснат  и бодвай. Моя цяла зима е до балконската врата. Изложението е южно, но дирекно слънце не го пече. Миналото лято беше на шарена сянка на терасата под бора, доста добре се чувстваше. Мисля че дирекно слънце няма да му е добре. Специални грижи поне при моя няма, дори на моменти го забравям даа го полея.
Eто го от миналото лято:
http://media.snimka.bg/s1/0527/027298339.jpg?r=0

# 17
  • Мнения: 1 826
И аз видях мои цветенца,а стиховете са страхотни!
Ето и моите цъфнали рози



и гарденията ми  ще цъфти,извадила съм я вън на двора, в къщи не искат да вървят,изсъхват и цветовете им падат.  Confused Миналата година я извадих едната на двора на сянка и расте,но не е цъфнала,но не е  и загинала,а тази която ще цъфти я купихме от цветна пролет в Пловдив.Успя да запази няколко пъпки. Simple Smile

Имам и цъфнали циганчета,но после ще ги снимам и покажа.На тази снимка са само с по едно цветче.

Посадих и по двора ,но не обичат слънце,хем не е по цял ден огряно и тези ги прибрах на шарена сянка. Confused

# 18
  • Мнения: 2 820
Да се запиша в новата тема с малко снимки:
Скрит текст:






# 19
  • Бургас
  • Мнения: 204
poepie,да сях семена зимата,от пет семки ми поникнаха 4,едното се гътна и ми останаха три.Моите са отдавна на вън ,но на северна тераса,не обичат силно слънце.Оранжевия ми се къса от цъфтеж,него си го изпросих от местното заведение,като ми го чупнаха беше 15см клонче а сега около метър може и повече,не съм го мерила.Зимата е на хладно,не повече от 15 градуса.
Клена пуска корен и във вода,но според моя опит като роза под парник е по-успешен метода Peace
Между другото петунии има на Практикер,преди малко се върнах от там,няколко вида са,има и каскадни уж,цена от 1.30 някъде до към 7 и нещо за контейнерче.
Sea lights ,прекрасни са всички.Циганчето наистина не обича слънце и моите ги държа на сянка.

# 20
  • Мнения: 2 820
denima, благодаря  Hug

pisenxeto, много харесвам жълти рози  Heart Eyes Твоите са  newsm10 Моите циганчета също виреят много хубаво на северна тераса.

# 21
  • Мнения: 364
Здравейте, момичета,
какво бих могла да отглеждам на юго-западна тераса. Нанесох се в ново жилище малко преди да забременея и заради детето нямах никакви растения. Сега вече порасна и ми се иска да се "обзаведа" и с цветя. . Ще се радвам да прочета предложенията и съветите ви за терасата и а стайни растения.
Благодаря

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 610
Denima благодаря за информацията! Снимай стайния клен да му се порадваме!

pisenxeto прекрасни рози, много красота видях  Heart Eyes

# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Маце, благодаря за новата тема, прекрасна е  bouquet!
Цветен данък и от мен:

 



   

# 24
  • Мнения: 397
Ето го и моят посъживен бенджамин-има още накъде да се желае, но благодарение на вашите съвети е на прав път вече Hug

# 25
  • Мнения: 1 826
А аз си мислех,че имам черна петуния.   Crossing Arms

mari_eta завиждам благородно на красивите  мушката.  Heart Eyes
Благодаря ви момичета,че ви харесват цветята ми.Ако знаете само колко пъти ги пръскахме розите,за да ги спасим от въшките.Но си заслужава усилията като видиш цветовете им!  Heart Eyes

# 26
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Аз отново се записвам в темата. За половин ден сте я напълнили с красота!  Simple Smile

 Харесват ми всички цветя, но най са ми на сърце розите на pisenxeto. Обожавам рози.  Heart Eyes
 
Скрит текст:
Снощи съобщих на мъжа си, че ще си купувам корен/и рози и ще трябва да направи дупки в импровизираната ни градинка зад блока. И странно, той не се възпротиви.  Simple Smile

poepie, петунии има навсякъда. То сега им е сезона. за лев-два можеш да си вземеш няколко и да си направиш страхотна комбинация в сандъчета.

 Браво на бенджамина на Zolka ! Зарадва разтревожената си стопанка.  Hug
 Разликата във вида му  е видима. Ще се оформи, личи си вече.

 А заради този клен ще ме вкарате в мисли сега.  Thinking
 Сякаш ми се прииска пак да го завъдя. Имах преди години, цветът му беше тъмнооранжев, керемиден. Хванах го от клонче, потопено във вода. Много бързо порасна и цъфтя, но не помня какво му се случи.
 Искам да имам жълт, розов, нестандартни цветове.

Мамма, много хубави цветя ни показваш отново. И колко стилни снимки им правиш.  Hug

Мариетка си знае.  Heart Eyes

 В оформлението Мацето ме е уважила с цели 5 снимки. Направо си ги гледам с гордост.  Blush

 Сега ще се представя само с две скромни отпреди няколко дни.

 

denima, ходих до пощата.
Скрит текст:
Казаха, че щом писмото не  е било препоръчано, не могат да го проследят. Явно е затрито. Ще ти пратя отново, но този път ще е препоръчано.
 Hug

# 27
  • Мнения: 397
Ох, тези рози... Аз искам пълзяща, но нещата не се получиха. Сега се чудя дали да си взема посадена в контейнер и направо да я сложа. Но мястото, на което искам да имам пълзяща роза е с дълбочина около 30см, та не знам-имам ли шанс да захвана роза или да мисля нещо друго.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 610
Божкее, вече съм така  Crazy Нели последната петуния е разкошна искам и аз такава!
В петък ще впрегна моя мъж да ходим на лов за петунии! Край това е!
Мариетка  красота, красота, красота, но ти знаеш! Shocked

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 204
Какво направихте бе хора,много красиви петунии сте показали Shocked и не само.Аз преди малко забелязах,че първите ми от семена имат пъпки. Само от семена имам щото съм мазохистка  Laughing и чакам.Втората ми партида обаче са много малки и едва ли скоро ще видя цвят Rolling Eyes
pisenxeto,и нашите рози бяха въшлясали,също ги пръскахме миналата седмица.Явно трябва профилактично да се пръскат ,че голяма напаст.Имаме една пълзяща,бледо лилава,като нацъфти хубаво ще я покажа.
Нели,ако ти се занимава с вкореняване да ти пратя кленче жълто.Жълтия не е много голям но има откъде да клъцна.И аз се надявам от бебетата да излезе розов,но засега само гадая,пъпките още зеленеят и не си личи какви ще са.

Общи условия

Активация на акаунт