Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 204

  • 28 731
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 966
Хаяско, тапети се свалят много лесно с пара... Ако имаш, или имаш от кого да вземеш някакъв уред за пара, ще се родиш.



Хубавота ни момче! Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 май 2013, 13:33 от marytza

# 706
  • Мнения: 630

Големи фиести се вият тук - в прекрасното ни местенце!  Peace И партита и почерпки - на които обикновенно липсвам ooooh!..... но това не е от значение.Важното е, че компанията продължава своята прекрасна конушма!  txtloves txtloves
За всички момиченца-кокиченца : четящи, пишещи,  споделящи, творящи  и най-вече за всички, които не съм споменала поименно:

txtloves txtloves txtloves txtloves

Мартичка Hug  bouquet За Празникът на Града на Хумора и сатирата...Честито на патеричка! Hug Нека веселото настроение да бъде Вашият вечен спътник! Няма нищо по-хубаво от вида на усмихнатите лица!  bouquet  bouquet  bouquet

# 707
# 708
# 709
# 710
# 711
  • Мнения: 630
Добър ден момичета  Hug Hug Hug
Влизам тайно и набързо,че у дома  започнахме ремонт и вече съм без нокти от свалянето на тапети ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Но няма как да не ви кажа колко ви обичам  txtloves
Хубава седмица ви пожелавам!


haqsko Hug  bouquet  И ние те  txtloves txtlovesСъчувствам ти за разхвърляното ти ежедневие в момента! Praynig Praynig Маричка те е посъветвала .... дано по-бързо преодолеете този момент! Praynig Praynig
А иначе ще се радваме на тайните ти и закачливи намигвания към нас!  Peace Peace Отделяй се повечко в тайната стая! Hug Heart Eyes Heart Eyes

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 34 195


Керим работи, но си и почива момичета.

# 713
  • Мнения: 2 293


12 епизод
 Отново много силен епизод и великолепна игра на Енгин. Един мъж, който изживява предчувствието, че завинаги е изгубил любимата си и докато обмисли поредния си ход намира облекчение на болката си в певачката – да не кажа друга дума- Бахар. Какъв контраст при изживяването на емоциите, как само се сменя лицеизразът му за части от секундата. Как скочи от леглото, за да направи нещо за себе си и да „превърже раната си”. Колко умело показа, че презира Бахар, но това не му пречи да удовлетвори мъжката си страст, за да му олекне поне малко. Тук виждаме един друг Енгин – страстният любовник, който няма намерение да дарява любов, мъжкар до мозъка на костите – няма сълзи, няма чувства, няма самосъжаление – има само нагон… Но колкото и презрително да е поведението му, Енгин всичко превръща в красота… няма пошлост, няма непремерена страст, без думи успява да покаже емоциите, които търсят излаз. Като се започне от загасването на лампите, какви погледи към парцалесата Бахар, как изтанцува с нея разстоянието от вратата до леглото и я захвърли по гръб – единствената поза, в която я иска. И ръцете му – тези ръце, които прегръщат така красиво и могат да дарят с топлина всяко живо същество… Вълшебен Енгин!

# 714
# 715
  • Мнения: 485
    
Марианка,  smile3525 както винаги преговорът е поднесен изчерпателно и е онагледен богато!
   С 12 епизод Мерал Окай прави вододел в художественото внушение на АБО. Серията е предвестник на кулминацията във филмовото действие. Тя слага и началото на краха на илюзиите Булутовски.
  
    
Цитат
М: "Нарин, много те обичам. Много."
Н: "И аз те обичам, Мустафа. Но не така, както ти. Никога не съм те обичала по този начин. Знам, че сърцето ти е чисто. Много чисто. Заради това винаги бях до тебе. Не исках да страдаш. Всички мислят, че се страхувам от тебе. Аз се научих да не се страхувам от теб. Какво ли ще ми се случи още? Но не наранявай тези, които обичам. Това не мога да понеса."
М: "Кои са тези, които обичаш? Да не би да обичаш онзи учител?"
Н: "Харун никога не ме е наранил. Нито ще го направи. Не ми оставихте друг избор...."
Н: "Всичко, което се случи, се случи заради онова, което ти наричаш любов. И аз имам мечти. Имах своето хвърчило."
М: "Значи, всичко е заради мене?"
Н: "Да. Този пръстен е заради тебе! Пусни ме! Мустафа, пусни ме!"

    
Този диалог е ключът към по-нататъшните сюжетни решения. Той обосновава логически постъпките на героите и извежда до финала творческата идея на "Облака". В следващите дни ще коментирам по-подробно  епизода, който е възлов.
      Сега ще се спра върху темата-табу за консервативното турско общество - еротиката на екрана. Докато в игралното кино, горещите моменти са по-разкрепостени, всемогъщият РТУК(турският СЕМ) редовно порицава сериалите и налага наказания на канали и продуцентски къщи.

  

   Тези кадри от АБО също не са подминати от строгите цензори. Според доклад на РТУК те "подкопават умственото и моралното развитие на младите хора и децата".
http://www.radikal.com.tr/turkiye/rtukten_yine_atesli_sevistiler_cezasi-952565
  Аз мисля, че създателите на "Облака" са се съобразили с пуританските нагласи в Турция. И трите еротични сцени, включени в клипа, който публикувах по-рано, са пестеливи откъм зрелищност, но същевременно са наситени докрай със сексуален заряд. Какво е вашето мнение за изпълнението на Енгин в тях? Дали той е имал психологически бариери при заснемането? И как успява така майсторски да изпълни всеки кадър с еротично напрежение!
   С тези, заслужаващи коментар, въпроси ви оставям в компанията на един чудесен клип на Дива - по мотиви от АБО, озвучени с прекрасна българска песен.




Последна редакция: пн, 20 май 2013, 14:58 от ангела 33

# 716
  • Мнения: 485


12 епизод
 Отново много силен епизод и великолепна игра на Енгин. Един мъж, който изживява предчувствието, че завинаги е изгубил любимата си и докато обмисли поредния си ход намира облекчение на болката си в певачката – да не кажа друга дума- Бахар. Какъв контраст при изживяването на емоциите, как само се сменя лицеизразът му за части от секундата. Как скочи от леглото, за да направи нещо за себе си и да „превърже раната си”. Колко умело показа, че презира Бахар, но това не му пречи да удовлетвори мъжката си страст, за да му олекне поне малко. Тук виждаме един друг Енгин – страстният любовник, който няма намерение да дарява любов, мъжкар до мозъка на костите – няма сълзи, няма чувства, няма самосъжаление – има само нагон… Но колкото и презрително да е поведението му, Енгин всичко превръща в красота… няма пошлост, няма непремерена страст, без думи успява да покаже емоциите, които търсят излаз. Като се започне от загасването на лампите, какви погледи към парцалесата Бахар, как изтанцува с нея разстоянието от вратата до леглото и я захвърли по гръб – единствената поза, в която я иска. И ръцете му – тези ръце, които прегръщат така красиво и могат да дарят с топлина всяко живо същество… Вълшебен Енгин!



   Любовче, smile3525! Ти, всъщност, си започнала разговора по моите въпроси.Grinning    newsm10 за мнението ти - много вярно усещане, много точен изказ и емоционална наситеност! Поздравления!

# 717
  • Мнения: 630


12 епизод
 Отново много силен епизод и великолепна игра на Енгин. Един мъж, който изживява предчувствието, че завинаги е изгубил любимата си и докато обмисли поредния си ход намира облекчение на болката си в певачката – да не кажа друга дума- Бахар. Какъв контраст при изживяването на емоциите, как само се сменя лицеизразът му за части от секундата. Как скочи от леглото, за да направи нещо за себе си и да „превърже раната си”. Колко умело показа, че презира Бахар, но това не му пречи да удовлетвори мъжката си страст, за да му олекне поне малко. Тук виждаме един друг Енгин – страстният любовник, който няма намерение да дарява любов, мъжкар до мозъка на костите – няма сълзи, няма чувства, няма самосъжаление – има само нагон… Но колкото и презрително да е поведението му, Енгин всичко превръща в красота… няма пошлост, няма непремерена страст, без думи успява да покаже емоциите, които търсят излаз. Като се започне от загасването на лампите, какви погледи към парцалесата Бахар, как изтанцува с нея разстоянието от вратата до леглото и я захвърли по гръб – единствената поза, в която я иска. И ръцете му – тези ръце, които прегръщат така красиво и могат да дарят с топлина всяко живо същество… Вълшебен Енгин!



Любовче Hug  bouquet как хубаво си си подредила думичките, които и на мен ми се въртят, но не ги написах! Само дето не мисля, че изживява предчувствието, че завинаги е изгубил любимата си - / в неговият ум никога такова предположение няма Peace / по-скоро е това /според мен newsm78/, че  беше безкрайно ядосан на баща си  и поради възпитанието си да не противоречи в прав текст на него - той реши да го накаже ..... по задкулисен начин!  Е, получи се ... перфектно!  И се превърза добре момчето ни! Embarassed Peace Peace
За играта на Енгин още от влизането в стаята на Бахар..... докато излезе ....аз съм онемяла Embarassed Embarassed Embarassed

# 718
# 719
  • Мнения: 485


12 епизод
 Отново много силен епизод и великолепна игра на Енгин. Един мъж, който изживява предчувствието, че завинаги е изгубил любимата си и докато обмисли поредния си ход намира облекчение на болката си в певачката – да не кажа друга дума- Бахар. Какъв контраст при изживяването на емоциите, как само се сменя лицеизразът му за части от секундата. Как скочи от леглото, за да направи нещо за себе си и да „превърже раната си”. Колко умело показа, че презира Бахар, но това не му пречи да удовлетвори мъжката си страст, за да му олекне поне малко. Тук виждаме един друг Енгин – страстният любовник, който няма намерение да дарява любов, мъжкар до мозъка на костите – няма сълзи, няма чувства, няма самосъжаление – има само нагон… Но колкото и презрително да е поведението му, Енгин всичко превръща в красота… няма пошлост, няма непремерена страст, без думи успява да покаже емоциите, които търсят излаз. Като се започне от загасването на лампите, какви погледи към парцалесата Бахар, как изтанцува с нея разстоянието от вратата до леглото и я захвърли по гръб – единствената поза, в която я иска. И ръцете му – тези ръце, които прегръщат така красиво и могат да дарят с топлина всяко живо същество… Вълшебен Енгин!



Любовче Hug  bouquet как хубаво си си подредила думичките, които и на мен ми се въртят, но не ги написах! Само дето не мисля, че изживява предчувствието, че завинаги е изгубил любимата си - / в неговият ум никога такова предположение няма Peace / по-скоро е това /според мен newsm78/, че  беше безкрайно ядосан на баща си  и поради възпитанието си да не противоречи в прав текст на него - той реши да го накаже ..... по задкулисен начин!  Е, получи се ... перфектно!  И се превърза добре момчето ни! Embarassed Peace Peace
За играта на Енгин още от влизането в стаята на Бахар..... докато излезе ....аз съм онемяла Embarassed Embarassed Embarassed


   Гони, smile3525 съгласна съм и с тебе! Особено ми хареса последното изречение...  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт