Как да се справим с целулита и стриите? съвети !!!

  • 6 681
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
ZDR. NEZNAM ZA CELULITA, NO ZA STRIITE V SMOLQN V NOVIQ HOTEL IMA EDNA JENA KOQTO PRODAVA DOMA6NO PRIGOTVEN KREM I ZNAM 4E POMAGA, MOQ PRIQTELKA PO VREME NA BREMENNOSTA SE MAZA S NEGO I KADETO SE E MAZALA NQMA I SLEDA OT STRIITE Simple Smile 50 ML, 10 ILI 15 LEVA STRUVA AZ SMQTAM OT NEGO DA SI VZEMA  DRUGATA SEDMICA    Laughing
Пиши на кирилица и с малки букви!
Домашно приготвения крем с невен няма да ти помогне за стриите,но пък е чудесен мехлем при изгаряния и повърхностни рани Peace

# 16
  • Мнения: 5 173
През бременността си се сдобих с мноооого целулит, който изчезна постепенно след като родих. Нищо не съм предприемала срещу него, понеже кърмя.

# 17
  • Мнения: 378
За стриите и аз на мнение, че си е до кожа... 
Но за целулита имам друго мнение. Първата бременност качих 10-11кг, не бяха много, хапвах си всичко, мазно, пържено тесто и полезна храна разбира се, но ми се появи целулит и краката ми се отпунсха много от лежането (мързела). На бременните им се отпуска съединителната тъкан, затова целулита изкача на повърхността на бедрата и дупето. Не пиех и вода. Трябваше ми 1 година да си върна мускулите, плочките, фигурата на фиданка...
Затова с тази бременнист реших да я карам много, много здравословно и от първия ден на бременността съм на режим. Не съм хапвала бели теста, мазно, пържено, сладко. Тестените замених с пълнозърнест хляб (1–2 фил. на ден или земенен с овесени ядки), мазнините си набавям от месо(свинско, телешко, пилешко, риба и тн), яйца, сурови ядки, зехтин вместо олио, сладко- мед сутрин и през деня плодове. Задължително 2-3 литра вода всеки ден  (има спец. статия за водата във форума, много е полезна и важна http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3654 ) Всеки ден масажи на бедрата, купих си ръчно масажорче, казват му магаренце с крачета и накрая топчици, всяка вечер 15 мин. масаж на целите бедра. Мажа се със хубав зехтин смесен с бадемово масло и пшеничен зародиш (Тези етерични маса са за бременни и на "икаров" и не са скъпи)
Менюто е от изключително значние, аз съм си изградила режим, хапвам през целия ден най-различна храна без да я повтарям за дадения ден, просто сутрин, обед, вечер и следобедната закуска да са различни. Вечерям в 6 и повече движение през деня.
Пиша толкова подробно, защото мога да направя сравнение с двете бременности. Резултата е чудесен с тази ми бременност, засега де. Имам още 9 седмици.
Човешкото тяло се извайва и трябва доста грижа, за да се постигнат дадени резултати, само с едно нещо трудно може да се постигнат резултати за съжаление.

# 18
  • Мнения: 42

За стриите на мен нищо не ми помогна до началото на деветия месец нямах нито 1 а сега целият ми корем е нацепен,като не съм спирала да се мажа.Моята лекарка каза,че тя кожата ако не ти е еластична като почне да расте бебето няма спасение ти се мажеш,но тя се разтяга и от вътршната страна кадето няма как.За целулита опитаи се да намалиш до минимум солта,за да не задържаш мн вода,разходки и течности и като си влезнеш във форма и тои ще се оправи Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 163
За целулита опитаи се да намалиш до минимум солта,за да не задържаш мн вода,разходки и течности и като си влезнеш във форма и тои ще се оправи Simple Smile
Откога целулитът спря да е резултат от натрупване на подкожна мазнина, че вече е следствие от яденето на сол и задържането на вода? newsm78 Та и само с разходки и течности се оправя... ooooh!

Мириана, чудесен пример си дала със себе си!

# 20
  • Мнения: 42
и като си влезнеш във форма и тои ще се оправи Simple Smile
Ами сажелявам ако не съм се изразила точно за всички,но влизането във форма поне за мен е да отслабнеш след раждането.Доколкото аз знам солта и задържането на вода доста си помагат за целулита но така аз съм чула Simple Smile
Целулитът е проблем, с който жената се опитва да се пребори всеки ден. Той се появява през пубертета, но може да се яви и при вземане на контрацептивни хапчета, по време на бременността или след менопаузата.
Целулитът представлява натрупване на отпадъчни продукти, вода и мазнина в подкожния клетъчен слой.

Последна редакция: нд, 26 май 2013, 18:42 от Leti_Hr

# 21
  • Мнения: 8 163
Лети, чувала ли си понятието "skinny fat"? Това са хора, които на пръв поглед изглеждат в нормата, вкл. на килограми, но имат много ниски стойности за мускулна маса и много високи - за подкожни мазнини. Така че не е до "отслабване".

Ако основният проблем на целулита беше "задържането на вода", тогава едномесечен пиене на диуретични таблетки плюс намален прием на вода щеше да премахва целулита. Разбира се, подобен подход би довел до опасна дехидратация и потенциално увреждане на бъбреците.

Но не. Проблемът на целулита е, че е предимно мастна тъкан. Сиреч, единственият начин видимо да се намали ефектът на бабуните е човек да изгори тази излишна мазнина. А това става с правилно хранене и сериозна, почти ежедневна физическа активност.

Масажите, разбира се, могат да помогнат, но ефектът от тях е краткотраен.

Така или иначе, целулитът не може да бъде премахнат. Може само да бъде намалена степента на неговата видимост.

И да, жените хормонално са по-предразположени към образуването на целулит.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 289
Майка ми има жестоки стрии на корема вследствие на моето раждане и аз се притеснявам много за себе си. Минах на хранителен режим, за да не дебелея много и се старая да хапвам повече протеини и свежи зеленчуци за сметка на бързите въглехидрати. От началото съм качила 5 кг, което си е много, но първите 3 месеца ми се ядеше само тесто. Дано овладея щетите. Взех си хранителна добавка Колаген Комплекс, който съдържа и магнезий и калций, което е добре дошло. Мажа се всеки ден с Мустела и Палмърс и започнах да пия вода - още не мога да стигна 1.5-2 литра на ден, защото преди изобщо не пиех, но ще се напъвам.
Приятелката ми се нацепи и търсихме решение, реши да си вземе ампулите на Лиерак. Ако помогнат, ще дам отзиви.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 082
При появили се стрии нищо не помага, дори естетичната хирургия е безсилна.

# 24
  • Мнения: 3
Здравей, за целулита нищо не мога да ти кажа за съжаление, но за стриите най-ефикасна е свинската мас! Трябва да питаш някоя баба на село да ти даде едно бурканче, след това на водна пара си я претопяваш с няколко пакетчета ванилия и прясно мляко, за да не мирише на животни  Wink Няма смисъл да даваш пари за скъпи кремове, но и е истина че зависи от кожата...

# 25
  • София
  • Мнения: 7 990
Не мога да си представя земна сила, която би ме накарала да се мажа на 30+ градуса със свинска мас. Да не говорим на това топло време с какви красиви обриви можеш да се обзаведеш, мажейки се с нея (и с други по-мазни и бавно-впиващи се текстури). Разбира се, не всяка кожа би реагирала така, но за по-чувствителните трябва да се има предвид.

# 26
  • Мнения: 3
Не мисля, че е кой знае какъв Ад, при положение, че се мажеш вечер...аз съм почти в 4-тия месец и за сега нямам проблеми, през деня се мажа с Rilastil, колкото да не е без хич  Grinning Една приятелка миналата година беше бременна по същото време и се мажеше само с това, няма една стрия по тялото си, за разлика от едно друго момиче, което даде хиляди левове за кремове и се нацепи цялата... изборът си е твой, аз само казвам какво са ми препоръчали доста жени, които са раждали...

# 27
  • Мнения: 8 163
Мирелка, до голяма степен зависи и от типа кожа, и от храната, която ще ядеш, и от килограмите, които ще качиш. Не само до мазила.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 289
Мирелка, до голяма степен зависи и от типа кожа, и от храната, която ще ядеш, и от килограмите, които ще качиш. Не само до мазила.
Да, до кожа си е най-вече. И според мен кожата трябва да се хидратира и подготвя още от началото, а не когато започнат да растат коремите и дупетата. Също трябва да се пие много много вода.

# 29
  • Мнения: 3
Е разбира се, че зависи от кожата, но момичето просто иска съвети...то абсолютно всичко е строго индивидуално и споделяйки тук не можем да дадем никаква гаранция, а просто споделяме опит...

Общи условия

Активация на акаунт