Рисуване за начинаещи и не само -8

  • 160 364
  • 798
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 611
  Толкова ти се радвам, че нямам думи.  Hug

# 406
  • Мнения: 31
 Heart Eyes

едно птиче, бях го забравила...

# 407
  • София
  • Мнения: 7 519
Нини, страхотно ти е детето.  Heart Eyes

# 408
  • Мнения: 31
Благодаря, Клеми. Hug

# 409
  • Мнения: 6 974
Здравейте талантливи мами   bouquet

Да се похваля с най-новото си творение от днес, макар, че има още какво да се пипне...http://prikachi.com/images.php?images/705/7595705f.jpg
Гледала съм от симка, но фона си е общо взето авторски  Simple Smile

# 410
  • Мнения: 611
  Пандорина, много е добро кучето, фона също Simple Smile
Аз не съм рисувала много последно време, че имам други задачки.

# 411
  • Мнения: 6 974
Благодаря Ели, ето я довършена..с повече козина и мустачки  Simple Smile http://prikachi.com/images.php?images/528/7603528o.jpg

Ели, скоро гледах твоята картина с кончето ....невероятна е просто!! Толкова е нежна..
При някои от картините ти ми се искаше да коментирам някои неща, които биха ги подобрили...поне според мен. Става въпрос за фона...мисля, че трябва да е по-неутрален, да няма ясни петна и детайл, да е по-замътен...за да може да изпъкне съответната фигура, дали е бръмбър или нещо друго...понякога фона ти е доста пипнат и се бори с това дето ти е на преден план...поне аз това забелязвам, може и да не съм права, но ми се струва, че трябва да има фокус, център и ясен акцент и второстепенен план отзад с по-,бити тонове, без отчетливи мазки, по-замътен.........

# 412
  • Мнения: 611
  Пандорина, хубав завършек Simple Smile Разбира се, че ще коментираш критика - нали точно тя ни води по пътя. Без нея сме в мъгла. Права си, и други са ми казвали за фокусиране на едно място
 

# 413
  • Мнения: 134
Момичета и момчета Wink пълните ми душата. Извинявам се че така нахлувам в темата, но като я открих изчетох и старите теми назад. Много сте добри!!!

Искам да питам някой от вас занимава ли се и с масло или поне преди да е рисувал с масло, защото аз сега се захващам и ми се иска да питам някои неща. Ако не ви досаждам де  Embarassed

# 414
  • Мнения: 2 351
Не знам дали ще успея да отговоря, но предполагам все някой ще го направи, питай, не чакай.

# 415
  • София
  • Мнения: 7 519
Питай де, май почти всички сме мазали с масло.  Laughing

# 416
  • Мнения: 134
Добре питам Simple Smile

Не съм съвсем боса в рисуването. Наскоро карах и един курс относно рисуване на човешка анатомия (само с молив), но с масло не съм рисувала още Simple Smile

Към въпроса. Снабдих се с платна, бои и минерален терпентин (white spirit) и медиум (пише - работен ферниз) та въпросът ми е като рисувам с медиума или с терпентина да си разреждам боите?

 Другия ми въпрос е по отношение на платното, трябва ли да го мажа предварително с медиум ( видях това в едно клипче в youtube) или това си е отделна техника и може директно върху платното да почвам с боите?
 
И последно пак в нета гледах клипче, където медиума, който използваше художникът беше като желе, а не течен като моя. Трябва ли да си търся и такъв или това е нещо по специално за истински художници, а не за аматьори като мен Simple Smile

Не ми се смейте много  Laughing

# 417
  • София
  • Мнения: 7 519
    

РАБОТЕН ФЕРНИЗ – МЕДИУМ

По време на работа с маслени бои е добре да използвате за разреждането им работен ферниз. Той съдържа в себе си освен разредител за маслени бои, ленено масло,
което омекотява и смекчава нежеланите свойства на разредителя, предпазва боята от изсивяване и изгаряне, запазва нейната лъскавост. Работният ферниз не е краен лак.
Не е подходящ и за почистване на четките. Съдържа ленено масло, разредител и комплекс от смоли и балсами. Служи за постигане на необходимата консистенция на боята, подобрява съхненето и придава гланц и прозрачност на маслените бои.

Аз лично не съм ползвала ферниз, не е задължителен. Направи една картина само с разредител и една с разредител и ферниз, сама ще решиш как ти харесва да работиш повече. Има различни техники, няма как някой да ти посочи "правилната", защото де факто няма такава. Въпрос на предпочитание.

# 418
  • Мнения: 134
Благодаря, Клеми Simple Smile

Ще пробвам и ще видя кое работи за мен.

# 419
  • Мнения: 6 974
Доколкото аз разбрах, но и аз съм начинаеща в бранша, ферниз се използва когато искаш цветовете да са по-наситени и ярки. Без него платното дръпва и боите стоят по-матови. Така, че зависи какво рисуваш. Ако е за живопис, пейзаж...може би е по-добре да е по-матово, но ако рисуваш абстракция или нещо по-декоративно е по-добре с ферниз. Той спомага по-бързо да съхнат боите и може да се насища цвета в рамките на работния ден, иначе трябва да се чака докато засъхне и чак после да се повтаря цвета....Засега аз това знам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт