СТРАСТИ - градините в София кампания 2013/2014

  • 48 178
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • sofia
  • Мнения: 2 499
Здравейте,
Интересувам се всеки понеделник ли ще пускат някакви свободни места или не е ясно?

Мерси предварително!

# 646
  • Мнения: 256
Е не, вече ще полудея.........
На класирането през април бяхме с 8.1 точки, съответно никакъв шанс за прием. Юни месец родих синът ми и сега имаме 8.2 точки за някой ОДЗта. На класирането миналата седмица се появи едно свободно място в Надежда и аз се израдвах, защото ние бяхме първи в списъка. Да, ама не. Появи се дете с 10 точки. Естествено я класираха нея, тази седмица обаче гледам, че още не се е записала и пак се зарадвах, че има някакъв шанс. Друг път.........От нищото се появи друго дете с 10 плюс точки.  Crossing Arms Никога няма да влезем.

Гледам, че каката ти е Януарче - ако можеш да я класираш с предния набор.  newsm78

# 647
  • София
  • Мнения: 4 961
Здравейте,
Интересувам се всеки понеделник ли ще пускат някакви свободни места или не е ясно?

Мерси предварително!
Да, всеки понеделник пускат  Peace Друг е въпросът колко места пускат.
Гледам, че за тази седмица има малко повече бройки тук-там (32 ОДЗ например се отчита при яслените набори)

# 648
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 937
...Друг е въпросът колко места пускат.
Гледам, че за тази седмица има малко повече бройки тук-там (32 ОДЗ например се отчита при яслените набори)
Вероятно е във връзка с ремонта - поста на Bueno по-горе. Сигурно правят разширение за още групи.

# 649
  • София
  • Мнения: 8 000
Е не, вече ще полудея.........
На класирането през април бяхме с 8.1 точки, съответно никакъв шанс за прием. Юни месец родих синът ми и сега имаме 8.2 точки за някой ОДЗта. На класирането миналата седмица се появи едно свободно място в Надежда и аз се израдвах, защото ние бяхме първи в списъка. Да, ама не. Появи се дете с 10 точки. Естествено я класираха нея, тази седмица обаче гледам, че още не се е записала и пак се зарадвах, че има някакъв шанс. Друг път.........От нищото се появи друго дете с 10 плюс точки.  Crossing Arms Никога няма да влезем.

Гледам, че каката ти е Януарче - ако можеш да я класираш с предния набор.  newsm78
Януарче е да, и аз искам да е с предния набор, но там пък съвсем няма шанс, никакви места...

# 650
  • София
  • Мнения: 1 521
Здравейте!
Не ми е ясно едно - точката, която получава детето по К5 ( че е посещавало СДЯ най-малко 6 месеца преди записване) се дава на дете посещавало СДЯ или се дава и на дете, посещавало яслена група в ОДЗ?

В смисъл,  ако детето е записано в ОДЗ и е посещавало 6 м яслена група, след което е отписано и кандидатства наново за следващата учебна година, в която трябва да бъде 1 градинска група, ще получи ли въпросната точка в повече?

Извинете ме ако вече е отговорено на този въпрос.

# 651
  • Мнения: 256
Не, няма. Точката се дава само за СДЯ, не и за яслена група в ОДЗ, но пък в ОДЗ-то си продължава в градинска група, без да кандидатства отново.

# 652
  • София
  • Мнения: 1 521
Благодаря, Бендер  Simple Smile

# 653
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте,

Имам следното питане свързано с прием на деца по точка 2.2.4 от Правилата за прием:

Колко пъти се извършва такъв прием по време на периодите с класирания?
Само веднъж годишно ли е, или може да се депозират документи и извън тези срокове?
Как може да се разберат сроковете, описани ли са някъде или е индивидуално за всяко заведение ,за което се подават документите?

Предварително благодаря!


Пълна мъгла! Мен лично яко ме изпързаляха. Ходих миналото лято /2012/ питах един път. Извадих си бележката. Ходих есента пак. Пролетта ходих пак, говорих със сестрата на градината и с директорката. Системата даваше 10 места 1 група по т. 2.2.4. за тази градина. Обадих се пак оня ден и директорката каза - ами вече всичко е заето.

Добре че си имаме друга градина.
При мен е същата ситуация. Директорката се ангажира лично и ме увери,че ще го вземат. Обаче на следващия разговор започнаха много да ме разиграват,да ми задават странни въпроси  Thinking ,даже директорката започна да получава амнезия за случая и да казва,че не си спомня за кого говорим.  #2gunfire Вчера трябваше да ми дадат категоричен отговор,но трябвало да чакам до другата седмица  ooooh! Пратих запитване през ИСОДГ,които си измиха ръцете и казаха,че всичко по тази линия се коментира с директорите на заведения. Нищо конкретно не получих като отговор.  Naughty Чудя се вече какво си искат?!  Crossing Arms Всичко ми изглежда една голяма схема. Жалко за децата,които наистина кандидатстват по т.2.2.4 Tired

# 654
  • Мнения: 256
Може да са те разбрали погрешно - че имаш излишни пари, а не болно дете и сега да са леко разочаровани  Whistling

# 655
  • София
  • Мнения: 46 754
Все пак и тук да публикувам молбата си за размяна - втора яслена група.
Искам да разменя 178 ОДЗ филиал със 70 ОДЗ.
Ако има желаещи - на ЛС.

# 656
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 937
ето изм и доп в Правилата http://www.sofiacouncil.bg/content/docs/c_f29257.pdf

# 657
  • Мнения: 14
Здравейте мами! Имам следното питане в уведомлението за свободни места от 16.09. за
137 ОДЗ Калина Малина - филиал ул. Александър Михов 25 за набор 2011 са обявени  4 места. Защо е класиран само 1? Къде отидоха другите три места?

# 658
  • Мнения: 283
Гледам, че за тази седмица има малко повече бройки тук-там (32 ОДЗ например се отчита при яслените набори)
[/quote]
Тук е малко мътна и кървава. Ремонтът в ОДЗ-то още не започнал. В началото на септември родителите попълниха документ, къде да бъде разпределено детето им. А ако сега приемат синът ми/2012 набор./ това ОДЗ и после се наложи да го местя въпросът ми е къде ще да е това? В групата, където ще отиде децата и без това са над 30! Първо ще свисква с 32 ОДЗ и госпожите, после ще го преместят в друга ясла, с други деца и госпожи. Представете си шока на това дете! Нашите нерви вече ще ги оставим настрана, ама и в работата ще възникнат проблеми...

# 659
  • Мнения: 13
Здравейте мами! Имам следното питане в уведомлението за свободни места от 16.09. за
137 ОДЗ Калина Малина - филиал ул. Александър Михов 25 за набор 2011 са обявени  4 места. Защо е класиран само 1? Къде отидоха другите три места?

И мен силно ме вълнува този въпрос!!!! Thinking
Много странна работа... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт