Тромбоцитопения у възрастни

  • 5 505
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Здравейте искам да споделя с вас какво изживяхме с моето дете преди 13 години, изведнъж се появиха сини петна по цялото тяло бих могла да кажа като напукани капиляри и два дена след това започна обилен кравоизлив от носа само от едната ноздра това продължи около два дена спира,почва и на ново получи една треска която ме притесни тай като си мислихме че е от топлото тоя кравоизлив така се и съмни личният лекар,накрая ни прати в болница кафето направиха тампона да на носа за да спре кравоизливът и на сутринта всички изследвания бяха готови,получавам обаждане от болницата да се явя по наистина барзият начин там защото детето ми ще го транспортират до Плевен защото в Велико Търново няма децки хематолог,докато ни транспортирваха на него му прилоша линейката спря зада оспокоят детето и тогава се обратна едната лекарка ,цитирам,вие знаете ли от какво е болно вашето дете ас одговорих не ми се е случвало до сега във неведение съм нищо незнам вашето дете е много болно ще трябват д а се вземат натривки които струват много пари изследвания т.н,и ас одговорих че колкото трябва ще се намери щом е за дете но преди да се качим в линейката докато чакахме единият от лекарите попита за кафе ви пращат цитирам,ще докараме едно дете до Плевен с диагноза ЛИФТИМИЯ,а единствените бяхме ние но ас не исках да повярвам бях се воаражила и се молех колкото се може по барзият да пристигнем до Плевен когато пристигнахме ас пред входа рухнах не можах повече,и тогава една лекарка която ни прие се обратна и ми каза майче не се тревожи с този хубав химоглобин няма как да е лефтимия пази боже дори незнам да ли произнасям това име,и така ни приеха и оставиха в интензивно отделение кадето бяхме под наблюдение ас нищо не разбирах незнам изобщо за какво се отнася незнаех какво тромбоцити,лефкоцитит и т.н.почнаха изследвания натривки бяха направили и тогаеат доиде лекуващият лекар Д.ОЦ.Недкова която искаше да вкарат тромбоцитна маса но докторът които ни прие каза да изчакат още малко.приеха ни с тромбоцити 28 два дена си ги подаржа и на третия ден незнам дали ще ми повярвате без ниедно хапче система или нещо друго те започнаха да се покачват ас по коридорите рева притеснена никои нищо не ти обеснява имаше стажантки които ме оспокояваха и секретно поглеждаха изследванията и ми казваха че има подобрение научихме сама да си ги разчитам и така мина седмица и ни изписаха махнаха тампона дата бяха се качили 180 което беше голямо ЧУДО след седмица паднаха на 150 ас естествено вече сам запозната и хаиде за Плевен полежахме малко не са падали но за мое успокоение отидохме в София в болница инсулт доцент Константинов които лично ни погледна и направи изследванията каза че според него е просто някаква вирусна инфекция която в момента отшумява каза да правим изследвания всяка седмица и после ако всичко е наред да разредим каза Сашо че ако не паднат под 100 две години просто да завравим за тая болести слава богу отминаха 13 години но като порасна и не иска да дава края за изследване но нали знаете като всяка майка това притеснение си е до гроб ас все още не му давам Асперин. Аналгин и нещо ако не се почувства добре личният все още се съобразява с това когато изписва медикаменти.такаче знам мили хора пред какъв ад преминавате оспех ви желая.

# 16
  • Мнения: 2
Здравейте отново:) много благодаря за отговорите и съветите:) извинявайте че се изгубих така, но ми се наложи да походя по лекари напоследък, но ми се случи нещо много интересно...Реших да направя отново консултация с хематолог, този път с друг:аз съм от Казанлък, но вместо да обикалям отново из София и Пловдив реших да си избера случайно един от Стара Загора, за да видя какво ще ми каже. Пусна ми изследвания и тя, отново тромбоцитите ми бях ниски, по-добре бяха( нали си пих кортикосрероидите)  но все пак под долна граница. Лекарката ме изпрати платено за ехография на корема и се оказа че далакът ми е  двойно увеличен от нормалните си размери. И то не бил така отскоро-за първи път чувам това!! а са ми правили това изследване много пъти по време на бременността!?! Тя го изкоментира като съвсем нехарактерен симптом за идиопатичната тромбоцитопения, за която ме лекуват! Попита ме дали имам тежест след нахранване болки в корема, а на мен от малка коремът ми става като на сумалийче като похапна стабилно и нали съм си слабичка все ми личеше и сега е така-явно ехографиста този път е бил добър, и е гледал насочено. Тя ми препоръча преди да се захващаме с други изследвания и лекарства пък камоли махане на далака, да ми направи някакво  изследване- ТЕСТ ЗА БОЛЕСТ НА ГОШЕ. В първия момент реагирах много хладно, като реших че е някакъв опит или нещо скъпо,за което ме зарибява, но се оказа че този тест бил безплатен, взимат малко кръв от пръстта и се изпраща  в София, а после във Виена , защото в България не се правел. И това можело със сигурност да покаже дали става дума за тази болест. Даже ми даде този тест да го занеса в лабораторията и после и го върнах , за да го изпрати и наистина заплатих само вземането на кръвта. Оказа се че тези тестове ги заплащала организацията на тези хора с болест на Гоше , защото имало специално лечение , представяте ли си имало из България почти във всеки град човек с това заболяване, и всеки по читав хематолог имал такива тестове за хора със симптоми като моите!!!! Разбира се много търсих нещо сериозно по въпроса из нета, много се ровех, и попаднах на ето този сайт, явно за популяризиране   
       
http://gaucher-bg.org/?page_id=2

И неискам да си въобразявам, но някои от нещата с ниските тромбоците и кървенето от венците, далака, синините, липсата на ефект от лечението са и при мен.... може и аз да имам това заболяване, което било трудно за разпознаване от повечето лекари! Направих теста миналата седмица. Лекарката ми каза че за резултата се чакало повечко -месец или повече, че било рядко и досега не имала човек с това , но се лекувало успешно!!
ще видим....не се надявам на нищо,  гледам да не го мисля дотогава:)ще пиша за резултата Simple Smile
На вас предлагали ли са ви такъв тест? Вижте го линка, много ми съвпада с моите неща, особенно какво пише за възрастните с това заболяване....и че може да минат години преди да ти го установят, да са те лекували с какво ли не, което да ти вреди дори и напрактика да нямаш решение на оплакванията, и да зазляваш, а аз много се притеснявам да не ми махнат далака:( и малко лекари мислели че може да е това.  Предполагам че такива тестове има и другаде , ако ми кажете от къде сте ще питам моята хематоложка да ми каже кои са колегите й които се занимават. Няма да навреди според мен да се направи.
Малко се разлях в разказа ама това си е друга посока на развитие на моя проблем и доста се вълнувам:)))ще видим

# 17
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Alinka,
На мен ми правиха изследване за Гоше, докато бях в болницата.
Аз тогава четох за тази болест, но при мен не излезе това.
За далака - по принцип и аз знаех, че не се увеличава при идиопатична тромбоцитопения, но моя също беше увеличен и ми казаха, че е възможно.

# 18
  • Мнения: 6
Аз вече правя четвърто лечение с медрол , явно са хронични нещата . Два пъти се лекувам във Варна и два пъти в София . За стероидите знам че в един момент организма привиква и спират да действат и ще се мине към следваща стъпка , риволейт или нплейт , махабе на далака и т.н. От месец не пия лекарства , при мен през година или всяка година се случва. Питах за това изследване къде се рушат , но ми казаха че вече не се прави.

Общи условия

Активация на акаунт