22-ро СОУ

  • 102 938
  • 492
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 8
Има и съобщение на сайта от петък за родителите на първокласници пише със същата информация. Много странно защо не качиха списъците на децата в сайта на училището, както повечето училища направиха, но... да се надяваме, че няма да ни информират за важните неща със съобщение на главния вход на училището за напред Simple Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 816
 Laughing Надявам се,че не.Пък и ние винаги можем да споделим инфо тук Simple Smile Начин винаги се намира Hug

# 182
  • Мнения: 356
Някоя мама с детенце в 1в или отзиви за учителя Красимир Димитров?

# 183
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Някой да сподели как мина РД на 1А клас, моля!  Flutter
Не успях да присъствам.... Embarassed

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 688
Някой да сподели как мина РД на 1А клас, моля!  Flutter
Не успях да присъствам.... Embarassed

Най-стандартна среща за първолаци.
Г-жа Кръстева се представи, даде списък с необходимите материали и по едно писъмце до детето - еднакви са и мога да ти го изпратя, за да зарадваш и твоето мъниче.

Ако имаш конкретни въпроси - питай, ще разказвам в детайли, но най-важното е без цветя на 15.09, че е алергична. Без раници - всичко ще им се покаже на 15 и ще се даде на 16.09. Картон и карта на 16.09... ако и по-голямото е във 22. СОУ - нищо ново.

# 185
  • Мнения: 639
Някъде по-назад в отговорите се искаше коментар от мен.
Вчера взех документите на едното дете, вече е записано в друго училище. Не знам защо толкова се вглеждат някой хора в резултатите от НВО!? Моята дъщеря завърши с пълно отличие, същите оценки има и на НВО, но това не пречи при пробен изпит в друго училище да има оценка по БЕЛ 4.70, по математика 4.90. Относно резултатите от матурите след 7 клас също не смятам, че се дължат само на училището - голямата ми дъщеря от средата на 6 клас ходеше на частни уроци по математика и БЕЛ, Нямаше нито едно дете от класа, което да не ходи на уроци. Единици са децата, които след седми клас се класират в т.нар. топ елитни гимназии, основния поток деца отива в училища с по-ниско ниво.
Пак ще се повторя- имат и добри преподаватели и педагози, но ние май не случихме.. Липсата на обратна връзка в горен курс за мен си е сериозен минус. Г-жа Кръстева за първи клас е сред добрите педагози. Децата я обичат, има прекрасен подход към тях. Това не променя мнението ми като цяло. 

# 186
  • Мнения: 7 831
...Относно резултатите от матурите след 7 клас също не смятам, че се дължат само на училището - голямата ми дъщеря от средата на 6 клас ходеше на частни уроци по математика и БЕЛ, Нямаше нито едно дете от класа, което да не ходи на уроци. Единици са децата, които след седми клас се класират в т.нар. топ елитни гимназии, основния поток деца отива в училища с по-ниско ниво. ...

Вярно е, че масово децата ходят на курсове и уроци и най-вероятно за това и оценките на матурите по БЕЛ и Математика са високи и няма нито една двойка. Но високи са и по останалите предмети, а при тях няма допълнително учене. Това говори, ако не за друго то, че средата и децата са добри.
Не съм съгласна, че "единици" се класират в "топ" гимназии. От класа на сина ми на първо класиране са приети - 1 в 73-то, 3 във II-ра Английска, 2 в НТБГ, 1 в НПМГ, а сина ми в I-ва Английска и това са само от приятелите му момчета, а класа не беше най-силния във випуска.

Не ме разбирайте погрешно - не възхвалявам училището! Не съм доволна от всичко, даже напротив. Има си кусури ... като навсякъде.

# 187
  • Мнения: 1
Здравейте, интересувам се от 22 - ро СОУ ,но за горен випуск,т.е. след 7-ми клас. Имате ли някакви впечатления и мнения?Благодаря предварително Peace
newsm78

Резултатите от матурите говорят сами по себе си - 42-ро място от цяла България и 20-то по ред в София, с по-добри постижения от 7 СОУ, 18 СОУ, 51 СОУ, 32 СОУ и др. /много хвалени от журналисти, като едни от най-предпочитаните училища/  и пред много от частните училища.
Справка - http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2015/06/10/2550218_nai-dobr … a_ako_se_sudi_ot/
Искам сега nani_ да коментира дали  "22 СОУ е посредствено училище, отговарящо на представите ... за квартално, а не за елитно" и дали пък "Обобщено -  нивото е ниско и не вижда възможност за по-високи резултати."?
Мисля, че фактите сами говорят, а някои хора трябва да си мълчат и да потърсят причините за провалите с поглед обърнат преди всичко към себе си.



Ако 22-ро е "елитно", то това е валидно САМО за след 7 клас. А, за постиженията от матурите, някой все още ли си мисли, че са постигнати благодарение на учителите до 7 клас, в което и да било училище. ПОСТИГНАТИ СА БЛАГОДАРЕНИЕ НА КУРСОВЕТЕ В ЧАСТНИ ШКОЛИ ИЛИ УЧИТЕЛИ ОЩЕ ОТ 5 КЛАС, което струва не малко на родителите. И на единици от учениците, справили се сами. "Елитността" се дължи на факта, че родителите, не само от София, но и от близки населени места, искат децата им да изучават 2 чужди езика държавна поръчка, а паралелките за ЧЕ обучение там са хубави. Децата влизат с висок бал в 22 СОУ,  защото просто искат да получат добро образование. В началния курс преподават незнайно откъде дошли, говорещи на диалект, учителки,не можещи да обгърнат децата с интереси или игри и затова там има постоянно сбивания и псувни. Учителката по физическо им хвърля една топка и им казва- играйте волейбол и се скрива някъде.И това непрекъснато!Родителските срещи се провеждат само от класния и след това обикаляш по другите учители, чакайки, ти, родителят, прав, на всяка опашка... Учителите не идват да се срещнат с всички родители в съответния клас!?

# 188
  • Мнения: 4 204
Я се уточни:
Начален курс- не си доволна?
Среден курс -не си доволна?
Толкова противоречия в 1 пост не бях чела скоро.
Само, за да оплюеш училището ли се регистрира?

# 189
  • Мнения: 40
 newsm78
Цитат
В началния курс преподават незнайно откъде дошли, говорещи на диалект, учителки,не можещи да обгърнат децата с интереси или игри и затова там има постоянно сбивания и псувни.

Е, това направо изби рибата!. И кои са тези оселячени госпожи, дето тъй простонародно думат на дечицата, докато хайванчета се ругаят и пЦуят, та според теб са станали емблема на 22 СОУ ?  Просто да си го кажем искрено, в това училище нЕма такива начални учителки /а и изобщо във всички нива/, които да говорят и преподават на диалект /не го бъркаш с правоговора, нали?/.
Мене ми се чини, че МНОООООГО си измисляш, ама много. Сопри се.

# 190
  • Мнения: 4
Нашето дете ще е първи клас.  На родителската среща госпожата ни направи страхотно впечетление
 Много я харесахме. Не съм съгласен, че е "селянка".

# 191
  • Мнения: 4
Някой знае ли, кога ще  е родителската среща.
Имате ли информация за униформите?

# 192
  • София
  • Мнения: 816
Родителската мисля казаха да проверим септември,но като цяло ни беше обяснено каквото-щото още на предишната.
Да припомня,че има соц.помощи за първокласници,който не е запознат,тук пускам....
,,Помощи за Ученици
uchenikПраво на еднократната целева помощ за ученици имат семейства, чиито деца са записани за първи път в първи клас на държавно или общинско училище и средномесечният доход на член от семейството за предходните 12 месеца преди подаване на молба-декларацията е по-нисък или равен на 350 лева. Този доходен критерий не се изисква за деца с трайни увреждания, деца с един жив родител и деца, настанени в приемни семейства и в семейство на роднини или близки.

Молби-декларациите се подават по постоянен адрес до 30 септември, след записване на детето в първи клас.

Размерът на тази помощ към момента е 250 лева.

Еднократната целева помощ за ученици по Чл. 31. се предоставя в пари и/или под формата на социални инвестиции само веднъж за целия период на обучение, при първоначалното записване на детето в първи клас. Помощта се възстановява, ако детето не постъпи в училище.


 
Прилагат се следните документи:

1. Удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 12 календарни месеца, предхождащи месеца, през който е подадена молба-декларацията – за лицата, работещи по трудови или по служебни правоотношения;
2. Удостоверение, че детето е записано в първи клас на държавно или общинско училище, издадено от съответното училище;
3. Копие от заповед на директора на дирекция “Социално подпомагане” и/или решение на съда за настаняване на детето в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето ;
4. Удостоверение за раждане на детето (за справка);
5. Лична карта (за справка);
6. Протокол на ЛКК (ако има такъв);
7. Копие от експертно решение на ТЕЛК/НЕЛК (при наличие);
8. Удостоверение за наследници (само в случаите по чл. 10а, ал. 4, т. 2 ЗСПД);
9. Удостоверение за семейно положение (само в случаите по чл. 10а, ал. 4, т. 2 ЗСПД).,,


Униформите се купуват от магазин на ТПК,,Димитър Благоев,, на ул.Краище БЛ.3/не номер 3/ намира се преди кръговото на трамваите вляво от аптека Ремедия.
Работното време:
От П-до П- от 11:00 до 19:00 Събота от 10:00 до 17:00 Почивни дни неделя и понеделник!!!!!
Можем да изберем елементи през седмицата,на празници е задължителна униформата.Комплект 78 лв.

# 193
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сън в лятна нощ, много изчерпателно, благодаря!
Утре смятам да ходя да мерят униформи моите... Дали имат наличности.... Thinking

# 194
  • София
  • Мнения: 816
122см. е най-малкото,което имат....очакват стока доколкото разбрах,че търсех тениски и анцунг за девойката,но нямаше.Дамата ми каза,че към 6-7 ще има стока.....
Аааа да не забравя,нямат ПОС-терминал,парички си вземете...

Общи условия

Активация на акаунт