Бургаски майчета - 15 тема

  • 41 021
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 60
На мен например най-ми е удобно в 10 часа. Мога да си позволя най-много да нахраня малката на обед навън, но във всички случаи спи в къщи задължително. Но в крайна сметка никой не е длъжен да се съобразява с една или две мами. Желанието го имам и ще ми е много приятно, но в крайна сметка няма да разбутам режима на детето заради срещата (не мога просто да си позволя и да я и причиня лишение от следобеден сън). Всеки си познава детето и сам решава.

И един въпрос имам - някой знае ли има ли в Бургас съществуващ магазин на немските стоки TCM (не само на екипировки и подобни на джунджурии стоки, а изобщо на техните стоки включително и конфекция?

Последна редакция: ср, 29 май 2013, 15:25 от IvetkaS

# 61
  • Мнения: 122
Като определяме час, да определим и деня Laughing. Аз мога след 11часа, за деня по принцип всеки един ми е свободен. Изцяло съм ангажирана с бебка и разходки с нея Mr. Green Предавам щафетата  Blush

# 62
  • Мнения: 378
Записа на тонове  безплатен ли е в окръжна?

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 7 300
Записа на тонове  безплатен ли е в окръжна?

Да

# 64
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Моето предпочитание за часа на срещите е да не е в най-големите жеги,защото от тук насетне ще става все по-топло,но дори и така го направите ще се опитам да идвам,ако деня е по-прохладен.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 7 300
Моето предпочитание за часа на срещите е да не е в най-големите жеги,защото от тук насетне ще става все по-топло,но дори и така го направите ще се опитам да идвам,ако деня е по-прохладен.

Лошото е ,че лятото е хладно преди 9 и след 18-19

# 66
  • Мнения: 60
Тони, предлагам да пуснеш анкетата и да се организираме Wink

# 67
  • Мнения: 74
Слушам и изпълнявам!

Момичета , от тук нататък хладно няма да има , а предполагам че цяло лято няма да си седим по къщите. В морската е по-прохладно , а можем да слизаме и долу до морето , хем за разходка , хем за по   beer
Като си определим ден и час за среща не е задължително всяка седмица всички да са на линия , който когато може и има желание ще дойде. Можем преди да се срещнем да определяме и посока за да може закъсняващите да ни намират , а и ние след 2ра -3та среща вече ще се разпознаваме и няма да се налага да подвикваме след някоя по-голямо група бутащи колички с надеждата "това да са мамите"  hahaha

Последна редакция: ср, 29 май 2013, 23:26 от AtenaotnA

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 166
Цоп и аз в новата тема. Поздравления Тони, много добро оформление. И благодарности, че се зае с тази задача Simple Smile.
Набързо прегледах коментарите и да си кажа мнението:
- в Св. София (освен, ако не са си купили апарат за мерене на тонове, което ме съмнява) не се мерят тонове. Това, което прави гинекологът, като пуска за 20-30 сек. да се чуе сърцето не е мерене на тонове.
- Радост, аз и във форума ти писах - и Влади ака на 7 дни веднъж, че понякога и по 10 дни е откарвал. Много уважавам Димитрова като спрециалист, но специално за акането вече съм решила да не я слушам - съветва ме да му давам ежедневно Дуфалак/Лактулоза - по 5 мл. сутрин и по 5 мл. вечер, но по този начин се увеличава препоръчителната дневна доза, а аз не съм уверена, че е съвсем безвредно за бебето. Решила съм да оставя нещата така (вярвам, че усвоява кърмата на 100%), пък ако това състояние продължи и след захранването, ще търся специалисти за разрешаване на проблема.
- за срещата - май ми удобно по всяко време. Аз от скоро доста си промених графика. Преди излизах към обяд и откарвах до вечерта, напоследък успявам да се организирам (чак учудващо за мен самата) и излизам към 10:00. Откарвам, докато не ми стане твърде горещо. После се прибирам и следващата ми разходка е след 18:00. Та с това исках да кажа, че и сутринта, и вечерта, и на обяд все ми е удобно Simple Smile.
Стига да не изтърва уговорката, че все по-рядко намирам време за компютъра. Обикновено след 00:00 настъпва личното ми време, ама то кое по-напред да свърша  Laughing

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Цоп и аз в новата тема. Поздравления Тони, много добро оформление. И благодарности, че се зае с тази задача Simple Smile.
Набързо прегледах коментарите и да си кажа мнението:
- в Св. София (освен, ако не са си купили апарат за мерене на тонове, което ме съмнява) не се мерят тонове. Това, което прави гинекологът, като пуска за 20-30 сек. да се чуе сърцето не е мерене на тонове.

Мерят се, има си апарат аз ходя там да ми ги мерят Simple Smile И не говорим за 20-30сек. да чуе сърцето, а говорим за запис на тонове Simple Smile

# 70
  • Мнения: 378
И на мен ми казаха така, че от Дева Мария идвала всеки петък акушерка и имало специална стая за запис на тонове, но трябва предварително записване. Таничка, колко струва записа там?

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
мери ги Ченешева, всеки четвъртък, безплатно е ако се следиш при техен доктор, иначе мисля че е около 10лв....между другото съм ти отговорила и в скайпа като си ме питала ама можеби още не си го видяла  Joy
Днес пак бях на тонове там...и си записах час за следващия път...аз ходя на 2 седмици засега.

# 72
  • Мнения: 430
А за какво се ходи на запис? newsm78 Аз си спомням,че съм била на запис едва когато преносвах с няколко дена!

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 166
Хубаво, че вече правят запис на тонове и в Св. София. Когато аз трябваше да ходя на такива (Декември миналата година) нямаха апарат, та ми пускаха да чуя сърцето за 20 сек. на ехографа и това беше. Трябваше да ходя допълнително в друга болница и да си плащам.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Бибо, гледат се тоновете на бебчето дали са ОК...особено ако си имала проблем с бременността Simple Smile

tsangel, наистина е по-удобно...още повече че е и по-близо от Девата, защото и там правят.

Общи условия

Активация на акаунт